İçeriğe Yönlendir

Arabam stop ediyor

Levent Temel

Recommended Posts

İlker Anıl

arkadaşlar konunun yukarı çıkması gerek..

bugü tüp ayarı yaptırdım tekrar program yüklettim ama halen çözülmedi.. sıklaşarak devam ediyor...

usta diyoki kavşaklara girerken falan debriyajı mümkün olduğu kadar az kullan klima+fren+drieksiyon bide arada fan açıyo komple yük biniyo arabaya diyo... anlamadım daha önce binmiyomuydu yük ?* benmi fazla ağırlaştım bu aralar :D dedim.. cevap yokk :)

ne olabilir sorun ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
usta diyoki kavşaklara girerken falan debriyajı mümkün olduğu kadar az kullan klima+fren+drieksiyon bide arada fan açıyo komple yük biniyo arabaya diyo...

Klimayı açacak, frene basacak, fan çalışacak, farları yakacak, teybi açacak... Ona göre kalibrasyon yapacak...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Klimayı açacak, frene basacak, fan çalışacak, farları yakacak, teybi açacak... Ona göre kalibrasyon yapacak...

+1 Araçta ne var ne yok çalıştırın.Cam rezistanslarına kadar açın..Dörtlülere ,tavan lambalarına kadar yakın. Ozaman güzel bir ayar yapılmış olur.

Yorum bağlantısı
İlker Anıl
yaşar ustaya sordunuz mu? (Yaşar demirci bey)

yo maalesef tanımıyorum kendisini forumda yeniyim daha..

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. frenin ömrünü tamamladığını nasıl anlarız ? bugün 120 den geriye çekerken zorrrrr diye ses çıktı ama durdu.. bu aralar frene çok asıldım şansım yok önüme kedi köpek atlıyo.. disklerde bişey falanmı var acaba çokta anlamıyorum açıkcası..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bugün 120 den geriye çekerken

Bunu anlamadım...

Fren balatalarının bittiği gözle kontrol ederek anlaşılır..

Yorum bağlantısı
İlker Anıl

balatalarda gözle görünür bişey yok..

120 den çekerken derken ışıkları gördüğümde 120 km di yani hızım.. yavaş yavaş fren yaparken farkettim torrrrr diye ses geldi çektim bastım çektim bastım yine yaptı.. ama araba tam durduktan sonra çok uğraştım bi daha yapmadı.

Yorum bağlantısı
İlker Anıl

yok yine olmadı meret.. ayarı öyle yaptık daha seyrekleşti ama yine stop ediyor.. artık tüpün ecusundan şüpheleniyorum marka ecotech beyin platinca.. ondan yapmış olabilirmi ?? yada kelebek boğazı dedi usta ama baktıramadım ona .. alakası varmıdırki ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
balatalarda gözle görünür bişey yok..

120 den çekerken derken ışıkları gördüğümde 120 km di yani hızım.. yavaş yavaş fren yaparken farkettim torrrrr diye ses geldi çektim bastım çektim bastım yine yaptı.. ama araba tam durduktan sonra çok uğraştım bi daha yapmadı.

Anlık bir sorundur.. Kampanalara zor kir birikmiştir...

Tekrar ederse temizlik yaptırırsınız..

yok yine olmadı meret.. ayarı öyle yaptık daha seyrekleşti ama yine stop ediyor.. artık tüpün ecusundan şüpheleniyorum marka ecotech beyin platinca.. ondan yapmış olabilirmi ?? yada kelebek boğazı dedi usta ama baktıramadım ona .. alakası varmıdırki ?

Vardır...

Lpg daah hassastır.. Araç mükemmel olmadıkça lpg'de sorun yaşanır...

Yorum bağlantısı
Levent Temel

ben de dün ustaya gittim..Kontrol ettik bir sorun gözükmüyor.Benzinde zaten problem olmuyor araba lpgdeyken stop ediyor.Valfe baktı ama valfden olsa benzindede aynısı olur dedi.Lpg marka landirenzo mersinde bayii olmadığı için kayseride baktıracam..Aracın diğer bakımlarını da yaşar ustaya gösterrim artık

Yorum bağlantısı
İlker Anıl

yaşar ustanın yeri nerdedirki bi bakım mı yaptırmak lazım ..

Yorum bağlantısı
İlker Anıl

ay sonunda bi uğrayım ya ..

bu arada dikkat ettim bu olayı benzindede yapıyo.. bi kaç forumda okudum yazılım yükseltme klima gazı gibi şeyleri kontrol edin diyorlar.. hatta arkadaşın biri gaz kelebeğinin altına bi somun takmış rölanti ayarı yapıyo kendine.. (:

Yorum bağlantısı
Levent Temel
(düzenlendi)

Aracım lpg de özellikle klima açıkken veya dönüşerlerde,kırmıza ışığa yaklaşırken,yavaşladığım zamanlarda stop ediyor.Benzinde olmuyor bu sorun.Kit landirenzo:kayseri olgunlarda taktırdım.Mersin de landirenzo bayi yok herhangi bir lpgciye gitsem problemden anlar mı?Problem ne olabilir

tarihinde Levent Temel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Anlamaz.. Landirenzo yazılımı programı olan birini bulman lazım..

Yeniden kalibrasyon yaptırman lazım..

Yorum bağlantısı
İlker Anıl
Aracım lpg de özellikle klima açıkken veya dönüşerlerde,kırmıza ışığa yaklaşırken,yavaşladığım zamanlarda stop ediyor.Benzinde olmuyor bu sorun.Kit landirenzo:kayseri olgunlarda taktırdım.Mersin de landirenzo bayi yok herhangi bir lpgciye gitsem problemden anlar mı?Problem ne olabilir

lpg kalibrasyon yapmadan önce dediğimi bi dene hocam belki faydası olur... sağolsunlar forumdaki arkadaşlar ve gösterdiğim ustalar diyorki arabada herhangi bir arıza varsa tüp bunu benzinden daha çok yapıyormuş çükü daha hassasmış.. benzindeyken klimayı 4 e alın ve esintiyide çalıştırın.. rölantideyken ayağınızla gaza hafifçe dokunun (1200-1300 devirlere kadar) sonra bırakın. devir 600-500 lere düşüyor sonra tekrar 900 küsüre çıkıyorsa muhtemelen sizin aracınızında yazılıma ihtiyacı vardır.. aynı şeyi bende önce tüpe yormuştum ama benzinde 1 defa stop edince anladım..

ben yandım eller yanmasın :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Levent Temel
(düzenlendi)

Stop etme problemim çok şükür halloldu.dün lpg ayarı için gittim.Ayarı yapamadılar hemen taktıkları enjeksiyonun altından geçen t şeklinde bir hortum var onda delik varmış o da lpg nin tüm ayarlarını bozmuş.Yaşar ustanın oraya gittim.Yaşar usta köydeymiş.Erdal ustayla baktık delik parça karter havalandırma subabı hortumuymş değiştirdik.Lpg ayarını yaptırdım şimdi bir problem kalmadı çok şükür...

Ertesi günde arabanın tüm bakımlarını yaptırmak için Yaşar ustanın yanındaydım.Ön fren diskleri,balatalar,yağ değişimi(aslında zamanı gelmemişti mersinde 10-40 koymuşlardı zararlı olur diye değiştik) ,Merkezi kilitte sorun vardı sinan usta söktü baktı wd-40 sıktı,temizledi problem kalmadı..Hepsine teşşekürler

tarihinde Levent Temel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...