İçeriğe Yönlendir

Eac fail

Cengiz Muku

Recommended Posts

Cengiz Muku

İyi günler

Bu sabah arabayı çalıştırıp 1.vitese atıp debriyajdan ayağımı çektim hareket ederken gaza basıyorum ama bir tapki yok kökledim gene bir tepki yok göstergeler yanıp yanıp parlamaya başladı

ERC Frıl yazmaya başladı. çektim sağa stop ettim tekrar çalıştırdım gene aynı durum. tekrar çalıştırdım bu sefer gazı yedi ve yer yemezde erc frıl söndü ve sarı renkli motor uyarı lambası yanmaya başladı. en yakın özel servise götürdüm. bilgisayara bağladılar ve gaz kelebeğinde sorun var dediler. açtılar ve pislik yağa benzer siyah bir tabaka gösterdiler. ben baya pismiş dediğimde abi bu neki kimisi beton gibi olur çekiçle gireriz dediler

velhasıl kelam temizlediler ve taktılar ücret olarakta 20 ytl aldılar ama gerçekten çok farketti araba sorun vermeden önceki halini bilen biri olarak araba çok rahatlamış sürüşü çok güzel olmuş

ama beni bu erc fril uyarısı kafama takıldı bilen biri varmı acep

saygılar

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

eac fail bir çeşit arıza lambası. motorda bir arıza oldugu zaman göstergede yanıp söner. genelde benzinli araçlarda gaz kelebeginde problem olur.

Yorum bağlantısı
Cengiz Muku

gaz kelebeğini söküp temizleyip taktılar

bu sizce yeterlimidir ustam

gittiğim servis aslında opel servisi şu birleşme mevzuundan dolayı fordlarada bakar oldular

sanki bilgisayarı tam anlamıyla kullanamıyor gibiydi

ya da benim kuruntum bilemiyorum

ama kelebek temizlendikten sonra çok şey farkettiği gerçek

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
gaz kelebeğini söküp temizleyip taktılar

bu sizce yeterlimidir ustam

gittiğim servis aslında opel servisi şu birleşme mevzuundan dolayı fordlarada bakar oldular

sanki bilgisayarı tam anlamıyla kullanamıyor gibiydi

ya da benim kuruntum bilemiyorum

ama kelebek temizlendikten sonra çok şey farkettiği gerçek

Genelde yapılan işlem doğru gazkelebeği temizliği yapılır yanı sıra maf.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Hakkı Öz

EAC fail ikazı Sadece gaz kelebeği ile ilgili değil, benim arabamda yakıttan dolayı yanmisti pislik gitmiş filtreye EAC ikazı verdi. Ama EAC fail ikazı alındıgında motor güc kaybediyor bunu biliyorum. Arabanın beyninde bu ikazı cihazla silmedikçe geçmiyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Yiğit Saraç

2005 model 118000 km dizel fusion aracımda mazotum çeyrek deponun altına indiği zaman ekranda EAC Fail uyarısı beliriyor. Araba gaz yememeye başlıyor? Forumdaki konularda gaz kelebeği ve akü denmiş ama dizel araçta gaz kelebeği yok ? Aküm ise ölçümlerde standart değerler içerisinde ? sıkıntı nereden kaynaklı olabilir?

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Atilla Yılmaz
(düzenlendi)

slm arkadaşlar hazır konu üzerinden devam etmek istedim sorun EAC FAİL ARACIM DİZEL 2004 FİESTA hafta sonu memlekete gidiyim dedim aracım bir anda güç kesti ekran sinyal şeklinde yanıp yanıp sönmeye başladı eac feil hatası hata kodu yok malesef normal çalısıyor fakat 3000 dd geçmiyor biraz bekledim düzeldi belli km yine yaptı şunu farkettim 110 arası gidersem hata yok 110 ve 170 arası gittiğimde belli bir zaman sonra hata veriyor bu neden kaynaklanır

kimi akü diyor kimi gaz kelebeği mozotluda gaz kelebek yok sanırım yardımlarınızı bekliyorum

tarihinde Atilla Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Atilla Yılmaz

ilk çalışmada sorunyok sabahları falan sadece yolda seyir haldeyken yapmıştı su an yok fakat nedeni nedir cihaza bağlandı hata vermiyor hiçbir taraftan hata kodu falan yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Uzunca

Bende de olmuştu . Tamirci arkadaşı aradım kendisi fordlar konusunda baya iyiydi.Dediki motor kısmına su degdi mi olabilir dedim. 1 gün binmedim havalarda epey sıcaktı ertesi gün düzeldi,.Yani benimksi sudan kaynaklıydı.

Yorum bağlantısı
Atilla Yılmaz

mehmet doğru olabilir ben aracı yola çıkmadan yıkatmıştım fakat motoru yıkatmamıştım acaba çamurluk altlarına tazzikli sututunca ıslanmış olabilir birde ben yolda iken hafiften yağmur yağıyordu belki ondanda olabilir şu an bir hata yok kullanıyorum bir uzunyol yapıp hareketli gitmek lazım bakalım yıne yapacakmı

Yorum bağlantısı
Mehmet Uzunca

Yapmaz yapmaz merak etme bende yaşadım su tuttuysan tamamdır. :) Mesele anlaşıldı.

Yorum bağlantısı
Atilla Yılmaz

Yapmaz yapmaz merak etme bende yaşadım su tuttuysan tamamdır. :) Mesele anlaşıldı.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Gökay Deniz

1 hafta önce  4.viteste giderken rampada 3 aldığımda bir anda stop etti arabam.  Allahtan yol boştu da kenara çektim. keskin sayılablecek bir virajdaydım da,Allahtan , rampa yukarıydım,ve solda boş alan vardı.hemen kenara çektim çalıştırdım sorun çıkmadı.

Ama dün, Eac Fail uyarısı geldi benim de ekrana. Park ederken oldu,gaz yemedi. Stop edip tekrar çalıştırdığımda bir şey olmadı.

Dediklerinizden yola çıkarak ustama göstereceğim de, hareket halindeki stop etme ile bu uyarı aynı sebepten dolayı mıdır ?

Ki aslında öyle görünüyor,önceki mesajlara da bakınca.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
M.Volkan Özbek

1 hafta önce  4.viteste giderken rampada 3 aldığımda bir anda stop etti arabam.  Allahtan yol boştu da kenara çektim. keskin sayılablecek bir virajdaydım da,Allahtan , rampa yukarıydım,ve solda boş alan vardı.hemen kenara çektim çalıştırdım sorun çıkmadı.

Ama dün, Eac Fail uyarısı geldi benim de ekrana. Park ederken oldu,gaz yemedi. Stop edip tekrar çalıştırdığımda bir şey olmadı.

Dediklerinizden yola çıkarak ustama göstereceğim de, hareket halindeki stop etme ile bu uyarı aynı sebepten dolayı mıdır ?

Ki aslında öyle görünüyor,önceki mesajlara da bakınca.

Benim aracımda EAC Fail hatası vermeden stop ediyor bir kaç aydır. Genelde rampa yukarı çıkarken virajlara yaklaşınca vites küçültmek için hamle yaptığımda küt diye stop ediyor.Vites değiştirme işini hızlı yaparsam devri toparlıyor) Bunu geçen gün düz yolda ilerlerken aracı solladıktan sonra önüne geçecekken yaptı ve bu esnada kazayada ramak kaldı. Düz yolda ilk defa oldu. Gaz kelebeğini temizlettim bugün rampa yukarı çıkarken yine stop etti. Anlayamıyorum. Aynı koşullarda benzinde giderken stop etmiyor ama devir göstergesi 500 ün altına kadar düşüyor. Yani bi sorun var benzinde kullanırken bu sorunu telafi ediyor ancak gazda başaramıyor.

Yorum bağlantısı
Gökay Deniz

ben Lpg ye baktırttım.

Usta 'regulatör' arızası var,ondan olabilir dedi.(basınç.vs.bişeyler de dedi.) tüpe ayar yaptı. bir daha olursa  beni göztepede biryere yönlendireceğini söyledi. sanırım regulatör değiştirmek yerine tamir yaptırtcaktı.(stoptan önce lpg den sinyal sesi de gelmişti) Lpg ayarı yapıldı, mesajı yazdığımdan beri sorun olmamıştı.

dün eğimli bir yerde arabayı park etmeye çalışırken, (biraz bağırttırdım yarım debriyaj falan) ekrandaki ışıklar yanıp sönmeye başladı gene.sinyal sesi gelmedi. stop etmedi fakat güç düştü. ben stop ettim tekrar çalıştırdım oldu.  sanırım lpg ciye tekrar baktırtcam.

sizde lpg ye bir baktırın isterseniz. gelişme olursa paylaşırım.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Kadir Türkeli

Benim Fiestada da benzeri problem olmuştu , öncesinde yakıt tamamen bitmek üzereyken almıştım sanırım filtreye pislik çelmişti, birde hava aşırı yağışlıydı, ya yakıttan yaptı yada yağmur suyu motorda bir yerlere değdi böyle bir problem oluştu tam bilgiye sahip değilim yakıt filtresini değiştirdim Hamdolsun bir daha karşılaşmadım Eac Fail ile :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Serhat Tükenmez

Ayni sorun 2005 1.4 arabamda da var ama bende de genelde kasislerden sert geçiş yaptığım zaman eac hatasi geliyor. Gaza ne kadar basarsanm basayim gitmiyor. :)

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Kitapçıkta Eac Fail hatası gördüğünüz zaman 30 km geçmeyin uyarısı var.. Yakıt Filtresini en son ne zaman değiştiniz ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...