İçeriğe Yönlendir

Arabamı &#246zleyeceğim...

Emre Gizlenci

Recommended Posts

Emre Gizlenci
hocam naptın öyle 8500 e niye verdin çokmu masraflıydı yoksa acelenizmi vardı

ben imkanı yok o paralara vermem yani ikinci arabamı alırım neyse kredi çekerim 8500 e kimseyeyide mondeoya bindirmem yani Allah"a büyük konusmus olmayım

vergisi düsmüs 156 tl ye zaten tüp takılı çoğunda arıza vermez bişi yapmaz ne bileyim forumdakiler ne düsünüyo ama bu kadarda değil yani bu kadar düşük olmamalı

satılığa çıkardığımda ne teklifler geldi bir bilseniz. aracımda sedece klima borusunda gaz kaçağı vardı...başka birşeyi yoktu zaten lpg li değildi. daha önceden kaskodan kaput ve çamurluğu değişmiş.

eğer açılırsa sattığım aracın linki:

http://www.sahibinden.com/ruhsat_sahibinde...pXQQdisplayitem

yenileme vakti gelmişti piyasası zaten çok düşmüş.

Şanslıymışsınız. Ancak ben arıza olması durumundan bahsediyorum. Normal volvo'lar bile parça ve servis konusunda sıkıntılıdır. t4'lerin ekstradan turbosu var.

masraflısı da çok masraflı olur volvonun hele turbodan arıza verdimi of of...

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci

bu arada babamınki turbo muydu hatırlamıyorum değildi galiba çünkü laguna da da kullanılmış bir dönem motoru. 2.0 litre olduğunu biliyorum ama sanırım turbo değildi.

İşte ben bunu söyledim. Aracın fiyatı yükseldikçe ve piyasadaki yaygınlığı azaldıkça masrafları artıyor. Bir örnek

-mk2 benzin filtresi 20 lira civarı

-mk3 benzin filtresi 70 lira civarı

-mk4 benzin filtresi 200 küsur lira

Yaygınlıkla ilgili olarak da e39 kasa 5 serisinin parçaları mondiden ucuz.

haklısınız... arkadaşımın 2006 dizel fiestasının enjeksiyon takımının fiyatını duyunca uçuklamıştık...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İyi fiyat.. moralinizi bozmayın...

Zaten aklınızdaydı... Stres yapmadan satmışsınız.. Hayırlısı olsun...

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci
İyi fiyat.. moralinizi bozmayın...

Zaten aklınızdaydı... Stres yapmadan satmışsınız.. Hayırlısı olsun...

teşekkürler mehmet bey. kısmet başka fordlara... ille de ford

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

İlana baktım..Mondeoların piyasası malesef gerçek ederinin altında.Hemen satılması güzel olmuş.Titiz bir araştırmayla temiz bir mk3 mondeo veya focus2 bulabilirsiniz.Zaten oturaklı bir mondeo kullanımından sonra farklı modellerin tat vereceğini sanmıyorum.Geç olsun temiz olsun:)

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci
İlana baktım..Mondeoların piyasası malesef gerçek ederinin altında.Hemen satılması güzel olmuş.Titiz bir araştırmayla temiz bir mk3 mondeo veya focus2 bulabilirsiniz.Zaten oturaklı bir mondeo kullanımından sonra farklı modellerin tat vereceğini sanmıyorum.Geç olsun temiz olsun:)

çok haklısınız.. çok hevesli olmama rağmen çok aceleci davranmayacağım...

Yorum bağlantısı

Hayırlı Olsun Araçsızlar ordusuna Hoşgeldiniz Bende aracımı 1 hafta önce satmak durumunda kaldım. Tercihim benimde ford'dan yana olacak İnşallah eşinizle anlaşıp mondi alırsınız ne kadar masraflı da olsa Tadı bi başka bence :D

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci
Hayırlı Olsun Araçsızlar ordusuna Hoşgeldiniz Bende aracımı 1 hafta önce satmak durumunda kaldım. Tercihim benimde ford'dan yana olacak İnşallah eşinizle anlaşıp mondi alırsınız ne kadar masraflı da olsa Tadı bi başka bence :D

teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. içimden geçen hep mondeo.... umarım sizde en beğendiğiniz aracı alırsınız.. iyi dileklerimle...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hayırlı olsun Emre Bey.

Ancak asıl zor süreç şimdi başlıyor, şimdiden kolay gelsin.

Benim mondeoyu sattıktan sonra çok rahat araba bulacağımı düşünürken 2 aydır kendi aracım gibisini bulmak kısmet olmadı.

Bu arada ÖTV'nin belirsizliği ikinci el ilanları çok azalttı. Yarın öbür gün piyasaya araçlar verilecek karara göre ya zamlı ya da aynı fiyattan çıkacaklardır.

Volvo konusuna gelince aklınızı çelme olasılığı yüksek ancak, ürün gamı çok dağılmış durumda. S40'lar ülkemize tüm motor gamı ile gelebilen nadir araçlardan. Zamanında silver, gold gibi donanım paketleri ile gelenlerde mevcut.

Modelleri;

1.6 100bg civarı galiba. Kesinlikle tavsiye edilmiyor. Ancak piyada en yeni model Volvolar 1.6 vergiden dolayı. En baz model olması nedeni ile donanım olarakta genelde zayıflar.

1.8 120bg. Mitsubishi Carisma gdi ile aynı motor. LPG bağlanmıyor. Ara bir motor. Donanım gene biraz zayıf.

2.0 140bg. Büyük oranda Laguna ile benzer motor olduğunu düşünüyorum. Donanımların opsiyonel olarak yer aldığı modeller de mevcut ancak üst motor donanımlarına göre zayıf.

2.0T 163bg. Düşük turbolu motor. Aslında en çok önerilen bu motor. Gücü yeterli. Donanımları fena değil ancak hız sabitleyici olan modelini bile bulamazsınız. En yeni modeli 2004 sanırım. Onlarında fiyatları 26.000-27.000 civarında.

1.9T4(2.000'e kadar)- 2.0T4 (2000'den sonra) 200bg. Yüksek turbolu motor. Genelde otomatik vites. Elektrikli şöför koltuğundan, VSA(ESP'nin değişik versiyonu)'ya kadar full bir araç ancak hız sabitleyiciyi gene bulmanız şans. Ayrıca en yeni model 2002 ancak tek tük. Yoğunluğu 1998-99 modeller. Fiyatları uygun ancak bu motorun gücü dolayısı ile araca fazla geldiği arabanın kendi kendini bitirdiği yorumları var. Aşırı güçten dolayı aracın birinci vitesinde sağa sola kafa atma hareketlerini normal karşılıyor kullanıcıları.

Volvolar için genelde 2000 modelden sonrası tavsiye ediliyor. Sebebi motorların revizesinin bu yıldan sonra olması. Eski tip motorların aşırı yakıt tüketimi can sıkıcı boyutlarda imiş. Yedek parçası bosch servislerinden daha uygun bulunabiliyormuş ancak Volvo'nun parçası hep pahalı denir ki benimde açtığım s70t5 başlığında bu durum belirtilmişti arkadaşlar tarafından. Yine s70T5'in daha eski model olmasına rağmen s40'tan çok daha iyi ve düzgün bir araç olduğu belirtiliyor. Hatta ve hatta s70'in selefi 850'lerin Volvo'nun en sorunsuz ve güvenilir aracı olduğu da belirtiliyor. 2000'den sonraki otomatik s40'lar 5 vites bu da olumlu bir özellik.S40'lar 96 yılından 2004 yılına kada 2 kere makyaj görmüş. Her iki makyajda da aracın iç tarafında kozmik değişiklikler göze çarpıyor. İlk makyajda dışarıdan tampon, ikinci makyajda ise Far grubu ve ön ızgara değiştirilmiş. İlk makyaj 2001, ikinci makjaj 2003'e denk geliyor.

Volvo hakkında sizin gibi araştırırken bulduklarım bunlar. Benim Volvo'ya bakışım yukarıda öğrendiklerim, forumdaki arkadaşlar ve çevremdekilerin fikirleri doğrultusunda olumsuz olarak değişti. Sizin ki ne olur bilmiyorum. Ancak şu anda güzel bir süreçtesiniz. Doğru kararı verene kadar araç bakmaya devam edin. Aldıktan sonra pişman olup geri dönmes, çok zor bu zamanda.

Saygılarımla.

tarihinde Evren iskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci

Evren bey detaylı açıklamanız ve zaman ayırdığınız için çok ama çok teşekkür ederim. yukarıda yazdıklarınız ciddi bir araştırmanın ürünü. bende volvoya soğuk yaklaşacağım. verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim. bu arada arabasız olmak fena bir his değilmiş, bandrol sigorta bakım gibi masraflar insanın kafasına hiç takılmıyor. gerçi eksikliğini bugün hissettim ihtiyacım olunca kapıda yoktu...

saygılar...

Yorum bağlantısı
Olcay Işıktaş
Evren bey detaylı açıklamanız ve zaman ayırdığınız için çok ama çok teşekkür ederim. yukarıda yazdıklarınız ciddi bir araştırmanın ürünü. bende volvoya soğuk yaklaşacağım. verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim. bu arada arabasız olmak fena bir his değilmiş, bandrol sigorta bakım gibi masraflar insanın kafasına hiç takılmıyor. gerçi eksikliğini bugün hissettim ihtiyacım olunca kapıda yoktu...

saygılar...

Emre bey selamlar; hayırlısı olsun diyelim aracını satmışsın..evet eksikliği belli olur;valla heran benim arabada sizin sayılır istedigin zamanda memnunıyetle kullanabilirsin..Hatta begenirsen sana satabilirim :yes: iyi günler

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci
Emre bey selamlar; hayırlısı olsun diyelim aracını satmışsın..evet eksikliği belli olur;valla heran benim arabada sizin sayılır istedigin zamanda memnunıyetle kullanabilirsin..Hatta begenirsen sana satabilirim :nazar: iyi günler

teşekkür ederim olcay bey ne zamandır görüşemedik. hesabıma göre ekimde araç alabileceğim. yaz geçsin sonra bakacağım gibi.. görüşmek üzere...

Yorum bağlantısı

Rica ederim Muhlis Bey. Amacımız bildiklerimizi, öğrendiklerimizi beraber paylaşmak. Ben de bir çok konuda Fordclubtr'den çok şey öğrendim bu paylaşımlar sayesinde.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...