İçeriğe Yönlendir

LPG +

Mehmet Acar

Recommended Posts

Mehmet Acar

Genel olarak herkes bilgi sahibidir ama ben yine de not düşeyim foruma.

Yeni satılmaya başlanan LPG+, katkılı lpg gibi ürünlerin kullanılması durumunda özellikle regülatörde bazı parçaların deforme olacağı ve tıkanmalar olabileceği belirtiliyor.

Hatta BRC bu konuda bir duyuru yaptı sanırım, LPG+ kaynaklı bu tür arızaların garanti kapsamında değerlendirilmeyeceğine dair.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Genel olarak herkes bilgi sahibidir ama ben yine de not düşeyim foruma.

Yeni satılmaya başlanan LPG+, katkılı lpg gibi ürünlerin kullanılması durumunda özellikle regülatörde bazı parçaların deforme olacağı ve tıkanmalar olabileceği belirtiliyor.

Hatta BRC bu konuda bir duyuru yaptı sanırım, LPG+ kaynaklı bu tür arızaların garanti kapsamında değerlendirilmeyeceğine dair.

Ben bir duyuruya ratlamamıştım. Madem zararı var neden satılıyor o zaman...

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar
Ben bir duyuruya ratlamamıştım. Madem zararı var neden satılıyor o zaman...

Aynı sorun daha önce italya'da da yaşanmış ve orada katkıyı kaldırmışlar. Şimdi nedense Türkiye'de tekrar satmaya başladılar. Hatta milangaz istasyonlarının bir kısmı "herhangi bir katkı maddesine ihtiyaç duymaz, katkısız" gibi tabelalar astılar bir dönem.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

evet brc lpg +dan kaynaklanan arızaları garanti dışı sayıyor. tabi nereden bilecekler diyeceksiniz ama bende anlamdım.Fakat 2-3 defa servise uğradım (şamandıradaki bir sorundan dolayı) orada bakıma gelen bir iki aracın filitresinden çıkan balzam gibi şeyi görünce dikkat etmeye başladım.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

skandal :)

bakalım atiker ne diyecek bu işe :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

brc kıvırmaya başlamış.yani ovakit müşteriden imza alacaklar bu gaz harici bişey alırsan gararnti dışı kalır.valla kardeşim ben koyarım gazı bişey olur, ki sanmıyorum) ben onlara çatır çatır garantiden yaptırırım.yok öle yan çizmek

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Sedat Can

Katkılı Lpg kullanmaya başladıktan sonra aracımda boş viteslerde ve virajlarda stop etme sorunu başlamıştı. LPG servisine aracı götürdüm. LPG regülatörü üzerinde gaz geçişini sağlayan roleyi söktüler. Role simsiyah pislik içerisindeydi. Temizlendikten sonra sorunlarım da ortadan kalktı. Tavsiyem katlıkı LPG kullanmayın, bu lpg satışında rekabet yaratmak için düzenlenmiş bir şehir efsanesi. Faydasından çok zararı olduğuna bizzat şahit oldum.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Katkılı Lpg kullanmaya başladıktan sonra aracımda boş viteslerde ve virajlarda stop etme sorunu başlamıştı. LPG servisine aracı götürdüm. LPG regülatörü üzerinde gaz geçişini sağlayan roleyi söktüler. Role simsiyah pislik içerisindeydi. Temizlendikten sonra sorunlarım da ortadan kalktı. Tavsiyem katlıkı LPG kullanmayın, bu lpg satışında rekabet yaratmak için düzenlenmiş bir şehir efsanesi. Faydasından çok zararı olduğuna bizzat şahit oldum.

aynı sorunu arkadaşımda yaşıyor.ve atiker servisi pek üzerine düşmedi ne yazıkki.sizin lpgniz hangi marka?nerede kaktırdınız?

Yorum bağlantısı
Sedat Can

Lpg Brc marka, lpg'yi ben taktırmadım, aracı aldığımda üzerindeydi.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Lpg Brc marka, lpg'yi ben taktırmadım, aracı aldığımda üzerindeydi.

ok anladım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

+ plus falan almayın arkadaşlar..Yağı basmışlar anlaşılan başkada bişey yok :)

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum
(düzenlendi)

Peki ne alalım? 4-5 yıldır Aygaz alıyordum.

Shell iyi midir?

Shel Autagas alalım mı?

tarihinde Kemalettin Karatum tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Demir2
+ plus falan almayın arkadaşlar..Yağı basmışlar anlaşılan başkada bişey yok :)

Oda nasıl yağdır kim bilir...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Peki ne alalım? 4-5 yıldır Aygaz alıyordum.

Shell iyi midir?

Shel Autagas alalım mı?

Kesinlikle shell öneririm...Tek kötü yanı tüm shell istasyonlarında LPG yok.Keşke hepsinde olsa.

Yorum bağlantısı
Musa Durmuş

ben yeni atiker taktırdım onlarda aygazı tavsiye ediyolar

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Kesinlikle shell öneririm...Tek kötü yanı tüm shell istasyonlarında LPG yok.Keşke hepsinde olsa.

ayrıca her shellde de shel auto gas yok. bazısı ipragaz satıyor. ben dikkkat ediyorum ona auto gas diye satılanlar menzili çekişi iyi. ve benim aldığım istasyonların gazı da temiz kocaelinde biri körfezde biri izmitte toyota plazaya giderken sağda. sanıeım realin yanında da var oradan alamadım hiç :)

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum

O vakit, bir dönem shell autogas alalım bakalım nasıl olacak.

Bu katkılı gaz olayından sonra yılların alışkanlıkları da değişmek zorunda kalıyor ya hadi hayırlısı...

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
(düzenlendi)

Ayhan abinin tavsiyesi son 1 aydır shellden alıyorum.aygaza göre biraz menzili kısa gibi geldi oda olsun filitre kirlenmesinden iyidir.memnunum.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...