İçeriğe Yönlendir

Osram Cool Blue Hyper White 5000K

Taylan Kırali

Recommended Posts

Taylan Kırali

merhaba aracıma dün osram cool blue hyper white 5000k taktım. ilk izlenimlerim şöyle renk olarak philips diamond vision dan çok daha iyi bir renk aldım, aydınlatma performansı ise diğer boyalı ampullere gore cok cok iyi yani cok fazla sıkıntı yasamadım eskiden mtec cosmos blue kullanmıştım onunla önümü göremiyordum bunlarda böyle bir sorun yok ama yağmurda ne olur bilemem eğer ömür konusunda da beni üzmezse sanırım bu ampül şu ana kadar gördüğüm en iyi 5000K ampül.

resimleri de gönderiyorum, xenondan farkı yok demiycem çok saçma bi laftır çok farkı var xenondan tabi ama arabanız garantiden çıkmadan beyaz ışık istiyosanız xenon a alternatif diyebiliriz...

resimler aşağıda...

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

hayırlı olsun..aydınlatması epey tatminkar görüküyor. fiyatı nedir acaba

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Ben çok uzun süredir kullanıyorum tavsiye ederim, yağmur konusu biraz şüpheli ama dert etmeyin sis farlarınızla açık kapanıyor...

Yorum bağlantısı
Taylan Kırali
Ben çok uzun süredir kullanıyorum tavsiye ederim, yağmur konusu biraz şüpheli ama dert etmeyin sis farlarınızla açık kapanıyor...

merhaba ne kadar süredir kullanıyosunuz ben en çok ampulün çabuk patlaması konusunda şüpheliyim çünkü

hayırlı olsun..aydınlatması epey tatminkar görüküyor. fiyatı nedir acaba

çiftini 45 tl ye aldım istanbul aksarayda parçacılarda satılıyor ben ordaki bir dükkandan aldım

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
(düzenlendi)

Bunlar ikinci set öncekilerden bir patlamıştı praktikerden 40 yada 35 tl civarındaydı ama bu 6aydan fazla bir zaman önceydi.

Yanlız bunlar bağımlılık yapıyor ben nightbreaker aldım tahammül edemedim...

Parkları da beyaz led yaparsanız hoş olur... yalnız smd daha iyi olur diğerleri ısı problemi nedeniyle dipten yamuluyor (hazır satılanlar)...

tarihinde Cemil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taylan Kırali
Bunlar ikinci set öncekilerden bir patlamıştı praktikerden 40 yada 35 tl civarındaydı ama bu 6aydan fazla bir zaman önceydi.

Yanlız bunlar bağımlılık yapıyor ben nightbreaker aldım tahammül edemedim...

Parkları da beyaz led yaparsanız hoş olur... yalnız smd daha iyi olur diğerleri ısı problemi nedeniyle dipten yamuluyor (hazır satılanlar)...

parkarı da beyaz yaptım parklar için mtec aldım umarım bir sıkıntı olmaz smd dediğiniz nedir bilmiyorum açıkçası biraz daha bilgi verirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Taylan Kırali

smd ampul aldim solediginiz gibi az once araca taktirdim inanilmaz parlak hava kararsin fotograf cekip yolliycam

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Xenonla araç garantiden çıkmaz.

+1 bende ilk defa duyuyorum...

Osram cool blue yi 2 seneye yakın kullandım hiç sorun yaşamadım. Aldığım yerde Manisa Saruhanlı Sanyii :) Nasıl olduysa iyi çıktı :lol2:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Benim kuzenimde sıfır Corsa almıştı oda xenon takamadı garantiden çıkar demişler... Orjinal serviste taktırmak da baya tuzlu oluyormuş...

O yüzden sanki bilerek öyle söylüyorlar gibime geliyor :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

garantiyi bozuyo olsa bile . servise giderken normal ampulleri taksanız anlamazlarki . zaten normal kullanılan bir araba anca senede bir veya iki kere servise gidiyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Adem Elmacı
(düzenlendi)

Bende Bauhouse dan almıştımn 33 tl ye 10 taksite yağmurlu havalar hariç süperler..

Yalnız alırken birşey dikkatimi çekti osramm cool bluelar Çin malı night brekarlar alman malı...

tarihinde Adem Elmac? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Benim coolblue 5000k lardan biri patladı (geçen ay), internetten night breaker plus siparişi verdim, bugün geldi akşam taktım...

Nightbreaker dan beyaz coolblue dan fazla ışık veriyor ama coolblue dan beyaz değil, fırsat bulursam yarın resimleri eklerim

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
(düzenlendi)

fotoğraflar

tarihinde Cemil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

güle güle kullanın..

cool blue nun rengi güzelmiş ama performansı hakkında bilgi verirseniz sevinirim,aydınlatma normal halojene göre nasıl birde ne kadar süre kullanabildiniz? çabuk patlıyormu?

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
güle güle kullanın..

cool blue nun rengi güzelmiş ama performansı hakkında bilgi verirseniz sevinirim,aydınlatma normal halojene göre nasıl birde ne kadar süre kullanabildiniz? çabuk patlıyormu?

Sağolun,

Night breaker daha sarı bir renk beğenmedim, coolblue gerçekten çok güzel 1 seneden fazla kullandım yağmurlu havalarda sisleri de yakarak açığı kapatmaya çalışabilirsiniz ama görselliğin ön planda olduğunu unutmayın.

Night breaker plus ise nightbreaker a göre daha beyaz ve mesafede fark edilebilecek kadar uzun, ömür konusu şimdilik soru işareti ama %30 gibi bir rakam yazmışlar.

Farların otomatikte olmasıda bu ömrü kısaltıyor. Yariste h4 ler var 3 sene oldu tabi aracın çok kullanılmadığını da dikkate almak lazım...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)
garantiyi bozuyo olsa bile . servise giderken normal ampulleri taksanız anlamazlarki . zaten normal kullanılan bir araba anca senede bir veya iki kere servise gidiyor.

Yılda iki kez ampül söküp takacak mıyız? Tabi arıza durumunda çekici gelmeden önce yine ampülleri acilen sökeceğiz.

ben anlamıyorum, yağmurda da far işe yaramayacaksa niye far takıyoruz? Bulsam esas "sarı" takmak isterim eski fransız usulü.

Eski bora ile 9 sene aynı farları kullandım. Gece de kullanırdım.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Kayıhan

konu ile alakası yok ama benim aracın geri vites ampulu çalışmıyor araç sıfır garantiye girermi değişim?

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
konu ile alakası yok ama benim aracın geri vites ampulu çalışmıyor araç sıfır garantiye girermi değişim?

giriyorsa bile uğraşmanıza değmez 1,5 lira o ampul..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...