İçeriğe Yönlendir

Yakıt G&#246stergesi

Mete Topçu

Recommended Posts

Mete Topçu

Merhaba 2005 model fusionun yakıt göstergesi boşaldığına dair ne zaman ışık verir. Göstergedeki bölümler tamamen kaybolunca mı yoksa en alttaki küçük bölüm kalana kadar mı. Şu ana kadar oraya getirmedim. Işık yandığı takdirde hava yapabileceği söyleniyor. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

En son iki çizgi diğerlerinden incedir, üstteki kaybolup tek kaldığında ışık yanar ve 5 litre civarı yakıtınız vardır. Hava yapmaz, depoyu doldurursunuz basınca çalışır. Olur ya çalışmaz ise hava filtresinin yanında limon şeklince siyah bir pompa var onu sıkıp sistemin havasını alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mete Topçu
En son iki çizgi diğerlerinden incedir, üstteki kaybolup tek kaldığında ışık yanar ve 5 litre civarı yakıtınız vardır. Hava yapmaz, depoyu doldurursunuz basınca çalışır. Olur ya çalışmaz ise hava filtresinin yanında limon şeklince siyah bir pompa var onu sıkıp sistemin havasını alabilirsiniz.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ömer Aydogan

Uyarı kırmızı yada sarı işık ve ikaz sesi duyarsınız diye düşünüyorum. Bu uyarı ikazlarını aldıktan sonra da sanırım en az 50-60 km gibi bir mesafe daha kat eder aracınız. Ben yol bilgisayarından kontrol ettiğimde, ikaz ıuyarısı geldiğinde kalan mesafenin 80 km olduğunu göstermekte.

Yorum bağlantısı
Mete Topçu
Uyarı kırmızı yada sarı işık ve ikaz sesi duyarsınız diye düşünüyorum. Bu uyarı ikazlarını aldıktan sonra da sanırım en az 50-60 km gibi bir mesafe daha kat eder aracınız. Ben yol bilgisayarından kontrol ettiğimde, ikaz ıuyarısı geldiğinde kalan mesafenin 80 km olduğunu göstermekte.

fakat dizel arabalarda ikaz ışığını beklememek gerektiğini hava yapabileceğini söylüyorlar o yüzden ikazı beklememeliyiz sanırım.

Yorum bağlantısı
Fatih Isık

Benim arabam da dizel yol bilgisayarı zaten kalan mesafeyi gösterdiği için yakıtı bitirmeden alırsanız hava yapmaz. Yakıt biter mazot koyduğunuzda ve marş almmazsa havasını almanız gerekir. Yakıt az kalınca hava yapmaz. Bitince yapar. Yinede depo dibinde pislik olabileceği için pek zorlamak gerekir. Lamba önce sarı olarak yanıyor(80 km kaldı) daha sonra kırmızı yanıyor. Ben en çok 10 km kalana kadar yakıt almadım ama bagajda yedek mazotum vardı.

Yorum bağlantısı
Mete Topçu
(düzenlendi)

2005 fusionlarda (yakıt durumu) gidilebilecek yol gösterilmiyor. sadece gösterge var. ben ışık yanıncada hava yapabilceceğini duymustum tabi beklemicem ışığı ama aksilik ya yakıt alamam filan neyse artık en kötü ışık yandıktan hemen sonra alırım depo tam boşalmadan, sonra bize hava yapmasın :)

tarihinde Mete Top tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Üstün Doğan
Merhaba 2005 model fusionun yakıt göstergesi boşaldığına dair ne zaman ışık verir. Göstergedeki bölümler tamamen kaybolunca mı yoksa en alttaki küçük bölüm kalana kadar mı. Şu ana kadar oraya getirmedim. Işık yandığı takdirde hava yapabileceği söyleniyor. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

selam,

aracınız dizel ama ben benzinli icin olan tecrubem isisiginda genel bir bilgi vereyim:

yakit gostergesi 1 seviye isareti kalinca isikli ikaz veriyor. bu seviye isareti de belli bir sure kullanimdan sonra siliniyor ve son duzluge girmis bulunuyorsunuz :flowers:

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ramazan Canavar

iyi günler benim 2005 TDCI fiestam var benim sorunum aracı ilk çalıştırdığım zaman mazot ve hararet göstergesi (dijital) yanıp sönüyor daha sonra göstergeler normale dönüyor bu durumu daha önce yapmıyordu son zamanlarda yapmaya başladı normal bir durum mu yardımcı olursanız sevinirim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...