İçeriğe Yönlendir

06 VOZ 43

Cumhur Unay

Recommended Posts

Cumhur Unay
(düzenlendi)

Ankara keçiören'de 82 model 2.3 v6 motor , 5ileri şanzumanlı granada... ailemizin 4üncü fordu bu araç,sülalenin 8inci granadası... ilk aracımız modelini hatırlamıyorum ford consul 2.3 , ikinci aracımız 82 granada 2.3L , üçüncü aracımız 79 granada 2.3GL STW , ve son aracımız gözbebeğimiz '82 model ford granada 2.3GL..... NOT: araç daha önce 2.0 v6 motordan 2.3 v6 motora çevrilmişdir... bunun haricinde şuan akrabalarımızda bulunan diğer granadaları da resimli olarak tanıtacağım...

ilk aldığımız günler

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

içinin konforu nasıl

sanırım gaz lı araba yakıt sarfiyatı nedir

yol tutuşu durması gibi davranışları nasıl

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cumhur Bey.. ilk önce şu konuyu, daha sonra da burayı okurmusunuz... Forum kullanımı hakkında bazı sıkıntılarınız olduğunu görüyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:)

2.8 Ghia otomatik olanını uzun yıllar kullanmıştım, konfor abidesi bir araçtı, tüketimi de abide şeklinde idi :) , oyıllara göre normal bir durumdur.

Yorum bağlantısı
Cumhur Unay
içinin konforu nasıl

sanırım gaz lı araba yakıt sarfiyatı nedir

yol tutuşu durması gibi davranışları nasıl

Evet aracım lpgli ama yakıt kullanımı biraz fazla. 50tl lik gazla ortalama 220-230km yapıyor... yol tutuşu mükemmel özellikle kışın kullanılan lastiklere bağlı olarak tabi yolda kalma sorunu yaşamıyoruz çok şükür

Evet aracım lpgli ama yakıt kullanımı biraz fazla. 50tl lik gazla ortalama 220-230km yapıyor... yol tutuşu mükemmel özellikle kışın kullanılan lastiklere bağlı olarak tabi yolda kalma sorunu yaşamıyoruz çok şükür

iç konforunu kelimelerle anlatamam,kullananlar çok iyi bilir.. yolda yaylanarak gitmesine bayılıyorum

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

güzel araba...güle güle kullanın.yakıt tüketimi çok iyi.değerler sanırım şehir dışı...

benim aracın yakıt tüketimi sizinkine göre yüksek

Yorum bağlantısı
Cumhur Unay
güzel araba...güle güle kullanın.yakıt tüketimi çok iyi.değerler sanırım şehir dışı...

benim aracın yakıt tüketimi sizinkine göre yüksek

hayır levent bey,yakıt şehir içi için geçerli. ayrıca şuan motorla ilgili sorunlarımız var ona rağmen şehir içinde km'de 0,23 tl yakıyor... bizim bütçemize göre şuan çok ve araçla çok fazla geziyoruz... motor bi elden geçse birazda çekişten düşmesini istesek km'de 0,20 yakma şansımız var ama o zamanda dediğim gibi çekişten çok düşüyo ve araba yokuşlarda yığılıp kalıyor,,,

Ayrıca beğendiğiniz için teşekkür ederim levent bey,sizin aracın resimleri varmı peki? maviydi sanırım rengi...

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan
hayır levent bey,yakıt şehir içi için geçerli. ayrıca şuan motorla ilgili sorunlarımız var ona rağmen şehir içinde km'de 0,23 tl yakıyor... bizim bütçemize göre şuan çok ve araçla çok fazla geziyoruz... motor bi elden geçse birazda çekişten düşmesini istesek km'de 0,20 yakma şansımız var ama o zamanda dediğim gibi çekişten çok düşüyo ve araba yokuşlarda yığılıp kalıyor,,,

Ayrıca beğendiğiniz için teşekkür ederim levent bey,sizin aracın resimleri varmı peki? maviydi sanırım rengi...

cumhur bey bu granada ya bu değerlerde yakıt yaktırabiliyorsanız bravo... ben şehir içi 28 kuruş un altına düşemedim.

benim aracın resimleri granada izolasyonu başlığı altında var.yeni resimleri pek yakında foruma koyacağım.

Yorum bağlantısı
Malik Dağlı

hayırlı olsun gerçekten çok güzel miş bir de yakıtı güzel olsaymış... iyi günlerde kullanın

Yorum bağlantısı
Cumhur Unay
cumhur bey bu granada ya bu değerlerde yakıt yaktırabiliyorsanız bravo... ben şehir içi 28 kuruş un altına düşemedim.

benim aracın resimleri granada izolasyonu başlığı altında var.yeni resimleri pek yakında foruma koyacağım.

aynı model 2.0 düz 4 silinidir motorlu olanı var amcamda ve oda bizimki kadar yakıyor,ama demiştim çekiş düşük kalıyor bu durumda benim aracımda,eskiden 2. viteste çıktığımız yokuşta şimdi yokuşun yarısına gelmeden 1. vitese alıyoruz... baya bi ağırlaştı yani ama şu sorunu bi halledebilrsek eğer eski haline kavuşacağız inşallah... birde mustafa gökmen beyin aracına bakıyoruz inşallah imkan olursa ve satılmazsa o araca talibiz :good1: hayırlısı olur inşallah... bu arada sizin araç gerçekten fazla yakıyor 28kuruş çok çok fazla ama o yakıta göre benzinde gibi gidiyordur sanırım

hayırlı olsun gerçekten çok güzel miş bir de yakıtı güzel olsaymış... iyi günlerde kullanın

teşekkür ederim,araca neredeyse 4 yıldır biniyoruz ve sağolsun şimdiye kadar 250tl den fazla masraf yapmamışızdır,yakıtı da artık idare ediyoruz bi şekilde :)

Yorum bağlantısı

Maşallah Kazasız belasız iyi günlerde kullanın. Ford'un kilometre taşlarından bir model. Ah bir de yakıtı olmasa daha iyi olur ama napalım her güzelin bir kusuru olurmuş. :D

Yorum bağlantısı
Cumhur Unay
Maşallah Kazasız belasız iyi günlerde kullanın. Ford'un kilometre taşlarından bir model. Ah bir de yakıtı olmasa daha iyi olur ama napalım her güzelin bir kusuru olurmuş. :bravo:

Teşekkür ederim burak bey,daha iyisi sizin olur inşallah...

Yorum bağlantısı
Fatih Aytepe
:f1:

2.8 Ghia otomatik olanını uzun yıllar kullanmıştım, konfor abidesi bir araçtı, tüketimi de abide şeklinde idi :D , oyıllara göre normal bir durumdur.

:f1::wub: :lol2: :lol2:

Yorum bağlantısı
Cumhur Unay

Eski araçların bu şekilde yakıt harcaması normal... hem o kadar büyük motora sahip (2.3-2.8),hem V6,hem karbürötürlü... injeksiyonlu olması bile birşey fark ettirmiyor sanki :bambam:

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...