İçeriğe Yönlendir

Acil! Airbag arızası

Birol Yılmaz-2

Recommended Posts

Birol Yılmaz-2

Arkadaşlar bundan 1 ay önce aracım 5 kodlu airbag arızası verdi. Ben de forumdan araştırarak sürücü koltuğu veya emniyet kemerinde arıza olduğu anlamına geldiğini öğrendim. Ben de direnç bağlıyarak denedim ve sönmedi ve benim harcım olmadığını düşünerek şaşmazda airbagciye gittim. Usta da koltuk ve kemer tokasında sıkıntı olduğunu söyledi ve başladı. Sırasıyla bütün airbaglere direnç koydu. Düzelmedi. Sıra beyne geldi. Kendisindeki beyni taktı aynı beyni kontrole gönderdi. Sağlam çıktı ve işin garip tarafı, başka arıza verdirmeye çalışıyoruz. Yok illa da 5 ikazı veriyor. Neyse toparlarken lamba söndü ama koltuklar iptal oldu. (Direnç takılıyken) Usta bunlarda sıkıntı var böyle kullan dedi kullanıyoduk ki yine 5 arızası verdi. Yarın tekrar gideceğim ama kasaba düştüm gibime geliyor. Nedir bu arıza nasıl çözeriz? Bilgisayar bağlanamıyor anlayan varmı?

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Direnç taktığınız anda sistem arıza ışığı vermese de Allah korusun bir kaza anında havayastıklarınız iptal olur. 5 nolu arıza, sürücü havayastığına denk gelir. Eğer aniden çıktıysa, muhtelemen direksiyon havayastığı ile clockspring denen havayastığı tesisatının soketi çıkmış veya pislenmiştir. Direksiyon havayastığınızı söktürün. Oradaki soketi tekrar temizleyip (wd40 ile) tekrar takın. Muhtemelen çalışacaktır.

Abi oranın soketini de söktük. İki tane soket çıktı ama sonuç aynı. Bunlara niye bilgisayar bağlanmıyor yaaaa.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Normalde bağlanması lazım. O soketleri temizleyip taktınız mı? İkincisi bu ara direksiyonunuz hiç söküldü mü?

Yok direksiyon sökülmedi. Soketlere sprey sıktı. Hatta direnç bile bağladı. Sönmedi. Sonra eski haline getirdi.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Kastım başkaydı. Bu arızadan önce hiç direksiyon söktürdünüz mü? Servise bir götürün. Serviste bilgisayara bağlamaya çalışsınlar. Bu modellerin bağlanabilmesi lazım.

hayır hakan abi hiç söktürmedim durup dururken yandı

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Çok ilginç bir durum. Başer'e bir götürün.

valla abi çok karışık bir şey ne yapacağımı şaşırdım keşke önceden gitseydim bakalım yaptırdığım yere tekrar bir götüreyim

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Direnç bağlayanlardan uzak durun. Çok tehlikeli. Direk başer diyorum. Ya da CUB.

abi haklısın ama önce verdiğim paranın hakkını alayım söndürme karşılığı aldı yapamıyacaksa geri verecek!

abi CUB derken?

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan

CUB=Can Umut Baykan kendisi üyelerimizden Tur otoda size yardımcı olacaktır

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Buyrun burdayım :)Arkadaşlar bundan 1 ay önce aracım 5 kodlu airbag arızası verdi. Ben de forumdan araştırarak sürücü koltuğu veya emniyet kemerinde arıza olduğu anlamına geldiğini öğrendim. Ben de direnç bağlıyarak denedim ve sönmedi ve benim harcım olmadığını düşünerek şaşmazda airbagciye gittim. Usta da koltuk ve kemer tokasında sıkıntı olduğunu söyledi ve başladı. Sırasıyla bütün airbaglere direnç koydu. Düzelmedi. Sıra beyne geldi. Kendisindeki beyni taktı aynı beyni kontrole gönderdi. Sağlam çıktı ve işin garip tarafı, başka arıza verdirmeye çalışıyoruz. Yok illa da 5 ikazı veriyor. Neyse toparlarken lamba söndü ama koltuklar iptal oldu. (Direnç takılıyken) Usta bunlarda sıkıntı var böyle kullan dedi kullanıyoduk ki yine 5 arızası verdi. Yarın tekrar gideceğim ama kasaba düştüm gibime geliyor. Nedir bu arıza nasıl çözeriz? Bilgisayar bağlanamıyor anlayan varmı?

İşte sıkıntım bu. Nedir?

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Airbag beyni orjinal mi? Yan hava yastıklarında işlem varmıydı?

evet abi beyin orjinal yastıklarda herhangi bir işlem yok ama anlayamadık kısa devre var galiba bulacağız inada bindi

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Bu konunun neresi acil.. anlamadım ben...

doğru abi senin için belkide hiç önemi yoktur ama benim için var ve kazanın nereden nasıl geleceği belli olmaz sonuç ta güvenlik haa ne kadar kurtarır allah bilir ben tedbirimi alayımda......

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

Arkadaşlar sorunu kalıcı olarak çözdük sonunda. Arıza sürücü emniyet kemeri tesisatındaki kırıklıkmış. Sorun çözüldü sanırım inşallah.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Koltuk altındaki soketlerde bir anormallik varsa 4 kez yanıyor...

emniyet kemer gerdiricisi

Arkadaşlar sorunu kalıcı olarak çözdük sonunda. Arıza sürücü emniyet kemeri tesisatındaki kırıklıkmış. Sorun çözüldü sanırım inşallah.

buradaki problemden 5 kez yanıp sönmez

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...