İçeriğe Yönlendir

Fiesta Krank Mili Problemi

Çağdaş Toptan

Recommended Posts

Çağdaş Toptan

Merhabalar;

aranıza yeni katıldım arama yaptım ve sorunuma yakın bir konu bulamadığımdan açtım konuyu..

aracım 2001 model fiesta 1.25 40.000 km.'de....özel bir serviste kontrol amaçlı gittiğimizde krank milinin değişmesi gerektiği dile getirildi. aracımda herhangi bir sıkıntı yok ancak yinede eski kullanıcılara danışmak istedim. Fiestaların krank milleri ile genel bir problem söz konusu mu ve bu krank mili değişmesi gerçekten gerekiyor ise bedeli ne olacaktır?

şimdende teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağdaş Toptan

Teşekkür ederim Muhlis bey bende aynı düşüncedeyim ancak aracın başında ben yoktum arkadaşlar vardı telefon ile bildirmiş elbette krank milinin ne kadar ciddi bir parça olduğnu biliyorum ancak zaten arıza çıakracak yakında şeklinde bi açıklama var geleceğe yönelik yani . benim sorun fiestalarda bu tarz kronik bir hata olup olmadığı..

Yorum bağlantısı
Çağdaş Toptan
Baldizimda 2000 model 1.25 var, arac 130 binde, motor kapagi hic acilmamis. Dusuk bir ihtimal bu sorunun kronik olmasi. Bence forumda adi gecen, forum indirimi olan servislerden birine de gosterin, herkes usta oluyor ama Ford ustasi olamiyor, mesela Osman ustamiz var Istanbulda, o sihirli kuresinden bakarak araci gormeden sorunu soyleyebiliyor, ve %90 oraninda da tutturuyor.

teşekkür ettim Sihirli Kure Osman ustaya ulaşmaya çalışayım...

Yorum bağlantısı

Benim araç 1998 model 74,000 km şimdiye kadar hiç açılmadı motor üst kapağı. Peki siz hangi şikayet üzerine gittiniz ustaya.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Toptan
Benim araç 1998 model 74,000 km şimdiye kadar hiç açılmadı motor üst kapağı. Peki siz hangi şikayet üzerine gittiniz ustaya.

frenler ile ilgili olarak sıkıntımız vardı arkadaşımızın tanıdık ustasına götürdü işte oda tanıdık işi yaptı sanırım:) birde triger kayışının zamanı gelmiş ne demekse..

Yorum bağlantısı
Çağdaş Toptan
Triger kayisi 4-6 senede bir veya aracina gore 60.000, 90.000 gibi rakamlarda degisir (bazilarinda degismez, ornek benimki). Yas olarak baktiginizda eger aracinizin triger kayisi 2007'de degismemisse, evet zamani gelmistir.

yok orjinal duruyor alındığı gibi demek ki orada ciddi bi yorum olmuş tamircinin ama krankta tanıdık işi var anlaşılan...

Yorum bağlantısı

Fren problemi üzerine servise gidilip, krankın hasarlı olduğunun anlaşılması çok garip geldi bana bence iyi bir araştırın.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Toptan
Fren problemi üzerine servise gidilip, krankın hasarlı olduğunun anlaşılması çok garip geldi bana bence iyi bir araştırın.

evet bi arkadaşın tanıdığı dost kazığı olayı gibi kronik bir hata yok ise elbette...

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Bu konu üzerine o kadar çok ihtimal söylebilirizki,en iyisi ustanızın size mantıklı bir açıklama yapması veya başka bir usta.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...