İçeriğe Yönlendir

Çakmaklığa takılan mp3

Gökhan Kavas

Recommended Posts

Fırat Tarman
Bitrate kaliteyi etkileyen bir etkendir ama kalite birimi olarak kullanılmaz dedim ben. Yanlış ifade etmiş olabilirm. Mesela hafif müziği güzelce dinlemek için x kbps yeterli olurken metalica için y>x olacak şekilde y kbps gerekir dedim. Çünkü ses daha yoğun olacağı için daha yüksek bitrate gerekecektir. Yine de oayı yanlış yprumlamış olabilirim :s

Bilgisayar mühendislerine Nyquist teoremini öğretmiyorlar mı bakiim? :) Bak mezun olalı 20 sene oldu ama hala hatırlıyorum :)

Özetle örnekleyeceğin ses sinyalinin maksimum frekansı A ise 2A hızında bir sinyalle örnekleme yapman yeterlidir. 40 bps ile maksimum hangi frekansı duyabileceğinizi ev ödevi olarak veriyorum :tease3:

Yorum bağlantısı
Aziz Türkmen

transmitter buyuksehirlerde oldukca verimsiz. merak ettiğimden arkadastan odunc alıp bikaç gun kullandım ve bence sınıfta kaldı. yani boş bir frekans buldum diyorsunuz ama ankara içinde bir yerden bir yere giderken arada cızırtılar falan karısıyor. internetten ankara'daki radyo kanallarının frekanslarına baktım ve öyle aman aman bir boşlukta yoktu.

ben genelde ankara içinde radyo dinliyorum, güzel 6 tane kanalı aldım hafızaya işimi görüyor. uzun yolda ya da canım cok sıkıldıgında mp3 playerımı takıyorum yalancı kaset ile...

ses kalitesi yalancı kasette kesinlikle daha iyi, FM transmitter a göre.

bu arada bir sarkının bitrate ini anlayabilirsiniz eger saglam bir kulagınız ve iyi bir sisteminiz varsa (cok iddialı olmasına gerek yok). örnegin ben bir sarkı 64 mü 128 mi ya da 256 ve ustumu tahmin edebiliyorum :lol2:

kaldı ki sarkının kalitesinin birinci belirleyici faktoru zaten sample rate dir. ancak 64 kbps ile oluşturulmus bir mp3ü alır da 128 kbps ye cevirseniz de bir farkı olmaz artan boyutu dısında :)

kısacası ben arabamda muzik dinlemek istiyorum diyorsaniz ya CD/mp3 player alacaksınız ya da yalancı kaset ile ekonomik bir şekilde cozeceksiniz.

yalancı kaset kullanacaksanız da bir not belirteyim; oncelikle iyi bir mp3 player şart. sesi de mp3 playerdan max seviyede acın, teypin ses ayarının cok fonksiyonu kalmasın ki cızırtı olmasın pek. örnegin ben yalancı kaset kullandıgım zaman teybin ses ayarı 2 ile 3 arasında değiştiriyorum :crazy:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aracınızın anteni sökülebiliyorsa söküp kullanırsanız daha verimli olur.. :)

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya

transmitter mi?ıpod mu?mp3 kaset mi?artıları eksileri yönünden hangisi?birde araca bi zarar verirler mi?

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman
Bagaja sabitlesem olurmu sizce, arada üzerindeki flash belleği değiştiririm...

Olmaz, zaten vericisi çok kuvvetsiz, bagajdan hiç çekmez :flowers:

transmitter mi?ıpod mu?mp3 kaset mi?artıları eksileri yönünden hangisi?birde araca bi zarar verirler mi?

Zararları olmaz :p

Hiç biri..

Doğru cevap cevap mp3 çalarlı radyo..

Doğru söze ne denir? :flowers:

Yorum bağlantısı
Şaban Kılıçoğlu
Hiç biri..

Doğru cevap mp3 çalarlı radyo..

Aynen katılıyorum. :flowers:

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tuna Aksu

ben askerdeyken 3 araçla operasyona gidiyorduk.mp3 lü aracı ortaya alırdım.her araçlar arası 50 metre ve hepimiz çok güzel dinliyorduk :i-ih: bol bol O Şimdi Asker şarkısını dinledik :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ü. Murat Sevdirener
Arkadaşlar 2009 model Focus II Trend Stil Paketli aracımda Mp3 çalar olmadığı için çakmaklık bölümüne takabilceğim mp3 olduğunu duydum.. Önerileriniz nedir ?

Merhaba Gökhan arkadaşımız,

Aracınız 2009 model ise, torpido gözü kapağını açın, üst tarafta aux girişi var. Herhangi bir mp3 player ile(kabloyu ayrıca almanız gerekiyor, 2 tarafı da erkek kakblo alacaksınız) buraya bağlanın. Araç radyosunda da aux düğmesine bastığınızda, işte size arabanızın ses sisteminden müzik imkanı.

Aracın radyosu ve ses sistemi zaten güzel, radyolu mp3 player' a veya Fm transmitter' a gerek yok. Tabii bu benim şahsi fikrim.

İyi sürüşler.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

ben forex 8101 fm transmitter kullanıyorum evet ist da sıkıntılı çünkü nerdese çeyrek frekenslaer bile dolu orada.

ama manisada izmirde vs de çok çok memnunum benim için en büyük artısı bu cihazın bluetooth lu oluşu ben arabaya binince cep telim ile baglantıya geçiyor (öyle komut verdim) gelen tel görüşmelrimde böyle yapıyor aracımıda güven içinde kullanıyorum ayrıca küçük de olsa renkli ekranı ile mp4 imkanı var, kendi bellegi +kart bellegi +birde tel de olan parçaları çalma özelligi var yani mp3 ü den yoksun bi cahaz yanında artısı çok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...