İçeriğe Yönlendir

Klimadan ve Mondeo'dan anlayan tanıdık iyi bir usta var mı?

Sait Ertürk

Recommended Posts

Sait Ertürk

merhabalar. arkadaşlar geçenlerde arabamın kliması çalıştırma istedim, çalıştı fakat bir türlü soğutmadı, polen filtresini değiştirdim yine fayda etmedi.Önümüzdeki günlerde ankaraya gideceğm bildiğiniz iyi bir klimacı adresi verirseniz hem klimadan anlayan hemde arabadan anlayan bir usta olursa sevinirim. ilginiz için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
merhabalar. arkadaşlar geçenlerde arabamın kliması çalıştırma istedim, çalıştı fakat bir türlü soğutmadı, polen filtresini değiştirdim yine fayda etmedi.Önümüzdeki günlerde ankaraya gideceğm bildiğiniz iyi bir klimacı adresi verirseniz hem klimadan anlayan hemde arabadan anlayan bir usta olursa sevinirim. ilginiz için şimdiden teşekkürler

taa rizeden ankara ya mondeo usta tarifi yapmak haddimemi bilmem ama bir kere oto far a gittim klima ile ilgili memnun kaldım. geçenlerde telefonla bir şeyler sordum taa rizeden telefondaki sabırla anlattı şöyle yap diye.. en önemlisi mondeo yu çok iyi biliyormuşşş.. oto far şaşmaz 1. cadde idi herhalde

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yüksel oto .Yüksel usta Batıkent 1. cadde ,batıkent sanayi.Klimayı bilmem ama mondeo da iyidir...

Yorum bağlantısı
Aziz Türkmen

A/C Line Servis

2551. Cd. 2539. Sk. ( eski 1. Cd. 11. Sk.) Şaşmaz

Tel : 0312 278 7612

0532 768 9551

Talip Usta... yakından tanırım kendisini ismimi verirseniz yardımcı olur... musait olursam beraber de gidebiliriz...

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk
A/C Line Servis

2551. Cd. 2539. Sk. ( eski 1. Cd. 11. Sk.) Şaşmaz

Tel : 0312 278 7612

0532 768 9551

Talip Usta... yakından tanırım kendisini ismimi verirseniz yardımcı olur... musait olursam beraber de gidebiliriz...

tamam not alıyorum. geldiğim zaman talip ustayı bi ziyaret ederim.

Yorum bağlantısı
Guest Umur Aker

Merhaba Sait Bey,

Ankara Otokoç'a giderseniz bu servisteki uzman elektrikçiler size yardımcı olup,probleminizi çözerler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Umur bey hoşgeldiniz, Söz konusu yerdeki elektrikçiler uzman olabilir ama, kapıda 98 Mondeo görünce , arabayı Opel falan sanmasınlar :good1:

Yorum bağlantısı
Aziz Türkmen
(düzenlendi)
Sözü geçen ustalar mondeo 1 den de anlar mı ? :)

sözü geçen ustalar karışmış biraz :good1:

Çağlar beyin bahsettiği Otokoçtaki ustalar sanırım, yani malum servisler sıfır araçlara bakım yapıyor genelde...

şaşmazdaki ustalar hemen hemen her arabadan anlar :)

Sait beyin sorunu buyuk ihtimalle klimanın gazı yok ve buyuk ihtimalle bir yerlerde gaz kaçağı var.. bunun için servise giderseniz çok daha fazla para harcarsınız gibime geliyor...

tarihinde Aziz T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sait Ertürk
sözü geçen ustalar karışmış biraz :unsure:

Çağlar beyin bahsettiği Otokoçtaki ustalar sanırım, yani malum servisler sıfır araçlara bakım yapıyor genelde...

şaşmazdaki ustalar hemen hemen her arabadan anlar :)

Sait beyin sorunu buyuk ihtimalle klimanın gazı yok ve buyuk ihtimalle bir yerlerde gaz kaçağı var.. bunun için servise giderseniz çok daha fazla para harcarsınız gibime geliyor...

1-klimanın gazı var ölçüldü

2-Klima radyatörü aklıma geliyor

3-elektiriksel bir problem olabilir

4-Ne hikmetse klima kompresörü bin d/d civarında iken sisteme girmiyor. devir biraz yükseldiği zaman devreye giriyor.

5- Malum servisler 98 mondiyi herşeye benzetebilirler. Sanmıyorum orada düzgün bir iş olacağını, :) olsa bile TUZU çok gelir.

Başka ne olabilir bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sait bey, 0212 286 0232 den Salih e ulaşın, klimayı anlatın, bakalım ne diyecek. Farlarınız normal yanıyor mu? Yoksa gaz verince daha parlak oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
1-klimanın gazı var ölçüldü

2-Klima radyatörü aklıma geliyor

3-elektiriksel bir problem olabilir

4-Ne hikmetse klima kompresörü bin d/d civarında iken sisteme girmiyor. devir biraz yükseldiği zaman devreye giriyor.

5- Malum servisler 98 mondiyi herşeye benzetebilirler. Sanmıyorum orada düzgün bir iş olacağını, :D olsa bile TUZU çok gelir.

Başka ne olabilir bilmiyorum.

bende aracı aldığımda aracın kompressörün sıkıntılı olduğu sahibi tarafından söylenmişti.. kasnak ve keçe değişecek denmişti..bunu ankarada ustaya soyleyınce usta nın birincisi araca bakmadan kompressör değişecek dedi..tabiki korktumm.. sonrada diğer usta ya anlattım o arızaya itibar etmedi ben birazdan size söylerim dedi.. bir şeyler yaptı radyatör kaçırdığını gördü.. radyatör kaynak oldu ..kompressörde sorun yok.. dedi. sonra klimanın soğuttuğuna hep beraber şahit olduk... Ama klimanın ekstra bir arızasıda ortaya çıktı...sıcak soğuk ayarlayıcı çalışmıyormuş.. torpidonun kapağını açınca sol tarafta o nada bi baktırın..eğer o bozuksa sadece sıcak üfler diye biliyorum.. yada yönü sıcaktaysa sıcak soğuktaysa soğuk üfler ..sıcak soğuk değişimi olmaz mış diye anladım kendi aracımdan... bu motor bozulunca

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
bende aracı aldığımda aracın kompressörün sıkıntılı olduğu sahibi tarafından söylenmişti.. kasnak ve keçe değişecek denmişti..bunu ankarada ustaya soyleyınce usta nın birincisi araca bakmadan kompressör değişecek dedi..tabiki korktumm.. sonrada diğer usta ya anlattım o arızaya itibar etmedi ben birazdan size söylerim dedi.. bir şeyler yaptı radyatör kaçırdığını gördü.. radyatör kaynak oldu ..kompressörde sorun yok.. dedi. sonra klimanın soğuttuğuna hep beraber şahit olduk... Ama klimanın ekstra bir arızasıda ortaya çıktı...sıcak soğuk ayarlayıcı çalışmıyormuş.. [color="#000000"]torpidonun kapağını açınca sol tarafta o nada bi baktırın..eğer o bozuksa sadece sıcak üfler diye biliyorum.. yada yönü sıcaktaysa sıcak soğuktaysa soğuk üfler [/color]..sıcak soğuk değişimi olmaz mış diye anladım kendi aracımdan... bu motor bozulunca

bu ayarlama mondeo da varmı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sanırım, anlatılan parça, sıcak-soğuk hava ayarını yaptığımzda, çalışan klape. Yalnız Mondeo nun havalandırma sistemi vakum ile işler, motordan gelen vakum hortumları zamanla yerinden çıkabiliyor veya hava sızdırıyor. Yani klima çalışsa bile, siz ayarı soğuğa aldığınızıo sansanız da , klapeler işelemz ise, sıcak hava üfler. Bu bir ayar değildir, siz havalandırma düğmesine kumanda edince, açılıp kapanan düzenektir.

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Muhtemelen usta vakum kontrolü yapmış ve yerinden çıkan hortumu geri takarak vakumun anahtara gitmesini sağlamış.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Sanırım, anlatılan parça, sıcak-soğuk hava ayarını yaptığımzda, çalışan klape. Yalnız Mondeo nun havalandırma sistemi vakum ile işler, motordan gelen vakum hortumları zamanla yerinden çıkabiliyor veya hava sızdırıyor. Yani klima çalışsa bile, siz ayarı soğuğa aldığınızıo sansanız da , klapeler işelemz ise, sıcak hava üfler. Bu bir ayar değildir, siz havalandırma düğmesine kumanda edince, açılıp kapanan düzenektir.

teşekkür yani böyle oluyor imiş.. :) düzenek çalışmayınca problem klima problemsizise ya sıcak ya soğuk..

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

şaşmaz 7 veye 8 . sokakta erol elektrik var tek işi klima benim aracın klimasını yoktan uygun fiyata yaptı işinin ehli geldiğinde birde buraya uğra

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

herkese teşekkür ederim. bayramdan önce yaptıracağım. bu notların da hepsini çıktı alıp ustalar bi uğrayım bakayım. kim usta kim ustacık göreceğiz bakalım:)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sait Ertürk

en sonunda yazmajk nasip oldu. klimayı yaptırdım. nasıl oldu derseniz aslında çok basit bir problemi elimizden geldiği kadar büüyütmek için bir elektrikçiye gitmiştik, arabada sigortalar, röleler, kablolar müşürler klima kompresörü, gaz vs. vs. evet elektirikçiye gittiğim iyi oldu çünkü kabloları kontrol ederken yerinden çıkmış olan bir soketi takmaktan başka birşey yapılamadı. olay şu idi klima komopresörü bir çalışıyor bir çalışmıyordu. yardıma gelen başka ford yetkili serviste çalışan usta (yanlış hatırlamıyorsam mahmut bey ) elektriğe baktıkatn sonra bu 'klimada tahminimce bir vakumlama ve yağlama işlemi yapılması gerekiyor dedi.' bizi şaşmazda Cönger oto klima (lazım olanlara adres yeşilçam san. sitesi d blolkkk no:97 şaşmaz/ankara tel 0532 782 66 66) ya götürdü. orada yaklaşıkk 1 saat süren klima gazını boşaltma sistemden kirli yağı çekme (vakumlama) ve sisteme temiz yağ verildikten sonra 740 gr klima gazı doldurularak işlem bitmiş oldu. Sonuçta devreye girmekte zorlanan klima yağlanınca sozrunsuz çalıştı. Cönger oto klimayı tavsiye ederim. İLGİNİZ İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Poyraz Peyk

Arkadaşlar benim aracımında havalandırma düğmesi arızalı. yalnızca öncamlardan üfleme yapıyor ayaklara ve başka yönlere geçiş yapmıyor, basit bir anahtar arızası diye düşündüm önce servise gittim bana 700 tl den bahsettiler daha bir işlem yapmadan komple güğüs söküldükten sonra bakılacakmış tabii teşekkür ederek hemen oradan ayrıldım. Sanayıde bir elektirikçiye gittim o da aynı şeyi soyledi fakat ön komple 3 lü panelin değisecegini cıkmasının 100-150 tl oldugunu ve işçilik 40 tl alacaklarını söylediler açıkçası şaşkınlıkla hiç bir şey yaptırmadan öylece bıraktım...Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar beni bilgilendirir veya doğru bir ustaya yonlendirirse sevinirim...Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
Arkadaşlar benim aracımında havalandırma düğmesi arızalı. yalnızca öncamlardan üfleme yapıyor ayaklara ve başka yönlere geçiş yapmıyor, basit bir anahtar arızası diye düşündüm önce servise gittim bana 700 tl den bahsettiler daha bir işlem yapmadan komple güğüs söküldükten sonra bakılacakmış tabii teşekkür ederek hemen oradan ayrıldım. Sanayıde bir elektirikçiye gittim o da aynı şeyi soyledi fakat ön komple 3 lü panelin değisecegini cıkmasının 100-150 tl oldugunu ve işçilik 40 tl alacaklarını söylediler açıkçası şaşkınlıkla hiç bir şey yaptırmadan öylece bıraktım...Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar beni bilgilendirir veya doğru bir ustaya yonlendirirse sevinirim...Teşekkürler.

Benim gittiğim özel servisteki elektrikçi konusunda oldukça iyidir. isterseniz ona bir gidin. Simge peugeot İstenbul yolundaki toyotanın arka tarafındaki sanayide. eğer gitmeyi düşünürseniz benim adımı verin. onları arayabilirimde. tel numaramı mesaj atayım size düşünürseniz beni arayın bende onları arar yardımcı olmalarını söylerim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...