İçeriğe Yönlendir

Explorer 4 çeker ve şanzıman sorunu

Ahmet Sinan Elmalı

Recommended Posts

Ahmet Sinan Elmalı

Merhabalar...

siteye yeni katıldım ve geçte kadığımı düşünmekteyim...

1996 explorer 4.0 v6 limited aracım var ve 2 sorum olucak

1. aracı 2 çekerden 4 çekere aldığımda(low değil auto4 ) direksiyonu tam kırıp gaza bastığımda(gaza fazla yada az basmam fark etmiyor) frenleyip gidiyor ve küt küt diye vuruyor. lastikler kayıyor 4 çekere almam anlamsızlaşmış oluyor çünkü araba düz yolda bile yürümüyor :)

2. Araba giderken 1.2.3.viteslere sorunsuz bir şekilde geçiyor ama 4. vitese geçerken sanki boşa alıp sonradan vitese geçiyor bu şanzımanın bittiği anlamınamı gelmekte

bu konularla ilgili yardımcı olursanız sevinirim teşekkurler

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

Geçen hafta herford servisde nihat usta bi explorer motoru yenilemekteydi..o da bakabilir tahminimce

Yorum bağlantısı
Ahmet Sinan Elmalı

Tam olarak bu servislerin yerleriyle ilgili bilgi verme sansınız varsa eger sevinirim yada telefon numaraları???

Yorum bağlantısı
Savaş Yılmaz

Lider Ford'un telefonu 230 48 41. Yerleri Taksim'de.

Ben de sizden aracınızın kumandasının neye benzediğini öğrenmek isterdim mümkünse. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ahmet Sinan Elmalı

resimde göründüğü gibi :nazar:

Yorum bağlantısı
Ahmet Sinan Elmalı

bende anlamadım ama arkadasın ısı gorulsun :D

Yorum bağlantısı
Savaş Yılmaz

97 model explorer'larda (otokoç tarafından ithal edilen) bildiğiniz gibi farklı bir merkezi kilit sistemi mevcuttur. 96 modelde de aynı kumandayı mı kullanmıslar diye merak etmiştim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Sinan Elmalı

aynımı peki şimdi bende merak ettim :D

Yorum bağlantısı
Savaş Yılmaz

Aynı değil sizinki amerikan. Şanslısınız. Çünkü o sistem bozulduğunda ne yazık ki yerine yenisini koymak çok külfetli.

Yorum bağlantısı
Ahmet Sinan Elmalı

benimkini mi yerine koymak kulfetli yoksa diğerinimi???

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...