İçeriğe Yönlendir

Koltuklar...koltuklar...

Akif Tanık

Recommended Posts

Şükrü Yıldızdal
Anlaşılmayacak ne var

Bir asit klorid grubu veya karboksilik asit ve bir amino grubun yoğuşma reaksiyonundan amid bağı elde edilir. Küçük molekül, (genellikle su, amonyak veya hidrojen klorid) elimine edilir. Amino grup ve karboksilik asit grubu aynı monomer üzerinde olabilir, veya biri iki amino grup ile, diğeri iki karboksilik asit veya asit klorid grubu ile iki farklı bifonksiyonel monomerden, polimer oluşabilir. Amino asitler, tekil monomer örneklerindeki gibi, benzer moleküllerle reaksiyona girip polyamid formunu alabilirmiş işte ;):p

Aklıma recep ivediğin starbaks macerası geldi :ohooh:

Sen acayip açıklamışsın bide acayip anladık. :rolleyes::s:unsure::(:dance3:

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
Anlaşılmayacak ne var

Bir asit klorid grubu veya karboksilik asit ve bir amino grubun yoğuşma reaksiyonundan amid bağı elde edilir. Küçük molekül, (genellikle su, amonyak veya hidrojen klorid) elimine edilir. Amino grup ve karboksilik asit grubu aynı monomer üzerinde olabilir, veya biri iki amino grup ile, diğeri iki karboksilik asit veya asit klorid grubu ile iki farklı bifonksiyonel monomerden, polimer oluşabilir. Amino asitler, tekil monomer örneklerindeki gibi, benzer moleküllerle reaksiyona girip polyamid formunu alabilirmiş işte ;):p

Aklıma recep ivediğin starbaks macerası geldi :ohooh:

İlaç prospektüsünden beter olmuş Yavuz :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Akif Tanık
Üretim kulağa hoş geliyor süper olur valla abi. Hep hayalim bir cnc min olması idi 1 kg çelik ile acaba neler yapardım sağlam olmasını istediğim her şeyi çeliğe dökerdim içimde yatan amatör zihniyetim canlandı birden..

Bu arada koltuk raylarını buldum sıfır otosan üretim ikiler otoda ben sipariş vermeyi düşünüyorum almak isteyenler ile birlikte toplu sipariş yapabiliriz diye düşünüyorum söför koltuğu komple 65 TL fiyat verdiler daha sonradan bir problem çıkarmazlar ise..

Aranıza yabancıyım ama bir çiftlik muhabbetinde davet edilebilirmiyim?

Ayıp ettin oğuzhan abi ne demek davet edilmek,,,geliyorum de yeter....İkilerde koltuk derken kızakların fiyatı mı 65 lira yoksa sade koltuğun fiyatımı???

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

arif halledemedinmi daha koltukları... :fiuw:

zaten sana cola borcumuz var... :D

Yorum bağlantısı
Akif Tanık
arif halledemedinmi daha koltukları... :)

zaten sana cola borcumuz var... :D

İlker abi ilk fırsatta başımı kaşıyacağım daha sonra da koltuklara el atacağım... :fiuw: ...Cola'yı unutmadım abi ama zamlı olarak alcam bu sefer :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Anlaşılmayacak ne var

Bir asit klorid grubu veya karboksilik asit ve bir amino grubun yoğuşma reaksiyonundan amid bağı elde edilir. Küçük molekül, (genellikle su, amonyak veya hidrojen klorid) elimine edilir. Amino grup ve karboksilik asit grubu aynı monomer üzerinde olabilir, veya biri iki amino grup ile, diğeri iki karboksilik asit veya asit klorid grubu ile iki farklı bifonksiyonel monomerden, polimer oluşabilir. Amino asitler, tekil monomer örneklerindeki gibi, benzer moleküllerle reaksiyona girip polyamid formunu alabilirmiş işte :D:fiuw:

Aklıma recep ivediğin starbaks macerası geldi :)

haa taam, e öyle söylesene sabahtan beri. ben de ne diyom ya, Allahallah... cık cık cık... :)

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
İlker abi ilk fırsatta başımı kaşıyacağım daha sonra da koltuklara el atacağım... :p ...Cola'yı unutmadım abi ama zamlı olarak alcam bu sefer :unknw:

arif ben çok unutkanım ama... :)

şaka tabiki kurban olsun sana cocacola arif..

Yorum bağlantısı
Osman Gülten

Polyemid daha yumaşak bir malzeme değilmi?Derlin malzemesi daha sert yapıda.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Şahin
Ayıp ettin oğuzhan abi ne demek davet edilmek,,,geliyorum de yeter....İkilerde koltuk derken kızakların fiyatı mı 65 lira yoksa sade koltuğun fiyatımı???

Evet sadece kızaklar kardeş koltuklar tuzludur biraz..

Sen bir torna denemesi yap eğer sağlam bir parça olursa yenisini almaya gerek yok sonuçta ondaki parçada plastik.

Hayırlı çalışmalar

Yorum bağlantısı
Akif Tanık
arif ben çok unutkanım ama... :)

şaka tabiki kurban olsun sana cocacola arif..

Eyvallah abicim... :(

Polyemid daha yumaşak bir malzeme değilmi?Derlin malzemesi daha sert yapıda.

Polyamid dediğiniz gibi yumuşak bir malzeme ama demir yani metallerle sürtünme esnadında kayganlığı en iyi malzemelerden biriridir....Derlin daha sert ama metalle arasında tam bir uyum yaşanması sıkıntı yaşanır, ama derlin yerine kestamid daha iyi bir altenatif olabilir...

Evet sadece kızaklar kardeş koltuklar tuzludur biraz..

Sen bir torna denemesi yap eğer sağlam bir parça olursa yenisini almaya gerek yok sonuçta ondaki parçada plastik.

Hayırlı çalışmalar

Oğzhan abi şaka bir yana sadece tek kızağa 65-tl verdilerse çok iyi be abi...Yani ne bileyim, en azından benim uğraşa değmeyecek kadarsa yenisini alırız abi...Ama önce kendimiz bi yapalım, uğraşalım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...