İçeriğe Yönlendir

Menzil sıfır

Evren Erakçora

Recommended Posts

Evren Erakçora

Bugün benzini hesapsız kullanmışım yol bilgisayarında 0"sıfır" değerini gördüm. Zor bela benzinciye kadar öyle gittim. Acaba ne kadar yakıt varken menzil sıfır değeri çıkıyor?

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

focuslar da 80 km de çıkıyor . fiestalar da da otalama ona yakın bir değer çıkar heralde

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

3-4 litre civarı olabilir. Bu biraz da önceki tüketim ile alakalı.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Fiestayı bilmem ama lpg taktırdığımdan beri arabada benzin olmasına rağmen yol bilgisayarı sürekli sıfır yazıyor.

3-5 litrenin altında yazması bana mantıklı geliyor.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

benzinli araçta ne havası yav.. ben amcamın focusunda dibine kadar kullanmıştım yol bilgisayarını test etmek için.. sonra bidondan koydum devam ettim :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ben hiç sıfırlamadım kimseyede önermem hele mazotlu araçlarda yolda kalırsınız hava yapar çalıştıramazsınız.

Hava yapan dizeller tarih oldu Murat, el pompasını birkaç kez sıkmak yeterli, en azından Fiesta için...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Yok nerde bizdeki yeni Mondi mazotu bitti kaldı yolda servis çağırdık.Hava yapmış uğraş uğraş zor çalıştırdı.

Almayı düşünüyordum, artık düşünmüyorum..Düplü alayım olmazsa.... ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Aracımın deposu 43 litre. Aracı ilk aldığımda Ford cimrilik yapmış ve yol bilgisayarı son 5 km gösteriyordu. Benzinliğe gelmeden 0 oldu. 1-2 km daha gittim ve benzinliğe vardım. zor zar 40 litre yakıt aldı. Yani 0 gösterdiğinde en az 3 litre yakıt kalıyor. Buda aracı 70-80 km götürür.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

o 3litre yoldan yola değişir köprü trafiğinde 15kmde de biter :i-ih:

Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt

C4 de hayran olduğum nokta yol bilgisayarı kaç km diyorsa o kadar gidiyor ne az ne fazla, Bundan önceki focusun yol bilgisayarı yüzünden 5-6 defa yolda kalmıştım hatta bir gün 140 km gösterirken olmuştu...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
benim izlenimlerime göre; yol bilgisayarının mantığı, sürücünün o anki kullanım koşullarına bağlı olarak -süratiniz,ani gaz verme ve kalkış, ani frenleme,trafik sıkışıklığında ki ve trf. ışıklarındaki bekleme süreniz vede havaların ısınmasıyla klimayı çalıştırınca farkettim, klimanın çalışması gibi vs. etkenlerin, benzin sarfiyatını arttırması nedeniyle bu süre içerisinde katettiğiniz mesafe ile orantılıyarak bi matematiksel mantık çerçevesinde size menziliniz ve o anki yakıt sarfiyatınız hk. (etki-tepki= sonuç) tahmini bilgiye dönüştürüyor.

bilmem yanılıyormuyum.

kullanım şekliniz değiştirerek yol b.sayarınızı resetleyin ve tekrar kontrol edin sonuç farklı çıkacaktır.

+1903

Mondi,son 20 km dediğinde benzinliğe kadar gazladım. Orda bi depo mazot alıp(Akıllara zarar bi iş :p ) yol bilgisayarına reseti basınca(istemsiz olarak) bir depo mazotla kalan menzili 275 km göstermişti. 1-2 km sonra birden 800 lere çıktı.

Yorum bağlantısı
Ömer Salih Yetgil

Aslında keşke yol bilgisayarında depoda kalan yakıtı litre olarak gösteren bir seçenek olsa :D

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Aslında keşke yol bilgisayarında depoda kalan yakıtı litre olarak gösteren bir seçenek olsa :D

bknz. megane :D

pompacıya 50lt alıcak diyorum 50lt.de tabanca atıyor :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fiesta dizelde lamba yanınca 80 km yazıyor fakat ibre kırmızıda değil ben menzil 13km kalana kadar denemiştim bişey olmadı ibre kırmızıyı ortalamıştı, tam kırmızıdan çıktığında içinde 2lt gibi yakıt kalıyor galiba, zaten hava yapması çok zor aşırı zorlanırsa önce güç kesiyor 2000 devri geçmiyor daha zorlarsanız stop ediyor ve 3 dakka çalışmıyor, bekleyip gene zorlarsanız çalışıyor birazdaha gidiyor fakat bu durumda araba benden günah gitti moduna geçiyor ona göre :D Sonuç olarak ibreye bakın kırmızının ortasına gelene dek sorunsuz çalışır merak etmeyin, kırmızıya dayanınca mazot alırsınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...