İçeriğe Yönlendir

Sıfır Focus'a LPG takıp garantiyi bozmayan?

Selim Şimşek

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

orası angara ;)

burda servis kapısından içeri bile almıyorlar. ki çin malı tüplü araba da satıyor aynı yer.

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

Bir çok kere yazdım burada. 2006 Focus II'ye daha 15.000KM'de Stefanelli LPG kiti taktırdık, araç şu an 50.000KM'de. Şeytan kulağına kurşun aradan geçen yaklaşık 2buçuk senede hiç bir problemle karşılaşmadım. Performansta kesinlikle rahatsız edici bir kayıp yok, ne ara hızlanmalarda, ne son süratte ben bir fark göremedim. Zaten esas amacımız bir yerden bir yere daha düşük maliyetle ulaşmak. Tek dezavantaj bagaj hacminden kayıp o kadar.

Muayene dediğiniz olay sadece bir kereye mahsus 150TL ödemek, bu da bir sorun olmasa gerek 40.000TL yaklaşık fiyata sahip bir araçta.

Sözün özü LPG kullanalım, kullanmayanları da ikaz felan etmeyelim, bırakalım çok para verip az yol yapsınlar :D

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Sıfır benzinli alıp lpg-muayne vs uğraşcağınıza biraz daha verip dizel alsaydınız bence. En azından eurodizel alıp yolunuza devam ederdiniz. Garanti - muayne- kalibrasyon gibi sıkıntılarınız olmazdı.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi
Sıfır benzinli alıp lpg-muayne vs uğraşcağınıza biraz daha verip dizel alsaydınız bence. En azından eurodizel alıp yolunuza devam ederdiniz. Garanti - muayne- kalibrasyon gibi sıkıntılarınız olmazdı.

arkadaşımıza tamamen katılıyorum. hem benzinli focus dizel focusun yanında son hız ve çekiş bakımından duramıyor. devri az olabilir ama 240 nm tork sayesinde dizel focus daha güçlü bir motorla öne çıkıyor. benzinli focus rampada tam bir hayal kırıklığı yaşatıyor. dizelde 3. viteste rahatlıkla çıkabileceğiniz rampayı 2. vitesle çıkmak zorunda kalıyorsunuz ve bu esnada çok yüksek değerlerde yakıt harcıyotsunuz. hele yüklüyken bu farkı daha fazla hissediyorsunuz. imkan varsa dizel almak yoksa da lpg taktırıp arabam gaz kelebek potansiyometresi vs gibi büyük arızalar vermesin diye Allah'a dua etmek.

ayrıca "bize 2 milyar ver sana bağajını geri verelim" deseler şu an hiç düşünmem. yedek lastik evde taşınsa dahi simitin yüksek oluşu bağajın tabanını yükseltiyor. dolayısıyla bağaj yine küçülüyor. bu soruna da bir çözüm varsa arkadaşlarımın cevaplarını bekliyorum. ya da o boşluk bölüme ses sistemi dizayn edilebilir mi merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu
(düzenlendi)

dizel bir araçla benzinlisinin arasında en az 4000tl lik fark var!

aracını çok kullanmayan birisi yılda en fazla 2000tl lik benzin yakar. 2yılda 4000tl yakar. garanti biter ve lpg takılır.

ayrıca ilerisi için düşünülürse dizel bir aracın masrafı ile benzinlinin arasında çoook fark var.Herzaman benzinli derim.

Demek istediğim No Dizel No Cry!

tarihinde Tuna Aksu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
dizel bir araçla benzinlisinin arasında en az 4000tl lik fark var!

aracını çok kullanmayan birisi yılda en fazla 2000tl lik benzin yakar. 2yılda 4000tl yakar. garanti biter ve lpg takılır.

ayrıca ilerisi için düşünülürse dizel bir aracın masrafı ile benzinlinin arasında çoook fark var.Herzaman benzinli derim.

Demek istediğim No Dizel No Cry!

Bu biraz tercih meselesi. Kaldı ki keşke 4bin tl fark olsa. Focus HB Trend dizel ile benzinli arasında tam 8.265Tl'lik fiyat farkı var. Bunu benzin ve her devirde hissettiğimiz güç dersek bencede herşey benzinlinin yanında. Sadece tork var ve ekonomik yakıyor diye o kadar fark veremem. 8bin'i illa vereceksem yakıta vereyim yılda ne kadarlık benzin alıyorum ki 8bin bana kaç sene yeter.

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu
Bu biraz tercih meselesi. Kaldı ki keşke 4bin tl fark olsa. Focus HB Trend dizel ile benzinli arasında tam 8.265Tl'lik fiyat farkı var. Bunu benzin ve her devirde hissettiğimiz güç dersek bencede herşey benzinlinin yanında. Sadece tork var ve ekonomik yakıyor diye o kadar fark veremem. 8bin'i illa vereceksem yakıta vereyim yılda ne kadarlık benzin alıyorum ki 8bin bana kaç sene yeter.

Aynen sana katılıyorum Burak kardeşim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...