İçeriğe Yönlendir

99 mk2 uzaktan kumanda programlama

Guest Serdar Kaya

Recommended Posts

Guest Serdar Kaya
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Geçen hafta 99 model mk2 ghia bir araç satın aldım. Mondeo satın almamda buradaki arkadaşların yapmış olduğu yorumların katkısı da büyük oldu.

Aldığım araç çok problemli gibi görünüyor malesef. Ama aldık bir kere, teker teker gidermeye çalışıyorum. Bu konularda siteyi iyice inceledim. Motor komple bakıma girecek gibi, o konu ile ilgili de sizlerden yardım isteyeceğim. Sitedeki tavsiyeler üzerine bugün İvedik'teki Çağlar ustaya gittim, hafta içi gelin dedi. Bakacağız artık.

Şu an kumanda meselesi ile uğraşıyorum. Elimde bir tane 3 düğmeli anahtar ile bir tane de aracı çalıştırmayan bir anahtar var. Kumanda uzun süredir arızalıymış galiba, ben ilk önce boş pilini değiştirdim. Fakat araba kumandaya hiç bir tepki vermiyor. Sitede anahtar programlama ile ilgili çok konuşulmuş, hatta bir link de vardı fakat o linkteki forum sayfası silinmiş. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bir de, bu kumandanın çalışıp çalışmadığını nasıl anlayabilirim, o konu daha öncelikli :kafa:. Teşekkürler.

tarihinde Serdar Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Serdar Kaya
(düzenlendi)

Merhaba, linkte şöyle bir ifade var: "Anahtarı kontağa takın II konumuna getirin sonra geri I konumuna getirin, sonra tekrar II konumuna bunu 1 er saniye bekleyerek 5 defa yapın, II ye getirdiğinizde kapı açık uyarı tonu dan din don yapacak. "

Bu şekilde yaptım fakat araçtan hiç ses çıkmadı. Kapı açık sesi normalde çalışıyor. Gözden kaçırdığım bir nokta var mı acaba? Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

:)

Arkadaşlar forumda çok aradım, ama bulamadım çaresini. Benim 98 mondeo glx'i aldığım zaman kumada çalışmıyordu. Ben de uğraşmayıp yeni bir kumanda taktırdım. Tesadüf bir kilit.i arkadaşla tanıştık. Kumandama baktı, kodladı ve çalıştı. Çok sevindim :crazy:))))

Fakat bir sorun var. Ben aracı kilitleyince sorun yok. Açınca sadece ön kapılar açılıyor ve açma düğmesine bir daha basınca arkalar açılıyor. Bunu nasıl iptal ederim ve başka bilmem gereken kodlamalar varmı bunda. Mesela cam açma ,alarm gibi.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Açma kapama tuşlarına aynı anda 5-6 sn. basılı tutun, bu kodlama iptal olur.

Sağol abi. Bu kumandanın başka hangi özellikleri biliyor musunuz? Kumanda focusun aynısı.

Yorum bağlantısı
Guest Serdar Kaya
(düzenlendi)

Merhaba, bu kumanda işi iyice inada bindi. Bir şekilde çözeceğim.

Sormak istediğim bir soru var, acaba bu anahtarların hepsinin kesimi aynı mı? Mesela ebay-ingiltere sitesinde adamlar şurada posta dahil 15 sterline anahtarı gönderiyorlar. (Bendeki anahtar da bunun aynısı) Hatta toplu alınca posta ücreti düşüyor daha da ucuza geliyor. Ben bu anahtarlardan alsam ve programlama işini yapsam elimdeki anahtar gibi kullanabilir miyim? Bu anahtar benim arabamın kapısını açar mı? Yoksa bu anahtarın sadece kumanda tarafı mı işime yarar? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

bunların çalışır olması zor. senin aracın uzaktan kumandası saglammı eminmisin

Yorum bağlantısı
Guest Serdar Kaya
bunların çalışır olması zor. senin aracın uzaktan kumandası saglammı eminmisin

Abi emin değilim. Sağlam olmasını anlamak için şu programlama olayını becermem gerekiyor. Arabadan tepki alabilsem, zaten sonrası kolay. Anahtar bozuksa hiç bir şey olmaz. Ama kontak olayını beceremedim bir türlü.

Bu anahtarlar radyo frekanslı mı yoksa kızılötesi mi, ona göre farklı bir kaç teknik daha gördüm yabancı sitelerde.

Radyo frekanslı ise, bir radyo ile de sağlamlık testi yapabilirim herhalde, daha önce televizyonun kumandasının durumunu o şekilde anlamıştım. Teşekkürler şimdiden.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Açma kapama tuşlarına aynı anda 5-6 sn. basılı tutun, bu kodlama iptal olur.

abi dediğin gibi yaptım ama iptal edemedim. ama düğmesine iki kere asmak canımı sıkıyor.... nasıl çıkaracam bu kodlamadan püf noktası varmı?

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan
abi dediğin gibi yaptım ama iptal edemedim. ama düğmesine iki kere asmak canımı sıkıyor.... nasıl çıkaracam bu kodlamadan püf noktası varmı?

Benim mondeoda da aynı şekilde.Arka kapıları tekrar basarak açıyorum.Hakan beyin kod silme yöntemini deneyeceğim.Ayrıca arka sağ kapı sadece dışarıdan açılabiliyor.Çocuk kilidi hangi anahtarla nasıl iptal olur acaba?

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Geçen hafta 99 model mk2 ghia bir araç satın aldım. Mondeo satın almamda buradaki arkadaşların yapmış olduğu yorumların katkısı da büyük oldu.

Aldığım araç çok problemli gibi görünüyor malesef. Ama aldık bir kere, teker teker gidermeye çalışıyorum. Bu konularda siteyi iyice inceledim. Motor komple bakıma girecek gibi, o konu ile ilgili de sizlerden yardım isteyeceğim. Sitedeki tavsiyeler üzerine bugün İvedik'teki Çağlar ustaya gittim, hafta içi gelin dedi. Bakacağız artık.

Şu an kumanda meselesi ile uğraşıyorum. Elimde bir tane 3 düğmeli anahtar ile bir tane de aracı çalıştırmayan bir anahtar var. Kumanda uzun süredir arızalıymış galiba, ben ilk önce boş pilini değiştirdim. Fakat araba kumandaya hiç bir tepki vermiyor. Sitede anahtar programlama ile ilgili çok konuşulmuş, hatta bir link de vardı fakat o linkteki forum sayfası silinmiş. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bir de, bu kumandanın çalışıp çalışmadığını nasıl anlayabilirim, o konu daha öncelikli :nazar:. Teşekkürler.

[/quote

Yeni aracınız hayırlı olsun.Mondeo isabetli bir tercih ama her araçta olduğu gibi alırken gerekli testleri yaptırmak ve özellikle aracın geçmişine ait bilgi sahibi olmakta çok önemli.Problem olarak gördüğünüz durumları aktarırsanız -kifayetsiz ustaların elinde daha kötü duruma düşmemek için - bilgi sahibi olan arkadaşlarımızın size yardımcı olacağına inanıyorum.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Benim mondeoda da aynı şekilde.Arka kapıları tekrar basarak açıyorum.Hakan beyin kod silme yöntemini deneyeceğim.Ayrıca arka sağ kapı sadece dışarıdan açılabiliyor.Çocuk kilidi hangi anahtarla nasıl iptal olur acaba?

Kod silme derken abi? Anlayamadım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Guest Serdar Kaya

Geçen hafta elektrikçide bir kaç sigortayı söküp taktılar. Dün tekrar denedim.Kontak aç kapa yapınca araba tepki vermeye başladı, göğüsteki kırmızı lamba yanıp sönüyor. Kumanda da sağlam. Fakat yine de çalışmadı.

Bugün babam bir anahtarcıya göstermiş.Kumandada sorun yokmuş fakat, kontak anahtarının girdiği yerde yüzük diye bir şey varmış onun değişmesi gerekiyormuş. Zaten anahtarı tek yönlü kullanabiliyorum, kontağa ters takınca çalışmıyor araba.

Bu yüzük denen şey nasıl bir şeydir? Başka adı var mıdır acaba?Çıkmacılara sormayı düşünüyorum.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...