İçeriğe Yönlendir

Yeni ford fiesta 1.6 tdci

Nejdet Olum

Recommended Posts

Nejdet Olum

yeni almış olduğum 2009 yeni ford fiesta 1.6 diesel aracımla geri vitese taktığımda debrazdan ayağımı hafif hafif çektiğimde sanki duvarı delen bir matkap sesi gibi bir ses geldi bunu birkaç kez tekrarladı ancak biraz dikkat edip geri vitesi iyiyece saga yatırıp geri aldığımda normal geri geri gelebiliyorum bu arada sanki birşey dikkatimi çekti 4üncü vites ile geri vites arasında sanki bir boşluk var elimle geri alıyorum diye hep otarafa geçtiğinin farkına vardım ama bu beni ister istemez rahatsız etti aracımda bir problemmi mevcut yoksa benim henüz alışamayışımdanmıdır çünkü 20 yıldır araç üstündeyim ama bugüne dek hep reno kullandım ( tabiki asker olmamızdan kaynaklanıyor)ilk defa ford kullanıyorum bana bukonuda bilgi verirseniz sevinirim ayrıca bu geçmeyişler ilerde sorunlar çıkmasına neden olabilirmi tabiki şu anda oldukca geri vitese alırken dikkat etmekteyim bilgilerinizi bekler saygılar sunarım Nejdet OLUM

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bence hastalık falan değil, renolarda mandal var siz ona basıp kolu çekiyim derken zaman geçiyor senknkromeç yerine geliyor zaten, Ford' da ise farklı, sadece tam durmadan geriye takmayın, senkromeç olmadığından beklemek gerekli vitesi sağa çektikten sonra azıcık duraksayıp geriye yavaşça takıcaksınız devir rolantide olucak, bu şekilde olmalı, baktınız yine olmuyor 1 e takıp sonra yeniden yavaşça geriye takın bu sefer sorunsuz olur büyük ihtimal. Bunun dışında yapacak bişey yok dizayn bu şekilde yapılmış.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bütün araçlar aşağı yukarı aynı bu konuda tam durmadan geri vitese geçirmeyin , acele etmeden geçirin.

Yorum bağlantısı
Nejdet Olum

çok teşekkür ederim beni oldukca rahatlattınız çünkü arabayı alalı 1 ay oldu bir arkadaşımız dişlilerde sorun olabilir deyince bayağı irkilmiştim tekrar teşekkürler ilginize saygılarımla!...

Merhaba; Öğretmenim sizlerin aydınlatıcı kelimelerinizden ayrıca ilgilerinizden dolayı teşekkür eder; Bende bir asker emeklisi ailece öğretmen olmamızdan, vede olmanızdan,gurur duyarım saygılarımla!...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Teşekkür ederim Nejdet Bey. Siz de sanırım aracı yeni aldınız, izlenimleriniz nasıl arabayla ilgili.

Yorum bağlantısı
Haluk Gümüş

Ilk Fiesta'ya bindigimde ayni problemi bende yasamistim. Bir sure sonra alisirsiniz. Kullanim kilavuzunda da bu konu ile ilgili yazi oldugunu hatirliyorum. Debriyaja sonuna kadar bastiktan 2 saniye sonra geri vitese geciriniz diye uyarici yazi olmasi vardi diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Nejdet Olum

Şu ana kadar herhangi bir problem yok! ben 25 yıldır reno ,üzerinde idim ama renoyla şu an için kıyaslama yapamıyorum; çekiş oldukca güzel fiziksel sağlamlık, odukca iyi servis olasılı ve yedek parça sorunlarıyla karşılaşma yok. Kim ne derse desin ford oldukca bana göre iyi afedersiniz;

tabiri caizse at gibi ben emekli olmadan önce, neden Silahlı kuvvetlerimiz bu ford u tercih ediyor diye merak ederdim, şimdi daha iyi anlıyorum. İlginize teşekkür eder herhangi bir probleminizde İzmir ford baş bayi ve servisinde yardımcı olurum vede sizin otomobilinizinde hayırlı uğurlu olması ve kazasız belasız kullanmanız dilegiyle saygılar sunarım !..

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

ayağı debriyajdan çekip tekrar basmak sorunu çözüyor.en azından ben öyle yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Nejdet Olum
(düzenlendi)

haluk bey sizlerede ayrıca ilginizden dolayı teşekkür ederim ancak birşey aklıma takıldı sormadan edemeyeceğim kusuruma da bakma isminizin yanında meslek bölümünde reno - operator diyor ben size soruyum neden ford? teşekkürler saygılarımla!.. Sakın kızmayın lütfen!..

[Teşekkürler Haluk Şentürk Bey; bende böyle yapmaya çalışıyorum saygılarımla!...

tarihinde Nejdet Olum tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
haluk bey sizlerede ayrıca ilginizden dolayı teşekkür ederim ancak birşey aklıma takıldı sormadan edemeyeceğim kusuruma da bakma isminizin yanında meslek bölümünde reno - operator diyor ben size soruyum neden ford? teşekkürler saygılarımla!.. Sakın kızmayın lütfen!..

[Teşekkürler Haluk Şentürk Bey; bende böyle yapmaya çalışıyorum saygılarımla!...

nerde yazıyor ya yok öyle birşey.başka Haluk olmasın.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
nerde yazıyor ya yok öyle birşey.başka Haluk olmasın.

Evet başka Haluk, Haluk Gümüş.... :)

Yorum bağlantısı
Nejdet Olum
(nerde yazıyor ya yok öyle birşey.başka Haluk olmasın.)

Haluk GÜMÜŞ beyefendi idi yanlışlıkla sanki renocu sizmişiniz gibi belirttim hata bende özür dilerim samimiyetinizede teşekkür ederim . yukarıda parantez içinde yazdığınız kelimeler okadar hoşuma gittiki buda sizin samimiyetinizi ortaya koyuyor yanlışlıktan dolayı özür dilerim Sayın Haluk Gümüş beyde beni inşallah yanlış anlamamıştır saygılarımla!..

Yorum bağlantısı
Haluk Gümüş

Sayin Nejdet Bey,

Evet Bursa'da Renault fabrikasinda calisiyorum. Biliyorsunuz Renault markasi dunyada kendini ispatlamis bir marka. Gerek kalitesi olsun, gerek 2 el, servis ve aklima gelmeyen bircok konuda dunya liderleri arasindadir. Fakat bu araba zevki takdir edersiniz ki kisiden kisiye degisebiliyor. Ben Renault'da calisiyorum fakat bizim modeller bana biraz agir kaciyor. Megane, Laguna, Vel Satis'de zaten kendimi dusunemiyorum. B segmentinde olan Clio III'de bana yakismiyor. Ilk Megane almaya niyetlenmistim fakat arabada emanet gibi kaldim :) Bu modellerin haricinde bana hitap eden ve gercekten araba ile butunlestigime inandigim B segmentinin Fiesta'si oldu. Su anda Fiesta ile mutluyum. Ilerleyen zamanlarda Renault'da secebilirim ya da baska bir marka da secebilirim, bunun tamamen insan ile araba arasindaki iliskiye bagli oldugunu dusunuyorum.

Saygilarimla,

Yorum bağlantısı
Nejdet Olum
Sayin Nejdet Bey,

Evet Bursa'da Renault fabrikasinda calisiyorum. Biliyorsunuz Renault markasi dunyada kendini ispatlamis bir marka. Gerek kalitesi olsun, gerek 2 el, servis ve aklima gelmeyen bircok konuda dunya liderleri arasindadir. Fakat bu araba zevki takdir edersiniz ki kisiden kisiye degisebiliyor. Ben Renault'da calisiyorum fakat bizim modeller bana biraz agir kaciyor. Megane, Laguna, Vel Satis'de zaten kendimi dusunemiyorum. B segmentinde olan Clio III'de bana yakismiyor. Ilk Megane almaya niyetlenmistim fakat arabada emanet gibi kaldim :D Bu modellerin haricinde bana hitap eden ve gercekten araba ile butunlestigime inandigim B segmentinin Fiesta'si oldu. Su anda Fiesta ile mutluyum. Ilerleyen zamanlarda Renault'da secebilirim ya da baska bir marka da secebilirim, bunun tamamen insan ile araba arasindaki iliskiye bagli oldugunu dusunuyorum.

Saygilarimla,

Haluk GÜMÜŞ bey ne olur beni yanlış anlamayın 25 yıl boyunca reno kullandım. ve şu an ford aldım, oldukcada memnunum benim sorumu tüm samimiyetinizle açıkladığınız içinde ayrıca teşekkür ederim. Ford almadan önce ilk tercih sıram reno idi ama bayi ye gittiğimde (Bu İzmir ana bayi de oluyor bizler Asker olarak bağzı indirimler sunuluyor inanın bana 37 bin tl lik aracta 700 tl gibi indirim yapılması vede alacağım araç hakkında detaylı bilgi istediğimde de katolok harici bir bilgi sunamamayışları beni ve benim gibi kişileri tatmin etmedi edeceginede inananmadığım için birde zannederimki şu anki piyasa durumlarının elverişsizliği kriz varolması ama ben bunada inanmıyorum müşteriye gerekli yardım yapılacağı yerde ilgi gösterilmemesi dir inşallah beni yanlış değerlendirmezsiniz;

Saygılarımla!..

Yorum bağlantısı
Haluk Gümüş

Tum dediklerinizde size katiliyorum. Izmir Renault ana bayiisinin size yardimci olmamasi cok garibime gitti. Bu konuyu isterseniz Mais'e bildirerek sikayetci olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Nejdet Olum
Tum dediklerinizde size katiliyorum. Izmir Renault ana bayiisinin size yardimci olmamasi cok garibime gitti. Bu konuyu isterseniz Mais'e bildirerek sikayetci olabilirsiniz.

Teşekür ederim bende sizin dediğiniz gibi, gerekli müracaatımı yaptım .

Saygılarımla işlerinizde başarılar dilerim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...