İçeriğe Yönlendir

Yeni Fiesta Bagaj Düğmesi

Ceyhun Kümüş

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Bey siz zaten , sizin arabadan başkasına araba demiyorsunuz. 68 beygirlik arabayla da 90 beygirlik astrayı geçmek de herkesin yapabileceği bir iş değil. :D

Dikkatli okumamışsın :) chip tuningle 90hp yapıyoruz, sonra astranın ifadesini alıyoruz :rolleyes: fazla girmeyelim bu konuya yine karışıcak ortalık, neyse Fiesta dandiktir diyerek ortamı yumuşatalım hemen. :p

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Tarman
Dikkatli okumamışsın :rofl: chip tuningle 90hp yapıyoruz, sonra astranın ifadesini alıyoruz :D fazla girmeyelim bu konuya yine karışıcak ortalık, neyse Fiesta dandiktir diyerek ortamı yumuşatalım hemen. :rolleyes:

Oooof of :)

Arabaya binince hemen yaptığım 2 şey var. Birincisi kapı kilit düğmesine basmak, ikincisi emniyet kemeri takmak. O kadar otomatik ki, artık bilinçli bile yapmıyorum. Bu nedenle bu sistem ile ilgili hiç bir sıkıntım yok :) Ancak bir arkadaşımızın belirttiği akü bitmesi durumunda bagajın nasıl açılacağı konusu kafamı kurcaladı hakikaten. Cevabı da yok :)

Bazı araçlarda kaza anında immobilizer devreye girip, kapı kilitleri açılma sistemi var. Bizim yeni Fiesta'da olabilir dersem çok mu iyimser düşünmüş olurum?? :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Oooof of :D

Arabaya binince hemen yaptığım 2 şey var. Birincisi kapı kilit düğmesine basmak, ikincisi emniyet kemeri takmak. O kadar otomatik ki, artık bilinçli bile yapmıyorum. Bu nedenle bu sistem ile ilgili hiç bir sıkıntım yok :D Ancak bir arkadaşımızın belirttiği akü bitmesi durumunda bagajın nasıl açılacağı konusu kafamı kurcaladı hakikaten. Cevabı da yok :)

Bazı araçlarda kaza anında immobilizer devreye girip, kapı kilitleri açılma sistemi var. Bizim yeni Fiesta'da olabilir dersem çok mu iyimser düşünmüş olurum?? :rolleyes:

Hemde çook iyimser konuşmuş olursun, ayrıca süper saçma bir olay, akü bitince bagaj açılmıyor, bizim çamaşır makinasının kapağıda elektrikli, elektrik kesildiğinde makinanın kapağı açılmıyor tabii, bu durumda en alttaki kapağın içinde acil açma kolu var, yani çamaşır makinasında bile bunu düşünmüşler koca arabada bu yok, hayrettin bişey yani :)

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Erkut Uysal
Dandik yeni Fiesta. :D Nerde o eski kasa efsane Corollalar, ikinci eli 16-17 lira. Yerle yakın gider mis gibidir, yol tutuşu yere yakın diye iyi sanılır. ABS falan olmasa da durur gene de. Astra classic efsane olanlan biridir , o kadar tutmuştur ki hala 2010 model olarak üretilmektedir. Efsanedir çünkü. İkici eli altın gibidir. Dandik yeni fiesta, nerde o eski Fiesta lar. Bagaj bile içerden açılmaz dandiktir dandik. :s

dandik mandik ayağımı yerden kesio az yakıo şükürler olsun varsında bagajı açılmasın içerden bee :D özene bözene almışım onu laf söyletmem ben fiestaya :D

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç
dandik mandik ayağımı yerden kesio az yakıo şükürler olsun varsında bagajı açılmasın içerden bee :D özene bözene almışım onu laf söyletmem ben fiestaya :p

Boş yere ödül verecek halleri yok ya araca.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Koray Kahraman

arkadaşlar, yeni fiesta ve yeni focusta bagaj içeriden açılmıyor. kumanda üzerindeki tuşla açılıyor veya merkezi kilit açılınca otomatik olarak bagaj da açılıyor. fakat araç hareket etmeye başlayınca bagaj kendiliğinden kilitleniyor ve araç dursa bile sürücü kapısı açılmadığı sürece bagaj dışarıdan açılamıyor, yani ışıkta dururken kapıları kilitlemenize gerek yok, bagajınızı kimse açamaz, denemesi bedava; 2 kişi ile deneyebilirsiniz. birisi dışarıda dursun, siz hareket edin ve bikaç metre sonra durun, siz kapınızı açmadan bekleyin ve diğer arkadaşınız bagajı açmayı denesin, göreceksiniz ki açamayacak. ne zamanki siz sürücü kapısını açarsanız o zaman bagaj da açılabilir hale gelecektir.

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
arkadaşlar, yeni fiesta ve yeni focusta bagaj içeriden açılmıyor. kumanda üzerindeki tuşla açılıyor veya merkezi kilit açılınca otomatik olarak bagaj da açılıyor. fakat araç hareket etmeye başlayınca bagaj kendiliğinden kilitleniyor ve araç dursa bile sürücü kapısı açılmadığı sürece bagaj dışarıdan açılamıyor, yani ışıkta dururken kapıları kilitlemenize gerek yok, bagajınızı kimse açamaz, denemesi bedava; 2 kişi ile deneyebilirsiniz. birisi dışarıda dursun, siz hareket edin ve bikaç metre sonra durun, siz kapınızı açmadan bekleyin ve diğer arkadaşınız bagajı açmayı denesin, göreceksiniz ki açamayacak. ne zamanki siz sürücü kapısını açarsanız o zaman bagaj da açılabilir hale gelecektir.

Madem böyle bişi yapabiliyorlar da neden kapılar da kilitlenmiyor?

Sadece bagajın kilitlenip kapıların kilitlenmemesi abes olmuş...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
:rolleyes: bizimkilerin kapıları istersek harekete geçince kitlenebiliyor, şaka bir yana tehlikeli oluyor, bakın geçen gün İstanbulda bir koca cinnet geçirip focusu denize sürmüş oğlu öldü karısı kızı arka kapıdan çıkıp kurtuldu, oto kilitleme olsaydı çıkamazlardı, bu gibi durumlarda tehlikeli bir özellik bu, bu yüzden bende bu sistemi devre dışı bıraktım.
Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç
(düzenlendi)

Yeni Fiestada açılıyor dışarıdan. Her kapalı otoparka girerken güvenlikler bagajı açabiliyor araç çalışırken. Ben içeriden kitlersem açamıyorlar tabi kitleme düğmesiyle.

tarihinde Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yıldıray Demirkıran

Akü biterse arka koltukları yatırıp öyle ulaşın bagaja yani bu da mı sorun şimdi. :flowers:

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Umut Değişmen

dandik mandik ayağımı yerden kesio az yakıo şükürler olsun varsında bagajı açılmasın içerden bee :biggrin: özene bözene almışım onu laf söyletmem ben fiestaya :biggrin:

Helal kardesim :) FoFi ye laf yok ! :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Akü biterse arka koltukları yatırıp öyle ulaşın bagaja yani bu da mı sorun şimdi. :rolleyes:

önce emniyet kemeri sonra kapıları kilitle düğmeye basarak hepsi otomatik sonra aracı çalıştır.

evet akü biterse koltukları yatır :D ............

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Rahmi Nural
(düzenlendi)

Yeni Fiestada açılıyor dışarıdan. Her kapalı otoparka girerken güvenlikler bagajı açabiliyor araç çalışırken. Ben içeriden kitlersem açamıyorlar tabi kitleme düğmesiyle.

Hangi cevap doğru acaba ?Yarın ilk işim bunu test etmek olacak.

tarihinde Rahmi Nural tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Özbay

Hangi cevap doğru acaba ?Yarın ilk işim bunu test etmek olacak.

Test ettinizmi acaba ?

Yorum bağlantısı
Emre Köksal
(düzenlendi)

bu cevap doğru.

eski fiestalarda kumandadan açılmayan bagajı yeni fiestaya kumandadan açma opsiyonu sağlamışlar..hemde çift kademeli.

araç kilitliyken bagaj düğmesine bir sefer basarsanız kapılar açılmadan sadece bagaj kilidi serbest konuma geçer ve bagaja yaklaşıp kendi düğmesi ile açarsınız.(bir sefer kilit açma düğmesine basıp 60 saniye içinde bagajı açmazsanız araç tekrar otomatik kilitlenir.)

veya uzaktan bagaj tuşuna 2 sefer basarsanız bagaj tık der ve hafif yukarı aralanır bagaj üzzerindeki tuşa basmanız gerekmez..

biri, ışıklarda biri gelir bagajı açarsa ooo demiş ama o biri gelip kapıları da açabilir...

bu sebeple ben de her zaman kontağı çalıştırır sonra kemerimi takar sonra da kapıları kilitlerim.

güvenlik gereği yapılan kendi kendine kilitlenmeme olayını seviyorum...

ayrıca bi özellik daha var belki bilmeyenler vardır.

ufak bir ayar ile kapı kilidi açma tuşuna 1 sefer basıldığında sadece sürücü kapısının kilidi açılıp diğerleri açılmıyor.

özellikle aracını tek başına kullanan bayanlar için 10 numara bir özellik

tarihinde Emre K&#246ksal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Özbay

bu cevap doğru.

eski fiestalarda kumandadan açılmayan bagajı yeni fiestaya kumandadan açma opsiyonu sağlamışlar..hemde çift kademeli.

araç kilitliyken bagaj düğmesine bir sefer basarsanız kapılar açılmadan sadece bagaj kilidi serbest konuma geçer ve bagaja yaklaşıp kendi düğmesi ile açarsınız.(bir sefer kilit açma düğmesine basıp 60 saniye içinde bagajı açmazsanız araç tekrar otomatik kilitlenir.)

veya uzaktan bagaj tuşuna 2 sefer basarsanız bagaj tık der ve hafif yukarı aralanır bagaj üzzerindeki tuşa basmanız gerekmez..

biri, ışıklarda biri gelir bagajı açarsa ooo demiş ama o biri gelip kapıları da açabilir...

bu sebeple ben de her zaman kontağı çalıştırır sonra kemerimi takar sonra da kapıları kilitlerim.

güvenlik gereği yapılan kendi kendine kilitlenmeme olayını seviyorum...

ayrıca bi özellik daha var belki bilmeyenler vardır.

ufak bir ayar ile kapı kilidi açma tuşuna 1 sefer basıldığında sadece sürücü kapısının kilidi açılıp diğerleri açılmıyor.

özellikle aracını tek başına kullanan bayanlar için 10 numara bir özellik

Emre bey gayet iyi bir açıklayıcı cevap olmuş teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...