İçeriğe Yönlendir

Çok şükür kararımızı verdik.

Akif Özkan

Recommended Posts

Akif Özkan

Evet beyler iyi kötü bi markaya karar verdim ve artık düşünmüyorum sonucu.

Zavolli marka simit depo(ithal)

Aracı Eylül Otogaza bıraktım.Yarın alıcam.Amaç Bey adresi verebilseydi Atikerlenmiş olucaktım.Ama mecburen çıkmam gerekti.Bir tanıdığım vasıtasıyla Eylül otogaza gittim.O da Onur'un forumda tavsiye ettiği adresmiş.Durum bu.Sonuç itibariyle Forever Zavolli :)

Yorum bağlantısı
Akif Özkan
hayırlı olsun yerinde bir karar

Saolun Nuri Bey.

valla Sizin Amaç Bey'in Ayhan Onaranın ısrarla atiker demesi üzerine italyanlardan vazgeçmiştim.Sadece iyi bir usta için Amaç Beyden öm bekliyordum ama böyle oldu.Vardır bi hayır dedim taktırdım(takılıyor)

Çok memnunum lpgden daha kullanmadan hissediyorum : )

Yorum bağlantısı
Akif Özkan
Lpg izlenimlerinizi bekliyoruz.Yakıt,performans vs.

Abi psikolojisi süper bişey.Benzine zam gelir mi gidiş geliş kaç lira yakar gibi hesaplara girmiyorsun:)

Bi abimin 7.45 ini dönüştüren ustaya taktırıyorum.O da işçiliğin aynı şekilde yapmak istediğini söyledi.Güven verdi yani.O sebebden rahatım.İzlenimlerimi bende merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

sonuçta herkes gibi bende de soru işareti vardı atikerle ilgili forddaki italyan sistemle ilgili sorunlarımız da olunca astra ya taktırmaya karar verdim hatta babam problem olur brc falan taktıralım dedi ben herseyine razıyım atikeri deneyecegim dedim hatta aynı anda dayımın elentrasına da atiker taktırdık bir yılı geçti hem dayım hem de ben memnunum

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Kusura bakmayın 3 gündür foruma giremiyordum, ÖM lerinizide yeni gördüm. Bayraklıdaki Eylül otogazamı götürdünüz? Kafanızda soru işareti kalmasın çok memnun kalıcaksınız.

Ayrıca; Simit depoyu 45lt kullansınlar ve sızdırmazlık raporunu onlara hallettirmeye çalışın :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Çok memnunum lpgden daha kullanmadan hissediyorum : )

:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

hayırlısı olsun.yerinde bir karar vermişsiniz inşallah sorunsuz binersiniz tüplü focusa. :nazar:

Yorum bağlantısı
Faruk Yener

Hayırlı olsun ben de Zavoli taktırdım gayet güzel memnunum. 7000 km oldu bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Abi psikolojisi süper bişey.Benzine zam gelir mi gidiş geliş kaç lira yakar gibi hesaplara girmiyorsun:)

Bi abimin 7.45 ini dönüştüren ustaya taktırıyorum.O da işçiliğin aynı şekilde yapmak istediğini söyledi.Güven verdi yani.O sebebden rahatım.İzlenimlerimi bende merakla bekliyorum.

+1000 :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Şu devirde bir arac km'de 20 kuruştan fazla yakarsa bütceye dokunur.

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Tüm iyi dilekler için teşekkür ederim.Bugün aracımı aldım.Test sürüşü yapıldığı söylenen araçta bariz gaz yememe sorunu vardı.Ustaya söyledim benmi titizim diye."hayır bariz gaz yemiyor" dedi.Sonra ecu'dan laptoba bağlandık.Biraz ayar bişeyler...Biraz daha iyi.Şuan araç gazda ve rolantideyken hafif yükleniyorum "bom bom bom " diyip geç devirleniyor.Benzinde böyle bir problem yok.Ustayla görüştüm."Yarın getirin bakalım.Ateşleme sisteminizdeproblem olabilir" dedi ancak benzinde böyle bir problem yok.Aracın lpg ye alışması diye bir tabir varmı arkadaşlar.Aslında aracın alışmasından çok enjektörlerin alışması denildi bana.

İlk izlenimler sakınılan göze çomak batarmış :good1:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mekanik aksam ile tarladaki domatesler farklı, domateslerin güneş ve zamanla olgunlaşmasıdır . Lpg ciler, ortak database kullanmaya başlasa da , müşteriler olur olmadık yerde arıza aramasa...

Yorum bağlantısı
Akif Özkan
Mekanik aksam ile tarladaki domatesler farklı, domateslerin güneş ve zamanla olgunlaşmasıdır . Lpg ciler, ortak database kullanmaya başlasa da , müşteriler olur olmadık yerde arıza aramasa...

Hızır gibisin abi:)

Abi senin fikrin nedir yada eğer ateşleme sisteminden kablolar bujiler bobinden değilse de bunu nasıl ispat edebilirm.Sanayide genelde aaa bu değilmiş aa bu da değilmiş gibisinden motoru yeniletiyorlar.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Aracı bana getirin akşam bi bakayım :good1:

Pat pat pat yapıp gaz yerse ateşlemeden kaynaklı bir problem vardır. Benzinde yapmıyo diyorsanız, Şöyle; LPG bu konularda daha hassas patırtı daha güçlü oluyo :) Yasin'in focustan biliyorum. Benzinde hiç bir şey yok Lpg de araç gitmiyo batırdıyodu, Ateşleme sorunu çıktı.

Acele etmeyipte birkaç saat daha bekleseydiniz de ben yönlendirseydim. Neyse artık olan olmuş. Ama çözülmeyecek hiç bir sorun yok.

Hallederler yani takmayın kafanıza...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arızalı olmamaya ispata borcunuz yok, dükkana gelirken, çalışır durumdaki araca, Lpg kiti takıpta para alanın, aracı işletmeye borcu var. Kit distribütörünü arayın, ya doğru montaj yapılsın ya da paramı geri verdirin deyin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ateşleme sorunu bence..

Araç benzinde % 10 hatalı çalışır ancak bunu farketmezsiniz.. lpg'de bu hata % 40-50 seviyelerinde belirginleşir..

Bujilere bakın derim.. Tırnak aralarını kontro lettirin.. Buji kablosu deneyin..

Yorum bağlantısı
Akif Özkan
(düzenlendi)

Abi bujiler daha 1.ooo km önce değişti.Her yıl değiştiririm.Benim aklıma da forumu iyice okuduktan sonra kablo yada (inşallah değildir)bobin geliyor.Sonuçlar yarın belli olucak.Ama şayet bobin ise benzine devamız:(

Şimdi Çağlar Abininde söylediğine ister istemez katılıyorum.Ben servise girerken çalışan bir araç verdim.Bu araca lpg dönüşümü istiyorum dedim ve onlarda bunu kabul edip montajı yaptılar.Belki bu duruma onlar sebebiyet vermediler ama yapılan dönüşümde randımanlı bişekilde çalışamıyor bi bakıma.E bu kontroller montaj öncesi yapılsa da bizde sonunda aniden para çıkmak zorunda kalmasak.

Bakalım ak kara belli olucak yarın.Ama hevesim kursağımda kaldı.

Arızalı olmamaya ispata borcunuz yok, dükkana gelirken, çalışır durumdaki araca, Lpg kiti takıpta para alanın, aracı işletmeye borcu var. Kit distribütörünü arayın, ya doğru montaj yapılsın ya da paramı geri verdirin deyin.

İşte abi malesef kendi aracımdaki sorundan ötürü onları sorumlu tutamıyorum ama bi yandan da çok haksız sayılmam.

Aracı bana getirin akşam bi bakayım :)

Pat pat pat yapıp gaz yerse ateşlemeden kaynaklı bir problem vardır. Benzinde yapmıyo diyorsanız, Şöyle; LPG bu konularda daha hassas patırtı daha güçlü oluyo :) Yasin'in focustan biliyorum. Benzinde hiç bir şey yok Lpg de araç gitmiyo batırdıyodu, Ateşleme sorunu çıktı.

Acele etmeyipte birkaç saat daha bekleseydiniz de ben yönlendirseydim. Neyse artık olan olmuş. Ama çözülmeyecek hiç bir sorun yok.

Hallederler yani takmayın kafanıza...

Çözülcek te para lazım :)

Benim kafamı kurcalayan kablolardan başlıcaz değiştirmeye belkide bobinde biticez.Tabi bobinde bitersek fazladan bi kablo çıkıcak.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Bu bobin değişimi kaça maloluyor arkadaşlar? Dört tane mi oluyor bobinden, yoksa 2 tane mi? Focus I-II farklı mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ateşleme bobini bir tane ben 150 liraya değiştim orjinal parçayı dışardan aldım sanayide taktım servis fiyatı yaklaşık iki katı. yan sanayi bobinlerde varmış sanırım onlar biraz daha uygun ama orjinal olması iyidir.

Yorum bağlantısı
Faruk Yener

LPG enjektörlerinde sorun vardır, bizimde öyle bir sorunumuz olmuştu, kablodan tut bujiden çıktık düzelmedi en son enjektörleri değişince düzeldi. Kiti takan yerde iki dakikalık iş enjektörleri yenisiyle değişsinler, ondan sonra kablo buji değiş derim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...