İçeriğe Yönlendir

Ecu nun bir ömrü var mı ?

Rıdvan Kocabaş

Recommended Posts

Rıdvan Kocabaş

Araçlarımızdaki Ecu nu bir ömrü var mı ? daha önce çıkma arayanlar duymuştum , birde fiyatı çok mu pahalı ?

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş

çok şükür bir sorunum yok geçenlerde arkadaşlarla beraber bir sohbet esnasında açıldı bu ecu meselesi ondan soruyorum , hiçbirimizin bir malumatı yoktu konu ile ilgili :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ecunun ömrü yoktur...

Parası da pahalı...

Serviste 2500 lira falandır heralde...

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

dünyadaki her şeyin bir ömrü vardır. bardagın kırılması onun ömrünün bittigini gösterir.

Yorum bağlantısı
Cemal Arslan
Teorik olarak omru, sizin ve aracinizin omrunden fazladir, ancak pratikte omru basit bir sigortanin omru kadar bile olabilir.

aynen...

ecu neden bozulur ?

yüksek akım...şarj dinamosu diyot bozarsa...15v üzerinde akım gelir. oysa ecu 12v ile çalışır...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş
aynen...

ecu neden bozulur ?

yüksek akım...şarj dinamosu diyot bozarsa...15v üzerinde akım gelir. oysa ecu 12v ile çalışır...

O zaman şarj dinamosuna dikkat etmek gerek :lol2:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
aynen...

ecu neden bozulur ?

tasarlamış olduğum tüm devrelerimi 12 - 36 v arası çalışma aralığında tasarlayıp aksi bir durumda fazla voltaj gelir isede regülatörden geçirip hasar görmesini engelliyorum. Sanırım ecu larda bu şekildedir. fazla gerilimden bozulacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...