İçeriğe Yönlendir

LPG sonrası bakım

Davut Çavdar

Recommended Posts

Davut Çavdar

Oncelikle danıstıgımız zaman bizden yardımlarını fikirlerini esirgemeyen tüm arkadaslara abilere tesekkur ediyorum. Sormak istediğim nokta su, aracım 70binde ve 1 hafta içinde lpg taktırmak istiyorum, 70 bin bakımıda geldi diyorumki lpg yi takıp 2-3 bin gittikten sonramı bakım yaptırsam yoksa beklemenin pek bir anlamı yokmu..

Şimdiden tşk ederim..

Yorum bağlantısı
Erim Gülaçtı

merhaba. ben de aynısını yapmayı dusunuyorum. taktıralı 1300 km oldu yaklaşık. 60 bin bakımı yaklasıyor. biraz daha erkene alıp yaptırmayı dusunuyorum. zaten lpg taktırdıktan sonra buji, filtreler, yağ, vb. içeren genel bir bakımın çok faydalı olduğunu söylüyor takan merkezler de. bence taktırın lpg, biraz kullanın sonra yaptırın bakımını. ama taktırırken başında durup tüm gerekli kalibrasyonları ve ayarları yaptırmayı unutmayın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

70 bin bakımı diye bir bakım yokki...

Lpg taktıracaksanız.. Bujiler, buji kabloları, hava filtres, gaz kelebeği, rolanti valfi, maf sensörü gibi yerlerin kontrol edilmesi temizlenmesi gerekiyor..

Bunu da bir çok lpg'ci yapıyor.. Bence direk gidin taktırın..

Ha kastınız yağ değişimi ise, zamanı geldi ise lpg'den bağımsız olarak değişin.. Çünkü lpg ile bir alakası yok..

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar

Aracı aldığımda servis 70 binde bakım yaptır demişti ondan öyle dedim, benim demek istediğim lpg takılmadan önce yapılması gereken işlemlerden bahsetmiyorum Mehmet abi, lpg takıldıktan sonra hemen mi yaptırıyım bakımını yoksa 3-4 bin gidip öylemi yaptırayım..

70 bin bakımı diye bir bakım yokki...

Lpg taktıracaksanız.. Bujiler, buji kabloları, hava filtres, gaz kelebeği, rolanti valfi, maf sensörü gibi yerlerin kontrol edilmesi temizlenmesi gerekiyor..

Bunu da bir çok lpg'ci yapıyor.. Bence direk gidin taktırın..

Ha kastınız yağ değişimi ise, zamanı geldi ise lpg'den bağımsız olarak değişin.. Çünkü lpg ile bir alakası yok..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...