İçeriğe Yönlendir

Fiesta Van

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Aşağıda linkini verdiğim Fiesta Van comfort Dizel araçlar nasıldır önerirmisiniz ? ( Tek Kapı olmasının dezavantajları varmıdır)

Yakıt ortalaması nedir ?

Bu şekilde kapalı iken İstanbul da 1. köprüden geçer mi ?

Varsayalım arkasına koltuk ve cam takmak istiyorum masrafı ne olur ?

13-15 arası az km yapmış ( 0 - 65000 km ) olursa tek kapılı bir dizel almak istiyorum artık.

Link

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Koltuk cam takılırsa araç ticariden binek araca geçerse 1ci köprüdende geçer...

bu haliyle ticari olduğu için geçmiyor...

Yakıtı 1.4 tdci fiesta kadar 5-6 litre yakıyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

arkaya cam görümlü parlak folyo takılsa :nazar: geçmez mi :flowers: ticariden bineğe çevirmek uğraştırabilir bence. yoksa herks ucuza ticari kapatıp binek yapar

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

arkaya cam koltuk takarsanız ruhsatla uğraşıp ticariden bineğe olan vergi farkını da vermeniz gerekecek.

Yorum bağlantısı
Ömer Salih Yetgil

Evet Sani'nin dediği doğru. Kısa özetlersek; bu araçlar kapalı halleriyle %10 ÖTV ile satılıyordu. Binek araç ÖTV'si de %37 idi (eski oranlarla konuşuyorum). Siz bu arabayı açtırıp koltuk eklettiğiniz zaman arada ki ÖTV farkını + ruhsata işletme ve muayene masraflarını karşılamak zorundasınız. Ayrıca aracın boya ve paslanmazlık garantisi de biter. Bir de bu araçların arkalarında arka koltuk önü bacak havuzu yoktur. Muhtemelen yapılır ancak arka koltukta oturmak ne kadar güvenli olur tartışılır.

Köprü olayına gelince bu araçlar bu halleriyle köprüden geçemiyor. Folyo ile geçersiniz ancak polis çevirirse köprü çıkışında cezası büyük.

Bence 13-15 arası bu arabalara para vereceğinize 18 civarı orijinal koltuklu dizel bir araç bulabilirsiniz 2006 veya 2007.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Anlaşılan şu ki bu arabayı alıp bu şekilde kullanmak gerekli. ARadaki fiyat farkı hem büyük hemde zahmetli bir iş.

Vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın

Alın,

İki kişilik motorsiklet gibi düşünerek binin,

motorsikletten daha az yakar. :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Evet bunları alıp uraşmaya değmez..Uğraşanlarda boşa masraf ediyor.Satmaya kalkınca işlem görmüş olduğu için kendi sınıfındaki normal camlı araçlara göre yine ucuz fiyatlara satılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

peki vermiş olduğum fiyat aralığında tek kapı dizel bir araç önerileriniz varmıdır ?

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
(düzenlendi)

Corsa 1.7 cdti... 1.3 cdti.

Fiat multijet motoruda iyi..

tarihinde Sinan Akg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Bu durumda en iyi araç Corsa 1.7 DTI. 2003-2004 model. Bunların orjinal koltuklusunu bulmanız da çok kolay hem de 1. köprüden geçebilir...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bunların orjinal koltuklusu var mı?

2005 yılında (o zaman ruhsat ve ötv zorunluluğu yoktu) bi tanıdığım bunlardan aldı ve hemen koltuk cam taktırdı. orjinali olsa öylesini tercih ederdi diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...