İçeriğe Yönlendir

C-Max Yol bilgisayarı lambası sonmedi..

Abdullah Ercan

Recommended Posts

Abdullah Ercan

Hayırlı akşamlar arkadaşlar, bugün bir arkadaşımla birlikte C-Max imi komple temizlik yaptık. Plastik aksamı, koltuklar, tavan zemin iç dış komple. :bravo:

Herşey çok güzel temizlendi. Araba mis gibi kokdu. Fakat akşam eve geldim(İş yerimde temizledik). Arabayı kapattım fakat Y.B. daki sıcaklık km genel km nin oldugu bölgedeki ışık sonmedi. Sürekli yanmakta ama başka da hiç bir ters durum yok acaba bunu kapatmanın bir yolu var mı? Acaba yanlış birtuşlara mı bastık? Araba yeni oldugundan araba hakkında fazlaca bilgim de yok.

Yardımlarınızı bekliyorum. :)

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

tazyikli su kullandın mı? ıslattığın bi kablo-kaçak vs var mı?

Temizlik yaparken yerinden yanlışlıkla çıkardığın bi şey var mı? yaptığın işlemleri sırasıyla anlatırsan bilenler, mesela yaşar usta, tahminde bulunabilecektir bence..

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan
(düzenlendi)

Yok hiç tazyikli su kullanmadık. Sadece nemli bezle konsol tarafı silindi(Sonax ile). Tavan ve koltuklar ıslak bezle(Kosla) sonrada makine ile çekildi.

tarihinde Abdullah Ercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Mutlu
Hayırlı akşamlar arkadaşlar, bugün bir arkadaşımla birlikte C-Max imi komple temizlik yaptık. Plastik aksamı, koltuklar, tavan zemin iç dış komple. :bravo:

Herşey çok güzel temizlendi. Araba mis gibi kokdu. Fakat akşam eve geldim(İş yerimde temizledik). Arabayı kapattım fakat Y.B. daki sıcaklık km genel km nin oldugu bölgedeki ışık sonmedi. Sürekli yanmakta ama başka da hiç bir ters durum yok acaba bunu kapatmanın bir yolu var mı? Acaba yanlış birtuşlara mı bastık? Araba yeni oldugundan araba hakkında fazlaca bilgim de yok.

Yardımlarınızı bekliyorum. :)

Normalde 30 dk içinde sönmesi lazım .. Elektronik Kontrol Ünitesi , 30 dk içinde bütün potansiyel farkları sıfıra indiriyor .. Bu nedenle akım kesiliyor ve Teyp + Yol bilgisayarı lambası 30 dk geç sönüyor .. Telaş edecek bir durum yok !!

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan
Normalde 30 dk içinde sönmesi lazım .. Elektronik Kontrol Ünitesi , 30 dk içinde bütün potansiyel farkları sıfıra indiriyor .. Bu nedenle akım kesiliyor ve Teyp + Yol bilgisayarı lambası 30 dk geç sönüyor .. Telaş edecek bir durum yok !!

Emin misiniz? Peki bu olay ama dün akşam başıma gelmemişti. Acaba kapılar fazla süre açık kaldı kapandı bunun gibi olaylar zinciri sebeb olmuş olabilir mi.?

Yorum bağlantısı
Eren Mutlu
Emin misiniz? Peki bu olay ama dün akşam başıma gelmemişti. Acaba kapılar fazla süre açık kaldı kapandı bunun gibi olaylar zinciri sebeb olmuş olabilir mi.?

Bende de Ford Focus var ! Aynen belirttiğiniz gibi aracı kapattığım zaman yol bilgisayarı + CD çalar üzerindeki saat lambası açık kalıyor .. 30 dk içerisinde otomatik olarak kapanıyor !

Bence akşam üzeri aracınızı park ettikten 30 dk sonra yada hava karardığı zaman kontrol amaçlı aracınızın yanına gidin bakın ! Dediğim gibi değilse sorun vardır ! Ama söylediğim gibi oluyor .. Merak etmeyin :)

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan
Bende de Ford Focus var ! Aynen belirttiğiniz gibi aracı kapattığım zaman yol bilgisayarı + CD çalar üzerindeki saat lambası açık kalıyor .. 30 dk içerisinde otomatik olarak kapanıyor !

Bence akşam üzeri aracınızı park ettikten 30 dk sonra yada hava karardığı zaman kontrol amaçlı aracınızın yanına gidin bakın ! Dediğim gibi değilse sorun vardır ! Ama söylediğim gibi oluyor .. Merak etmeyin :bravo:

:shok: Evet 1 saat olmuştu gittim baktım sonmüş. Çok iyi tespit. Teşekkürler Eren Bey. Fakat bu zamana kadar dikkatimi çekmemesi çok ilginç. :)

Yorum bağlantısı
Eren Mutlu
:bravo: Evet 1 saat olmuştu gittim baktım sonmüş. Çok iyi tespit. Teşekkürler Eren Bey. Fakat bu zamana kadar dikkatimi çekmemesi çok ilginç. :)

İçnizi rahatlatabildiysem ne mutlu bana ! Bu tip görünürde ufak sorunlar bizim gibi elektronik ve mekanik konusunda "huysuz" insanların uykusunu kaçırabiliyor !

Yorum bağlantısı
Eyyüp Çelik
İçnizi rahatlatabildiysem ne mutlu bana ! Bu tip görünürde ufak sorunlar bizim gibi elektronik ve mekanik konusunda "huysuz" insanların uykusunu kaçırabiliyor !

yeni fordlarda da böyle. aracı ilk aldığım gün bende aynı sorunla karşılaştım. ama sonra servise sordum .onlarda yarım saat içinde kapanır dediler ama bu bekleme süresi niye var kimse mantıklı bir cevap veremedi.

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan

Benim araba eski ya ondan biraz sarkma var. Ama yakında silikon taktıracağım inşallah :king:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...