İçeriğe Yönlendir

Fiberden pandizot yapımı...

Guest Sinan Akg

Recommended Posts

Guest Sinan Akg
(düzenlendi)

Bizim palionun arka pandizotu ince bi malzemeden yapılmıştı bi kaç kolon değişikliğinden sonra sarkma yapmıştı göze hoş gözükmüyordu...Eniştemle beraber kalın mdfden açılı pandizot yapmaya karar verdik...Önce hoparlörümüzü aldık Jbl CS2165C 45w rms 135w pic...Teyp çıkışı için ideal...İnşaat gibi bi alanda bulduk yapıma geçtik...Önce kalın mdf kestirdik pandizot bu olucaktı...Orjinal pandizotu üstüne koyarak şablonu çıkarıp dekopaj ile kestik...İnce mdf alıp ondanda kolonların çerçevelerını vede açıyı ayarlıcak ayakları kestik...Ahşap tutkalı ile yapıştırdık...Tweeterlar içinde inşaat kullanılan pimaş boruyu kıl testeresi ile açılı kesip onuda tutkalla yapıştırdık..

Sonra hoparlörlerin çerçevesini kartondan belirledik şablonu hazırlayıp yapıştırıcı ile yapıştırıp tel zımba ile çaktık...

Nalburdan fiber su deposu tamir seti alıp içinden çıkan iki sıvıyı karıştırıp fırça yardımı ile şablonun etrafına güzelce uygulayıp kurumaya bıraktık..Ancak içinden çıkan cam elyafını kullanmanıza gerek yok zımpara vede macun işi yapmanıza neden oluyor...

İş kaplamaya gelince kumaşçıya gidip siyah polar battaniye kumaşı aldık...Burası püf noktası bali ile yapıştırdık baliyi sürdükten sonra iyice yaymanız eldiven yardımı ile bunu yapabilirsiniz biraz kurumasını bekleyin 5-10 dakika arası yoksa poları üstüne koyduğunuzda emip üstüne çıkmaması için...

Normal yapıştırdıktan sonra hafif germe yardımı ile tekrar tel zımba ile yapıştırma işini bitirdik işte resimler...

Kullanılan malzemeler: Kalın mdf pandizot için,ince mdf çerçeve ve ayaklar için,10 cm uzunluğunda pimaş,depo tamir seti,2 mt polar kumaş,tel zımba,maket bıçağı,ahşap tutkalı,uhu,bali... Pandizotçular 100-200tl arasında istiyorlardı toplam 45tlye mal ettik..

Resimler...

07062009212.jpg

07062009213.jpg

07062009214h.jpg

14062009216.jpg

21062009233.jpg

21062009234.jpg

21062009235.jpg

21062009238.jpg

tarihinde Sinan Akg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Sinan'ım, eniştemle beraber diyorsun, "yaptık" "ettik" "yapıştırdık" diyorsun da, resimlerden görünen enişten yapmış sen bakmışsın be çocum... :D eniştenin ellerine sağlık. çok güzel hareketler bunlar... tebrik ediyorum enişteni. :D güle güle kullanın...

tamir takımının adı da ilginç ha: ONAR. :D yemekler yenmiş, çaylar içilmiş çalışırken. tabii sen sadece götürmüşsündür. yemeklerin, çayların parasını bari eniştene ödetmeseydin... :p

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Yav...İlla böle resimlerimizi koyup reklam mı edelim :D Bende orda olsam kim resimleri çekicek kafam güzel oldu zaten baliden :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şahsen ben beğenmedim, işçilik çok kötü...Son resimde belli oluyor zaten, yine de kendi emeğiniz güzel olur kullanması...Sinan eline sağlık, eniştende yardım ettiği için onunda eline sağlık.. :D

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

iyi olmuş iyi :D... Istanbul full sahtekar doluymuş ha :D...1 saatlik işe 200 lira mı alınır

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
iyi olmuş iyi :D... Istanbul full sahtekar doluymuş ha :D...1 saatlik işe 200 lira mı alınır

Neden ankara izmir diye bağırınıyorum ben :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Neden ankara izmir diye bağırınıyorum ben :D

hakkaten Sinan, ne bağırıyorsun? sağır mı var karşında? :D

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
hakkaten Sinan, ne bağırıyorsun? sağır mı var karşında? :D

Sayın dere güzide ilimiz muğlada görüşürüz :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Elinize sağlık. Onar kiti sevdim, pratik bir şeye benziyor. Bally için bir not: Bir dahaki sefere Sprey tutkallardan alın. Homojen ve ıslak-kuru dağılımı sağlaması çok kolay olur.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kırtasiyelerde bulma ihtimaliniz yüksek, bizim burada öğrenciler kırtasiyeden alıyorlar...Gerçekten bu tip işlerde çok iyi oluyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Çatlaaar. Pandizot güneşte kalınca o kağıtlar çatır çatır atar Sinanım.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...