İçeriğe Yönlendir

KME LPG kiti

Eren Yavuz

Recommended Posts

Eren Yavuz

Merhaba arkadaşlar

Aracımın muayenesi temmuz ayında doluyor.Bu yüzden muayene yaptırmadan önce lpg taktırıp taktırmayacağıma karar veremedim.Bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim.

Yılda ortalama 8000 km yol yapıyorum mersinde.Bu yüzden simdiye kadar lpg dusunmedim ama simdi yazdıklarınızı okuyunca takasım geliyor:)

Buyuk bir lpg firmasını aradım ve 98 mondeo aracıma ne takarsak sorun olmaz dediğimde bana KME markayı israrla tavsiye etti.Ben sizden BRC yi duyduğum icin Brc yok mu dedim firma ise brc ellerinde olduğunu fakat sesli çalıştıgını,ford servisine gidersem aracıma en uygun lpg kitinin kme olduğunu söyliyeceklerini soylediler.Bu kme markayı taktıran var mı?Nasıldır? Fiyatı proje dahil 1250 TL,yorumlarınızı bekliyorum.(Bu arada aracım sehir icinde 300 kr,uzun yolda 200 kr yakıyor.)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben kme yeni duydum..Brc taktırın gitsin.Sesli çalışıpta ne oluyomuş..Biraz şıkırtı geliyo kaputu açınca o kadar.Normalde duymuyosunuzki..

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

peki sizce bu kadar kilometre icin taktırdığıma değer mi?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bende yıllık 10 bin yapıyorum..aldığımda 2000 model aracımda lpg yoktu.Kimileri değmez 9 yıldır takılmamış sende taktırma dediler.Ama ben taktırdım şimdi parasını amorti etti.Bundan sonrası yanıma kar kalır..Ancak aracınızı satmayı falan düşünüyosanız taktırmayın.En az ben buna 3-4 yıl binerim derseniz taktırın.

Yorum bağlantısı
Cem Pektaş

Selam , benim arkadaşım 2000 model focus ghia sına kme taktırdı kasım 2008 de , 1000 lira verdi ve çok memnun kaldı. Bende de 96 mondeo var bende 15 haziranda kme taktıracağım...

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

ben lpg kitlerini araştırırken onuda önermişti bir firma ama o zaman piyasaya yeni çıkıyordu bende cesarat edemedim ve Brc taktırdım iyikide taktırmışım hiç sorun çıkmadı.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan
Merhaba arkadaşlar

Aracımın muayenesi temmuz ayında doluyor.Bu yüzden muayene yaptırmadan önce lpg taktırıp taktırmayacağıma karar veremedim.Bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim.

Yılda ortalama 8000 km yol yapıyorum mersinde.Bu yüzden simdiye kadar lpg dusunmedim ama simdi yazdıklarınızı okuyunca takasım geliyor:)

Buyuk bir lpg firmasını aradım ve 98 mondeo aracıma ne takarsak sorun olmaz dediğimde bana KME markayı israrla tavsiye etti.Ben sizden BRC yi duyduğum icin Brc yok mu dedim firma ise brc ellerinde olduğunu fakat sesli çalıştıgını,ford servisine gidersem aracıma en uygun lpg kitinin kme olduğunu söyliyeceklerini soylediler.Bu kme markayı taktıran var mı?Nasıldır? Fiyatı proje dahil 1250 TL,yorumlarınızı bekliyorum.(Bu arada aracım sehir icinde 300 kr,uzun yolda 200 kr yakıyor.)

Aracınızın yakıtı normale yakın değerlerde.Yıllık 8-10000 km yi genellikle yolda yapıyorsanız ve motorunuzun performansından-çalışmasından menmunsanız lpg yi gündeminize almayın.Ama herşeye rağmen taktırmak isterseniz :Teleflex,prince ve bahsettiğiniz kme sıralamasını öneririm.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)

Eren bey aracınızı en az 3 yıl daha satmayacağınızı düşünerek bi hesap çıkardım...

8000 x 3 yıl = 24000 km

gaz + benzin (şehir içi şehirler arası karışık, en iyi ihtimal) = 0,180 ykr 24000 x 0.180 = 4320 tl

benzin (şehir içi şehirler arası karışık, yukarıda verdiğiz değerlere göre en kötü ihtimal) = 0,275 ykr 24000 x 0,275 = 6600 tl

6600 tl - 4320 tl - 1250 tl (kite verilen para = 1030 tl

3 yıl aracınızı satmadan ve lpgden dolayı herhangi bir arıza vermeden kullanırsanız 1000 lira karınız var, ben bu aracı 3 - 4 sene sonra satarım derseniz bence risk almaya değmez.

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

06/06/2008'de lpg kitini taktırmıştım...

Bugün 13/06/2009 da 15 bin km doldu...

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Emmi sen amorti edeli çok olmuş :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emmi sen amorti edeli çok olmuş :)

Benimki kme değildi ama... :)

1800 lirayı hesapla bakalım bide...

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

tam 1 yıl önce 13.06.2008 de 1000 liraya atiker taktırmıştım 23000 km oldu bir problem yok

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Emmi aynı yolu yapmışız aynı sürede. Renk, model ve plaka da uyuyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emmi aynı yolu yapmışız aynı sürede. Renk, model ve plaka da uyuyor.

Sadece benimki daha güzel :)

Şaka tabiki..

Saydıkların güzel tesadüfler...

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

arkadaslar cevaplarınız icin çok tesekkurler.Bugün ogleden sonra KME marka lpg kiti aracıma 4 saatte taktılar.Bu kme kitinin son modeliymis ve sansıma bugün sabah gelmis.Modeli Kme red1 sılver gibi birsey.Taktıktan sonra 1.55 tl den 20 Tl lik gaz aldık ve aracı makinaya bağlayıp ayarlarını tamamlayıp kacağı kontrol ettiler.Sonrada tamam deyip beni yolladılar.Baktım tüp var bir deniyeyim dedim.Tüp bitene kadar şehir ici ve dışı karısık klima acık 126 km yaptı ve öttü.Güzel bir değer bence,ayrıca benzinle gaz arasında bir fark göremedim..Umarım hep boyle sorunsuz olur..

Yorum bağlantısı
İsmail Doğan

2006 da omvl düz sistem taktırdım 800 tl ye

60000 kilometre yaptım

sanırım 10 katını amorti etmistir hatta arabayı amorti etmiste olabilir :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Ali Çakmak
2006 da omvl düz sistem taktırdım 800 tl ye

60000 kilometre yaptım

sanırım 10 katını amorti etmistir hatta arabayı amorti etmiste olabilir :D

pardon düz sistem derken sıralı olmayan sistem mi demek istiyorsunuz?böyle bir seçenek var mı gerçekten?? :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
pardon düz sistem derken sıralı olmayan sistem mi demek istiyorsunuz?böyle bir seçenek var mı gerçekten?? :D

Var tabi.. Ancak enjektörlü araçlarda bence bu bir seçenek değil..

Zamansız patlamalar, emme manifoldu hasarları, emme boruları hasarları, hava filtresi yırtılmaları, performans kaybı, aşırı tüketim.. olumsuz etkileridir..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...