İçeriğe Yönlendir

EDS kırmızı ışık

Metin Tekin

Recommended Posts

Metin Tekin

Arkadaşlar. Yüksek hızda gidiyorum. Işık yandığında duramayacak haldeyim. Işık yandığı anda altından geçtim. Bu eds'nin toleransı var mı 1-2 saniye falan ?

Yorum bağlantısı
Fatih Dokcan

Bazı yerlerde EDS yaziyor ama sanki kamera yok :) Çünkü kameralar, ya trafik ışığının üstünde webcam gibi yada ayrı olarak özel direği var :secret: Bir kaç defa eds yazıp da kamera olmayan gibi gözüken yerde geçmek zorunda kaldım birşey gelmedi.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Bir arkadaşım EDS programlarını yazan şirkette programcı..

Ondan aldığım bilgiye göre;

Sarı yanarken geçebiliyorsunuz, kırmızı yandığı andan itibaren ilk 1 saniye tolerans var, 2.saniyede fotoğrafı çekiyor..

EDS kamerası o webcam gibi olanlar değil, ışıkların üstünde kocaman kabini olan şeyler..

Örneğin dörtyolağzı olan kocaman bir kavşağın heryerinde EDS tabelası varken kamera genellikle sadece bir tane var ve sadece tek bir yönü çekebiliyor..

Yorum bağlantısı
Fatih Dokcan

Valla bilmiyorum da ben onları da eds sanıyordum; çünkü, Ataköy'de kameralar kabinsiz, ışığın üstünde webcam gibi birşey :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Valla bilmiyorum da ben onları da eds sanıyordum; çünkü, Ataköy'de kameralar kabinsiz, ışığın üstünde webcam gibi birşey :)

o webcam gibi olanları takarken teknisyenlere sormuştum kamera özelliği var ama kayıttan ziyade oradaki yoğunluğu algılıyor o ışıkta bekleyen araba yoksa diğer yola hep yeşil yanıyor nezaman o ışığa araba gelirse ozaman devreye giriyomuş .

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
o webcam gibi olanları takarken teknisyenlere sormuştum kamera özelliği var ama kayıttan ziyade oradaki yoğunluğu algılıyor o ışıkta bekleyen araba yoksa diğer yola hep yeşil yanıyor nezaman o ışığa araba gelirse ozaman devreye giriyomuş .

Bu gerçek ise çok güzel olmuş gerçekten sevindim ülkem adına.

Yorum bağlantısı
Metin Tekin

teşekkürler arkadaşlar cevaplar için..

(bugün yine ogs den kaçak geçtim.. emanet ogs yine çalışmadı..:) hemen internet şubesinden ogs ye başvurdum umarım kurtarırız..)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

benim merak ettiğim, trafiğin sıkış olduğu ama eds nin olduğu kırmızı ışığın önünde, ben yeşildeyken geçmişsem bile sonradan ışık kırmızıya dönerse, bana ceza gelir mi?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sina Güran

Daha da entersan bir soru geliyor aklıma benim; arkanızdan ambulans geliyor ve yol vermek adına siz kırmızıda geçince gene cezayı yiyormusunuz yoksa eds kamerasından izleyen polis durumu değerlendirip muaf mu tutar kırmızı ışık ihlalini...

Yorum bağlantısı
Kıvanç Palamutlu

bence gelir çünkü ışığın önündeki çizginin üstünde bekleyenlerede ceza geldiğini biliyorum. ayrıca cezaları kimsenin kontrol ettiğinide sanmıyorum :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben farklı bir açıdan yaklaşayım, kavşağa tepe üstlerine yaklaşılırken hız düşürülür, lamba geçiş için yeşil bile yansa...Çünkü kavşak varsa bir yaya geçidide vardır, bekleyen başka araçlarda vardır...100 küsur ile kavşağa girilmez.... :)

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan

Ben de sanırım aynı şekilde kırmızı ışıkta geçtim ya da geçmedim tam emin değilim..Keyfi de olabilir..Yalnız EDS filan yok....Arkamdan megane ile sivil polis geliyormuş.. :yes: İlerdeki ışıkta durdum benim daha haberim yok...Polis ışıkta yanımda durdu ve "kırmızı ışıkta geçtiniz cezanız adresinize tebliğ edilecek bilginiz olsun diye söylüyorum" dedi...Birşey imzalamadım...şimdi ben bu cezayı ödeyecek miyim!? Resim yok kamera yok..!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...