İçeriğe Yönlendir

Delphi Yeni Enjektör Kodlamaları hakkında

Bülent Özkan

Recommended Posts

Bülent Özkan

Sevgili arkadaşlar sizi bir konuda bilgilendirmek ve aydınlatmak istiyorum

Tüm ford araç grubunda bulunan delphi dizel enjektörleri tamir ve revizyon yaptırdığınız takdirde common rail enjektörlerin üzerinde bulunan eski kodların hiç bir önemi ve geçerliliği kalmayacaktır

bu yeni kodlamaları sadece delphi dizel yetkili servisleri AVM2 PC COMMON RAİL tezgahında verebilmektedirler eğerki sıradan bir pompa ve enjektörcüde bu işlemi yaptırdığınız zaman size enjektörler için yeni kod üretemeyecek ve araç sorunlu ve düzensiz çalışacaktır başınızın ağrımaması için common rail enjektör ve pompa tamirinde delphi dizel yetkili servisleri tercih etmenizi önemle rica ederim

ve piyasada yapılan enjektör ler ile yetkili servislerin arasında fiyat farkıda yoktur kendinizi garantiye alın maşa varken elinizi ateşe uzatmayın derim

çünkü yetkisiz servis common rail enjektörleri hiç bir şekilde test edememektedir bunun sonucunda motor piston eritme veya grapaja kadar giden motorlarda hasralara yol açacaktır

AVM2PC COMMON RAİL POMPA ENJEKTÖR TEZGAHINI MERAK EDENLER İÇİN RESİMLERİNİ KOYUYORUM BU MAKİNANIN DE

Yorum bağlantısı
Bülent Özkan
öncelikle bu yararlı bilgiler ve uyarıların için teşekkürler.Benim aracım 2006 conncet delux 90ps.ve dediğiniz enjöktörlere sahip galiba.eğer öyleyse müsadenle bi kaç sorum olacak.

1)benim aracımda da bu enjektörler varmı?

2)bu enjektör kodlama işlemi ne için gerekli olur?bi arıza durumundamı yapılması gerekir yoksa bakımı filan varmı?

teşekkürler saygılar

1ci sorunuzun cevabı : sizin aracınızda bu enjektörlerden vardır

2.ci sorunuzun cevabı : enjektörleriniz arızalanırsa revizyon yaptırınca gerekli olacaktır ama sakın unutmayın yeni sıfır kodları sadece bizim gibi delphi yetkili servisten alabilirsiniz bunun haricinde piyasa pompacılarında kesinlikle yoktur paranızı çöpe atmayın

iyi günler dilerim

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Can Çubuk

İyi çalışmalar Bülent Bey ben geçen hafta 105 bin bakımda aracımı Ankara da bir yetkili servise götürdüm enjektörlerin temizlenmesi gerek dendi neyse temizlediler fln o günden beri motor soğukken çalıştırdığım da araç titriyo rölanti sürekli oynuyo devir göstergesi inip inip kalkıyo bundan dolayı olabilir mi ? ancak yetkili serviste yapıldı? ama onlar dışarı yolluyolarmış temizlik için

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Selçuk Özkan
Sevgili arkadaşlar sizi bir konuda bilgilendirmek ve aydınlatmak istiyorum

Tüm ford araç grubunda bulunan delphi dizel enjektörleri tamir ve revizyon yaptırdığınız takdirde common rail enjektörlerin üzerinde bulunan eski kodların hiç bir önemi ve geçerliliği kalmayacaktır

bu yeni kodlamaları sadece delphi dizel yetkili servisleri AVM2 PC COMMON RAİL tezgahında verebilmektedirler eğerki sıradan bir pompa ve enjektörcüde bu işlemi yaptırdığınız zaman size enjektörler için yeni kod üretemeyecek ve araç sorunlu ve düzensiz çalışacaktır başınızın ağrımaması için common rail enjektör ve pompa tamirinde delphi dizel yetkili servisleri tercih etmenizi önemle rica ederim

ve piyasada yapılan enjektör ler ile yetkili servislerin arasında fiyat farkıda yoktur kendinizi garantiye alın maşa varken elinizi ateşe uzatmayın derim

çünkü yetkisiz servis common rail enjektörleri hiç bir şekilde test edememektedir bunun sonucunda motor piston eritme veya grapaja kadar giden motorlarda hasralara yol açacaktır

AVM2PC COMMON RAİL POMPA ENJEKTÖR TEZGAHINI MERAK EDENLER İÇİN RESİMLERİNİ KOYUYORUM BU MAKİNANIN DE

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...