İçeriğe Yönlendir

LPG taktırmadan &#246nce

Numan Gümüş

Recommended Posts

Numan Gümüş

LPG taktırmadan önce hararet sorunu yaşamaz iken LPG den sonra hararet sorunu yaşamaya başladım. Forumdan araştırdım baktım ki Hararet sorunu yaşayan yüzlerce üye var . sorun LPG den kaynaklı olduğu net olarak ifade edilmemiş olsa da ben öncesinde sorun yaşamamış biri olarak LPG nin sorunu tetiklediğini düşünüyorum . Motora ilave edilen extra soğutma suyu boruları, LPG nin çalışma sıcaklığının daha yüksek olması, soğutma suyunun motor içindeki devir daim yaptığı yolun uzaması,Yapılan T bağlandıların hava yapması gibi handikaplar sözkonusudur. Motor ustası değilim.Halen sorunumu çözmüş de değilim .İlgili parçaları tek tek deneme yanılma metoduyla değiştirmeye başladım.Şu ana kadar sonuç alamadım.LPG yi montaj yapan ustacık ı arıza prosedürü uygulama konusunda sıkıştırmaya başladım.Her ne kadar ayak diresede üç arıza bildirimi ile birlikte sistemini değiştirmek yada para iadesi yapmak zorunda.SAYGILAR..

Yorum bağlantısı
Numan Gümüş
Soğutma sistemi hava yapmış mı? kontrol ettiniz mi?

evet havasını aldırdım defalarca ya yeterince alamıyorlar yada sürekli hava yapıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

soğutma suyunu soğutma sıvısıyla değişin bizde de benzer bi durum oldu ilk hafta komple soğutma suyunu değiştik 1 yıldır sorun yok. su ekletmeyin pembe soğutma sıvısıyla değişin sıvınızı

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
soğutma suyunu soğutma sıvısıyla değişin bizde de benzer bi durum oldu ilk hafta komple soğutma suyunu değiştik 1 yıldır sorun yok. su ekletmeyin pembe soğutma sıvısıyla değişin sıvınızı

ben bişey anlamdım mustafa...soğutma sıvısı ne :D bildiğimiz antrifizli sumu...yoksa bilmediğim yeni bir sıvımı....eski suyu boşaltıp tekrarmı dolduruyolar...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bazısı normal suya antifiriz koyuyor benim dediğim soğutma sıvısı hazır karılmış bir sıvı içinde antifiriz oranı falan ne bilmiyorum. aynı şeyede gelebilir o ayrı ama kitapçıkta da antifirizli su demiyor soğutma sıvısı diyor :D

lpg takınca su eklemişlerdi normal su fakat 1 haftada enteresan bir hararet yaptı bende komple suyu değiştirdim sorun kalmadı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...