İçeriğe Yönlendir

Focus Ghia ların Üretim Yeri

Yusuf Esin

Recommended Posts

Yusuf Esin

Arkadaşlar Merhaba,

2004 Model Focus Hb Ghia aracım var. Aracı yeni aldım ancak Babamda 2000 model Focus olduğu için araca yabancı değilim. Merak ettiğim bir konu var. Sizlere danışıp bir fikrinizi almak istedim. 2000 yılında üretilen Focus Ghia ların Almanya da ki fabrika üretimi olduğunu duymuştum. Kendi aracımla onu bir kıyasladığım zaman 2000 modelin 2004 de göre bazı üstünlükleri (malzeme kalitesi, koltuklar döşeme konsol, kapıların kapanma sesi vs.) olduğunu fark ettim. Sanırım benim aldığım araç Almanya üretimi değil. Merak ettiğim konu Ford'un birçok ülkede fabrikası var. elimizdeki aracın hangi fabrikadan çıktığını öğrenebileceğimiz bir yöntem varmı. Motor yada şasi numarasından ulaşabilirmiyiz mesela.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

tek kapıların hepsi Almanya..

diğerkeri İspanya

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Aslan

Geçen gün arkadaşım aldığı Focus'un enjoy(avrupa üretimi) olduğunu söyledi.Hepsi Avrupa'da üretildiyse enjoy ne demek? Arabası 2001 HB sanırım ghia.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Enjoy ve ford :) İlk kez duydum. Benim gördüğüm birçok focus benimkide dahil İspanya-Valencia üretimi.

Yorum bağlantısı
Erkan Aslan

o zaman bizim arkadaşı uyutmuşlar araba 100.000'de 17.000 liraya almış bana fazla gibi geldi!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...