İçeriğe Yönlendir

Kendi kendine açılan sağ ön cam? Daha neler göreceğiz bakalım?

Kenan Yılmaz

Recommended Posts

Kenan Yılmaz

Mrb arkadaşlar, benim focus dökülüyor diyorum da inanmıyorsunuz. Sağ ön kapı kilidi sorunluydu. Diğerleriyle birlikte kapanmıyor ve açılmıyordu. Sebebi olarak su girmesi demiştik. Şimdi o sorun ortadan kalktı. Bu kez de sağ camı kapattığımda kendi kendine geri açılıyor. Cam tam kapandığında otomatik olarak aşağı geri iniyor. Ben de sağ ön camı tam kapatmayarak çözüm üretmeye çalışıyorum. Camın tam kapandığında tekrar açılmasının sebebi ve çözümü nedir?

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Camı tekrar kodlamayı deneyin...

Sadece öneri ama büyük ihtimalle o da bozulmuş

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihan Aktas

Araçta camın el sıkışmasını önleyen sistem var. Bi şekilde cam bi yere takılıyo anlaşılan. Benim cam lastiği biraz eğilmişti ve oraya çarpıp geri açılıodu elimle biraz kastırarak düzelltim ve sorun ortadan kalktı. Sizde aynı şekilde nereye takıldığını yada çarptığını tespit edin ve sorunu ortadan kaldırmaya çalişin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

cam fitilinin içini kontol edin içinde yaprak felan sıkışmış olmasın :D birde siz şu menteşenin altında kapı tesisatının geçtiği soketler var onları bir temizleyin bakalım oksitlenme var mı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

+1

Yorum bağlantısı
Kenan Yılmaz

Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Peki camın nasıl kodlandığını da söyler misiniz?

Bildiğim kadarıyla makinaya takılarak yapılan bir işlem değil. Aç kapa falan yapılacak sanırım.

Yarın cam fitilini bi güzel kontrol edeyim bakalım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

camı kapatın 5 sn kadar tam kapama tuşuna basılı tutun

Yorum bağlantısı
Kenan Yılmaz
camı kapatın 5 sn kadar tam kapama tuşuna basılı tutun

Pencere fitillerini inceledim. Herhangi birşeyin sıkışması durumu yok. Camı kapatma düğmesine 5 sn basılı tutmayı bırakın kapanana kadar basılı tutuyorum yine bişey olmuyor. Zaten cam sonuna kadar kapandığında hemen geri açılıyor. O durumda benim parmağım hala cam kapatma düğmesine basıyorken bile cam sonuna kadar açılmaya başlıyor. Aşağı yukarı düğmesine basarak camı durdurabiliyorum. Sonra kontrollü olarak tam kapanmayacak şekilde camı kapatıyor ve öylece bırakıyorum. Yağmur yağarsa o açıklıktan içeriye su girmesi mümkün. Zaten hırsız da camı zorlayarak açabilir.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

1. Camı sonuna kadar açın

2. Şimdi sonuna kadar kapatın ve parmağınızı çekmeden 5sn. basılı tutun.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Cam kapanmıyor ki basılı tutulsun... :D İlginç bir durum...

Bu durumda yanlış kodlamayı iptal etmek gerekiyor...Bunun için tek yol aklıma geliyor...Akü kutup başlarını sökmek...O zaman tüm kodlamalar iptal olacaktır...Sorun sıkışmadan kaynaklanmıyorsa çözüm bu...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özay Özdemir

Aynı sorun bende de vardı. bir kaç gün elle denk getirerek kapattım.

Sonra ne oldu bilmiyorum kendi kendine düzeldi.

Ama bu focus ise adım gibi eminim ki en olmaz yerde tekrar başıma gelecektir...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Lokman Ceritlioğlu

şimdi bendede sorun başladı şöför tarafı cam tam açıkken kapatıyorum yarıya kadar sorunsuz yarıdan sonra zorlamaya başlıyor tam kapanma noktasında durma derecesine geliyor ve bazen cam geri iniyor. proğramlama yaptım yine aynı. akü kaynaklı olabilirmi acaba? diğer camlarda hiç sorun yok.akü dememin sebebi, kontak açıkken yaptığımda kesinlikle kapanmıyor geri iniyor çalışınca zorda olsa kapanıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Aman abi fazla zorlama halat makaradan sıyırıyor olabilir.Motor zorlanıyor olabilir. Bir kere ben yaptım zorlanırken cam halat makradan sıyrılmış motora dolanmış camı felan indirdim aşağıya :rolleyes: allahtan ne cama ne de motora zarar vermişim.Platik parçalarını ve halatı değiştim düzeldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...