İçeriğe Yönlendir

Aracım benzinde sapıttı..

Orhan Sakarıya

Recommended Posts

Orhan Sakarıya
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar..

Forumu inceledim ama tam olarak benim sorunumun çözümünü bulamadım..

Aracım 99 CLX tek nokta CFİ..

Yaklaşık 3 yıl önce normal tüp taktırdım, araç önce benzinle çalışıyor gaza dokunduğumda lpg'ye geçiyordu..

Sonra bir gün benzinle çalışmadı ve tamamen kesildi..

Gittiğim usta çözemedi ancak lpg düğmesini lpg ile çalışandan taktı, yaklaşık bir yıl öyle kullandım..

Ancak bu sırada otomatik cikle ve kontak açıldığında gelen 4-5 saniyelik ses(sanırım enjeksiyon) devre dışı kaldı..

Bir yıl önce bir elektirikçi nasıl yaptıysa aracı benzinle çalıştırdı ama şimdi de rolantide dalgalanma(1000-2000 devire gidip geliyorve kısık gazla seyir halindeyken dahil) var ve en önemlisi hangi hızla gidersem gideyim gazdan ayağımı çekip tekrar verdiğimde 3-4 saniye benzin gelmiyor..

Dolayısıyla aracı benzinde kullanmak mümkün olmuyor..

Konya'da bir elektronikçi bilgisayara bağladı ve gaz kelebeği uyarısı aldı, beyinden dedi 350 lira istedi..

Muayeneye gireceğimden geçen hafta Afyon servise gittim, rolanti motorunu değişti düzelmedi..

Komple enjektör alacaksın dediler..

Not: Araç tüpte harika çalışıyor..

tarihinde Orhan Sakar?ya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Orhan Sakarıya

Gelmiyor ustam, oradan anlıyorum zaten çalışmadığını..

Ama aracım şimdi normal düğmede yani önce benzinle çalışıyo ve tek marşta..

Yorum bağlantısı
Orhan Sakarıya
(düzenlendi)

Ustacım onu bilemem ama şunu söyleyeyim, gazdan ayağımı çekmeyeyim, bir saat tık demez ama çektimmii yığılıp kalıyo 3-4 saniye..

Bir de kalkış yaparken mesela, sert yüklenirsem pedala boğulup istop ediyo..

tarihinde Orhan Sakar?ya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Galip Özel

Orhan bey biraz karışık anlatmışsınız açıkcası ben anlayamadım o yüzden sorular halinde yazalım;

1- Benzin pompasından ses gelmiyormu?

2- Araç benzinde çalışıyormu?

3- Bu dalgalanma boğulma dediğiniz durum benzinde mi gazda mı yapıyor, yoksa her ikisinde de aynı durummu var?

Yorum bağlantısı
Orhan Sakarıya

Öncelikle alakanıza teşekkür ederim..

Aslında bu soruların cevapları var mesajımda ama dediğiniz gibi biraz karışık olmuş..

Cevapları şöyle;

1-Benzin pompasından anormal bir ses gelmiyor, benim bahsettiğim ses kontağı açtığımda yani marşa basmadan önceki uğuldama tarzı bir ses, sanırım benzin pompası otomatik çalışıyordu ama artık o sesi de duymuyorum..

2-Evet benzinde çalışıyor, hatta bir saat boyunca bile ayağımı gazdan çekmezsem eğer sorun olmuyor..

3-Hayır sadece benzinde böyle sorunlu, tüpte hiç bir sorun yok..

Yorum bağlantısı
Arkın Argun

Abicim aynı problem benim aracımda da vardı daha hiç lpg takılmadı araç gaza basıldığı halde yığılıp daha sonra kendini fırlatıyordu daha sonra beyin ve enjeksiyon değişti birkaç yıldır bir problem yoktu ancak şimdi yine başladı rölantide dalgalanmada oluyor ama bazende bu problemler hiç olmuyor

Yorum bağlantısı
Arkın Argun

abi bilmiyorum valla deli olmamak içten deil seni çok iyi anlıyorum ustaların yardımları lazım

Yorum bağlantısı
Orhan Sakarıya

Yaşar ustam bu arızalar başlamadan önce kontağı açtığımda gelen ses yok artık..

Motor çalıştıktan sonra geliyordur ama ben duymuyorum..

Bugün elektirikçinin ne yaptığını sordum..

Araç benzinde hiç çalışmıyordu, benzin pompasına giden akımı beyinden değil de lpg düğmesinden direkt göndermiş..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...