İçeriğe Yönlendir

Uludağın Zirvesine Yolculuk..

Nuri Başer

Recommended Posts

Nuri Başer
(düzenlendi)

Selamlar arkadaşlar..

Nezamandır planladığımız "Uludağ Zirve Yürüyüşü" nü Geçtiğimiz Pazar günü kazasız belasız tamamladık.. iniş dahil yaklaşık 9 saat süren 21 km lik yürüyüş + tırmanışımız sonucunda 2543 mt yükseklikteki Marmaranın çatısı "Uludağ Zirve Tepeye" ulaştık.. Çok güzel bir duyguydu.. Zirve taşındaki Bayrağımızın eskidiğini farkedip yenisi ile değiştirdik.. İşte Fotolar..

88301319.jpg

85179809.jpg

55372982.jpg

97860772.jpg

34902124.jpg

82749926.jpg

24318053.jpg

45470868.jpg

32730008.jpg

55740717.jpg

18070303.jpg

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Uludağ değince aklıma hep kar gelir böle çıplak görmemiştim üzüldüm piskolojik olarak :unsure2:

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Bunlar da Vahşi Doğa şartlarında Focus II :unsure2: 4x4 gibiydi, hiç yolda bırakmadı..

1001033.jpg

1001035.jpg

1001042f.jpg

Yorum bağlantısı
Taha İlgen

süper gezi olmuş,tebrikler.resimlerde ayrı bir güzel :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Güzel gezi olmuş.

Benimde uludağ planlarım var. Karlar erimeden çıkmam lazım :)

Yorum bağlantısı
Taha İlgen

bir şey dikkatimi çekti hava zirvede bile günlük güneşlik(soğuk olabilir ona lafım yok)

geçen sene temmuz ayında arkadaşla teleferiği kullanarak çıktık,bursa merkezde hava 30 derecenin üzerindeydi,bunaltıcı bir sıcak vardı, yukarı çıkınca acayip bir sis vardı ve baya kalmamıza rağmen kalkmadı. ordaki görevlilerle falan muhabbet ederken bu durumu sordum yazın genelde böyledir açık olduğu günler nadirdir demişti. dedikleri ne kadar doğru bilemiyorum tabi.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Zirve taşındaki Bayrağımızın eskidiğini farkedip yenisi ile değiştirdik.. İşte Fotolar..

Ödüm koptu, Fener bayrağı diktiniz zannettim.. :p:D

Çok severim böyle doğa yürüyüşlerini, Birde zaman bulabilsek.. :) Fotoğraflar çok güzel çıkmış..

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Plaka dışında herşey çok güzel görünüyor :D

Yaklaşık 7-8 sene önce Bursaya gittiğimizde uludağ yamaçlarındaki kestane ağaçlarının hızla azaldığını, bir hastalığın yayıldığını söylemişlerdi. şimdi nasıl durum?

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
bir şey dikkatimi çekti hava zirvede bile günlük güneşlik(soğuk olabilir ona lafım yok)

geçen sene temmuz ayında arkadaşla teleferiği kullanarak çıktık,bursa merkezde hava 30 derecenin üzerindeydi,bunaltıcı bir sıcak vardı, yukarı çıkınca acayip bir sis vardı ve baya kalmamıza rağmen kalkmadı. ordaki görevlilerle falan muhabbet ederken bu durumu sordum yazın genelde böyledir açık olduğu günler nadirdir demişti. dedikleri ne kadar doğru bilemiyorum tabi.

Sıcaklık çok değişkendi.. ani değişimler bizi hayli zorladı.. mesela keşiştepede müthiş bir soğuk ve esinti ile sıcaklık 5 derecelere düşerken rasat düzünde 19 derceleri gördük.. zirvede 15-18 derece arası sıcaklık mevcuttu.. kuzey sırtı hayli soğuktu.. hava açıktı..

uludağda sis aniden gelen birşeydir ve 5 dk içinde çökerek görüş mesafesini 1 metreye kadar indirir.. Allahtan biz karşılaşmadık.. Oteller bölgesi, Sarıalan bölgesi zirveden çok çok farklı..

Doğa ve focus ne kadar güzel olmuş.

focus herhaliyle güzel ;) teşekkürler..

Ödüm koptu, Fener bayrağı diktiniz zannettim.. :p :p

Çok severim böyle doğa yürüyüşlerini, Birde zaman bulabilsek.. :) Fotoğraflar çok güzel çıkmış..

Cavit abi bilseydim senin için özellikle bi fener bayrağı dikerdim zirveye.. :D

Plaka dışında herşey çok güzel görünüyor :)

Yaklaşık 7-8 sene önce Bursaya gittiğimizde uludağ yamaçlarındaki kestane ağaçlarının hızla azaldığını, bir hastalığın yayıldığını söylemişlerdi. şimdi nasıl durum?

evet plaka dışında herşey güzel.. Plaka ayrı bi güzel.. karışmasın :D

kestane bursada bitti diyebiliriz.. hastalık ağaçları yok etti..

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
X ile bir kere geldim ama ancak işleri halledip döndüm.

birdahakine haberim olsun.. gölyazıda mangal benden.. :)

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Hüsnü Sağcan

Yarı yıl tatilinde İzmir Ulusal Bayramlar Komitesi olarak Uludağda 1 haftalık kayak tatili planlıyoruz. Bu fotoğraflardan sonra ağzımın suyu aktı resmen. İzmir'e bu yıl tayinim çıktı ama işlerden bir türlü fırsat bulup da trekkinge çıkamadık. Bu tür aktiviteleri izmirli arkadaşlar planlarsa ilk sıraya benim adımı yazın..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...