İçeriğe Yönlendir

Ford Connect Gazı Niye Geç Yiyor?

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar arabam 1.8 Connect 75bg.Dün arabayı 1.viteste kaldırdım.Hızım oldukça düşüktü 5km/h gibi.Ve birden gaz pedalının sonuna kadar bastım.Ama araba bi 2-3 sn bekledi ve ondan sonra hızlandı.Acaba hızlanmanın gecikmesinin sebebi motorumun 75 bg olması mı yoksa motoru fazla gazdan korumak için düzenlenmiş bi yazılım mı. :lol: ne dersiniz

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

connectten çok ataklık beklemek yersiz olur.

öncelikle şunu sormak istiyorum ,aracınız her zaman kullandığınızdan daha isteksizmi.

durum böyleyse öncelikle hava filitresi değişimi,carbon claner yapılması veya würth yakıt katkısı ile bir müddet kullanımını öneririm.

performans düşüklüğünün bir çok nedeni vardır.

özellikle kullandığınız yakıtın kalitesi ile doğru orantılıdır,ayrıca motorunuzu arasıra 3000- 3500 devirlerde 5 - 10 dakika kullanmak bile aracınızın rahatlamasına sebep olur.

Yorum bağlantısı
connectten çok ataklık beklemek yersiz olur.

öncelikle şunu sormak istiyorum ,aracınız her zaman kullandığınızdan daha isteksizmi.

durum böyleyse öncelikle hava filitresi değişimi,carbon claner yapılması veya würth yakıt katkısı ile bir müddet kullanımını öneririm.

performans düşüklüğünün bir çok nedeni vardır.

özellikle kullandığınız yakıtın kalitesi ile doğru orantılıdır,ayrıca motorunuzu arasıra 3000- 3500 devirlerde 5 - 10 dakika kullanmak bile aracınızın rahatlamasına sebep olur.

Arkadaşım bakım 6000 km önce oldu yaklaşık.Arabada garaj arabası zaten pek tozlu yerlerde kullanılmadı.Km side 38000.Çok ta yol yapmadı.Hava girişleri temiz olmalı.Genelde isteksiz bu araba.Kullanan bazı arkadaşlarda şikayetçiydi bu tam gaz olayında.Hızlanmak için debriyajla gaza basıp motoru devirlendirmek lazım.Sonrası da malum debriyajı çekip vurdurmak lazım.Bu araba ancak bundan anlıyor. :lol:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Connect te benim bildiğim gaz teli yok.? bunun sebebide etki tepki olabilir yani ani hareketlerde sensör algılayamıyor olabilir ama normal kullanımda bu olmaması lazım. :flowers:

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Arkadaşım bakım 6000 km önce oldu yaklaşık.Arabada garaj arabası zaten pek tozlu yerlerde kullanılmadı.Km side 38000.Çok ta yol yapmadı.Hava girişleri temiz olmalı.Genelde isteksiz bu araba.Kullanan bazı arkadaşlarda şikayetçiydi bu tam gaz olayında.Hızlanmak için debriyajla gaza basıp motoru devirlendirmek lazım.Sonrası da malum debriyajı çekip vurdurmak lazım.Bu araba ancak bundan anlıyor. :bomb:

turbo diesel araçlarda türkiye şartlarında 5 bin km bir hava filitresi değişimi turbo ve motorunuza fayda sağlar.

75 bg çok performans beklemek hata ,araç 1,5 ton.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

benim 2010 glx bile (110 hp) tam gaza basınca 1-2 sns bekliyor.

ben bunu normal karşılıyorum.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Aynı durum bende de var, turbo lag yani turbo gecikmesinden dolayı. Gerçi benim aracım 110 BG ama, dizel motorun karakteri bu, fazla zorlamamak lazım. Yani tam gaz yüklenmek çözüm değil, pek de sağlıklı değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...