İçeriğe Yönlendir

Mondeo jantları

Gündüz Güçin

Recommended Posts

Gündüz Güçin

Mondeo "1.6 Trend" ve "2.0 TDCi Trend"de kullanılan jantlar aynı mıdır? Bildiğim kadarı ile "1.6 Trend"de 205/55/16, "2.0 TDCi Trend"de 215/55/16 lastik kullanılıyor.

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
MOndeo mk3 mü mk4 mü??

2008 - 2010 arası olanlar. Sanırım mk4. Focusa çok yakışacağını düşünüyorum da. Servis fiyatı tanesi 700TL. İkisi de 16" 5 kollu olarak geçiyor.

big16677106dlz1.jpg

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
Bence biraz küçük duruyor ve fiyatı çok pahalı...

Evet fiyatı çok pahalı. O yüzden bulabilirsem ya çıkma almayı düşünüyorum ya da, isteyen olursa bendeki 16" titanium jntlarla değiştirmeyi. Küçük olması benim için sorun değil. Büyük jant ve geniş lastik takmayı istemiyorum. Üzerindeki lastiklerin motor ve yollarımız için optimum olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
(düzenlendi)

Buradaki son iki mondeo jantları ve buradaki focus jantına bakınca sorumun cevabının evet olduğunu anlıyorum. Hepsinin açıklamasında da "6.5 x 16" offset 50 for tyres 215/55 R16 (205/55 R16 For 1.6 Petrol Engine)" her iki lastiğin de her iki janta da uyacağını gösteriyor.

Edit:imla

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Övgü Gürşen

gündüz hiç düşünme o jantları. ismi piyasada örümcek jant diye geçiyor bildiğim kadarıyla ve focus üstünde kullanan bir kaç kişi var. kimse memnun değil. bu ebatta hiç gitmeyen bir tasarımı var. zaten sadece 2007-2008 model mondeoda vardı ve sonra kalktı diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

2006 Mondeo Trend için alaşım jant almak istiyorum. 205/55/16 lastikler için 16" ve sanıyorum 5x108lik jant gerekiyor. Ford yetkili servisi jantların tanesine 750-1000 TL arasında rakamlar veriyor. Benim isteğim düzgün bir alaşım jant olması. Orjinal olması ya da çok kaliteli bir marka olması gerekmiyor. İstanbul'da bu tip jantları nereden ve kaça temin edebilirim bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
2006 Mondeo Trend için alaşım jant almak istiyorum. 205/55/16 lastikler için 16" ve sanıyorum 5x108lik jant gerekiyor. Ford yetkili servisi jantların tanesine 750-1000 TL arasında rakamlar veriyor. Benim isteğim düzgün bir alaşım jant olması. Orjinal olması ya da çok kaliteli bir marka olması gerekmiyor. İstanbul'da bu tip jantları nereden ve kaça temin edebilirim bilgisi olan var mı?

Ali bey bunlar olabilir mi?

http://www.sahibinden.com/orjinal_ford_foc...m?keyword=focus

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
Teşekkürler, evet bu tip jant benim için uygun. Benzer bazı jantlar da yine 200 TL civarına satılıyormuş. Bunların kalitesi hakkında fikriniz var mı acaba?

Malesef kaliteleri hakkında pek bir fikrim yok. Forumda alıpta kullanan arkadaşlar olması lazım ama kullanamdığım için bişey diyemiyeceğim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...