İçeriğe Yönlendir

Araç Alım Satım Masrafları

Volkan Bilge

Recommended Posts

Volkan Bilge

SLM Arkadaşlar,1hafta önce almış olduğum aracımın alım satım masraflarını yeni araç almak isteyen arkadaşlara bilgi mahiyetinde sunmak istedim(!)....

Araç:2005 model Ford Focus II Ghia

-Noter satışı:335 TL

-ZORUNLU Trafik Sigortası:170 TL (Kullanıldığı il'e göre değişir)

-Ruhsat belgesi(Trafik tescil'e):105 TL

-Plaka:22 TL

-Ve tabiki KASKO(Anadolu):1200/10 TL

...ALLAH KOLAYLIK VERSİN...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Noter masrafı;

Aracın plakasının değişip değişmeyeceği, satıcı veya alıcının vekalet ile hareket edip etmediği, şahıs veya şirket aracı olup olmadığı, aracın kasko bedeli gibi etkenler ile değişiklik gösterir..

Kasko için bir şey söylemiyorum.. Kasko primini belirleyen en az 20 unsur var..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gökhan, markaya bağlı... Doblo ve connectin parçası çok ucuz..

Partner ve Caddy'nin kaskosu pahalı mesela..

Kaskoda tüm marka ve modellerin fiyatlar istatistiklere göre oluşturuluyor..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile, Anın aracını B satın alırken, noter ne diye paramızı alıyor fikrimi tekrarlayayım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aracın muanesi bitmiş ise satışı yapılabiliyormu ?

Evet.. ama alan kişi muayeneyi cezalı yaptırıyor..

Vesile ile, Anın aracını B satın alırken, noter ne diye paramızı alıyor fikrimi tekrarlayayım.

Devlet'in aldığı harca noter aracılık yapıyor.. noter hizmet bedeli alıyor...

Yorum bağlantısı
Volkan Bilge
Noter masrafı o araç için şu anda 335 kusür TL. Kasko fazla gibi geldi?

Çağlar bey söylediğiniz gibi kasko banada çok gibi geldi ve cok farklı sigortacıdan çok farklı fiyatlar aldım.hatta aynı sigortaya bağlı farkı acentelerden bile farklı fiyatlar aldım.sonunda tanıdık biri vasıtasıyla aynı özellikteki kaskoyu aynı şirkete 1200den de daha uygun bir fiyata yaptırdım (1000/10). :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar şimdi koç alyanstan aradılar trafik sigortası bitiyormuş ayın 2 sinde, 240 tl diyorlar fiyat normalmi sizce?

yukarda 170 tl olarak gördüm.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları Ücretleri

01 07 2009 Tarihinden İtibaren Uygulanması Tavsiye Edilen Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmeliğin 15 inci Maddesine Göre, Birlikçe Herhangi Bir Bağlayıcılığı Olmamak Üzere Hazırlanmış Bulunan ve 01.07.2009 Tarihinden İtibaren Uygulanması Tavsiye Edilen "Trafik Sigortası Rehber Tarifesi" yayınlandı. Bu rakamlarda % 10 indirim ve % 20 artırım hakkı sigorta yapan şirketin insiyatifinde. Kısacası artık zorunlu trafik sigortası ücretleri standart değil araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Aynı hizmet için fiyatlar 250 TL ile 450 TL arasında değişmekte.

İL ADI Özel Oto Ücreti Tüzel Araç Fiyatı Taksi Tutarı Özel Minibüs Fiyat Şirket Minibüs tutarı

ADANA 187 TL 339 TL 407 TL 519 TL 468 TL

İSTANBUL 311 465 990 241 633

bilgi aldığım link http://www.otogazete.com/haber/oto/zorunlu...atlari_2009.asp

ve böyle bişi buldum ya ben kaskoyu 520 TL ye yaptırdıydım.

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Bilge
arkadaşlar şimdi koç alyanstan aradılar trafik sigortası bitiyormuş ayın 2 sinde, 240 tl diyorlar fiyat normalmi sizce?

yukarda 170 tl olarak gördüm.

Lokman bey trafik sigortası aracın bulundugu ile göre değişiklik gösteriyor.istanbul ve giresun arasında okadar fark bulunması normal bunu sigortacımda söyledi istanbul için 240 normal.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bugün itibari ile 249 Tl. poliçede yazan ama sağolsun 240 Tl.

Volkan bey bugün sigortacımda aynı konuyu anlattı dediğiniz gibi normal.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...