İçeriğe Yönlendir

Yeni Focusum Brc LPG ve parkmatik uygulaması.

Guest Hasan Tanr?verdi

Recommended Posts

Guest Hasan Tanr?verdi

Arkadaşlar yeni focusuma Tarsus Necip Otogazda brc my07 marka lpg taktırdım 10000 kmdir biniyorum. kmde 18 kr. yakıyor karışık olarak sizce nasıl? Parkmatiki de bir ineternet sitesnden 135 tlye aldım. 50 tl de montaja verdim. saygılar.

2

3

3

5

parkmatik.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

Hayırlı olsun.Cihaz hakkında bilgi verir misiniz?(Parkmatik)

tarihinde Tamer Topa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi

parkmatik cenmax park sensörü bildiğimiz. tek tek sensörlerin hangisinin engele daha yakın olduğunu gösteriyor.220 cm civarında çalışmaya başlıyor, 22 cm de -P- yazısı çıkıyor. ve kesintisiz bippp sesi geliyor. focus gibi arka görüşü çok iyi olmayan araçlar için iyi diye düşünüyorum. artık abi bi baksana ne kadar var arkadaki arabaya demek zorunda kalmıyorum. bir de aracın sığdığı her yere park etmenizde büyük yardımı alıyor.

Yorum bağlantısı
Guest Bahad?r
(düzenlendi)

Hayırlı olsun.Geçen sefer yaşadın ne kadar gerekli olduğunu.Sen bide sedanda gör geri manevra zorluğunu ..

tarihinde Bahad?r tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi

abi cidden iyiki taktırmışım dedim. özellikle okulda çocuklar geçiyor arabanın arkasına falan çok tehlikeli. şimdi araba sığsın yeter. kolayca park edebiliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Gümüşdağ

Bende taktırmayı düşünüyorum. Parkmatik çok ekonomikmiş nereden aldınız?

Yorum bağlantısı
Gökhan Bora Yıldız

ben serviste taktırdım kadv indiriminden faydalandım aynı marka aynı cihaz işiçilik dahil 148,00 tl

Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan
(düzenlendi)

gazın litresini 1.70 tl civarı alıyorsanız yakıtınız normal gibi görünüyor.....ilk başlarda çok gereksiz gördüğüm park sensörünü aracıma takdırdıktan sonra ne kadar kullanışlı bir cihaz olduğunu anladım kafamı arkaya çevirmeme bile gerek kalmıyor.çok rahat aracımı parkediyorum.ben ustayım bana gerek yok dememek lazım çok büyük kolaylık olmayan herkese tavsiye ederim.

tarihinde Ufuk K?l?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Karani Gülistan
gazın litresini 1.70 tl civarı alıyorsanız yakıtınız normal gibi görünüyor.....ilk başlarda çok gereksiz gördüğüm park sensörünü aracıma takdırdıktan sonra ne kadar kullanışlı bir cihaz olduğunu anladım kafamı arkaya çevirmeme bile gerek kalmıyor.çok rahat aracımı parkediyorum.ben ustayım bana gerek yok dememek lazım çok büyük kolaylık olmayan herkese tavsiye ederim.

Listenin başında park sensörü var.

Yorum bağlantısı
Umut Karataş

bu parkmatik sensörleri araç tampon rengi olabiliyor mu yoksa sonradan mı boyanıyor (ya da boyanabiliyor mu?)

Yorum bağlantısı
Guest Bahad?r
(düzenlendi)
bu parkmatik sensörleri araç tampon rengi olabiliyor mu yoksa sonradan mı boyanıyor (ya da boyanabiliyor mu?)

Sonradan boyanıyor.Servisler boyamayı extra ücret alarak yapıyor.(sanırım 30 lira gibi bir rakam istiyorlar)Aslında boyatmanın doğru olmadığını duymuştum sensörü tıkıyormuş.Ama o haliylede takılınca çok kötü duruyor.

tarihinde Bahad?r tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tuna Aksu

bence 18 krş fazla. 2010 model 4300 km deki focusum şuanda uzun yolda 0.187 krş yakıyor.lpg takyırmayı düşünüyordum yavaş yavaş vazgeçiyorum.çünkü dahada azalacağına inanıyorum

Yorum bağlantısı
Guest Fuat
bence 18 krş fazla. 2010 model 4300 km deki focusum şuanda uzun yolda 0.187 krş yakıyor.lpg takyırmayı düşünüyordum yavaş yavaş vazgeçiyorum.çünkü dahada azalacağına inanıyorum

Benzinde bu değeri tutturan adamı alnından öperim.

Anlat hele nedir sırrı?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tuna Aksu
Benzinde bu değeri tutturan adamı alnından öperim.

Anlat hele nedir sırrı?

:unsure:

fuat bey aracın uzun yol değeridir bu.şehir içini söylersem hep birlikte ağlaşırız forumda.ama inanın focus uzun yolda sakin kullanıldığında az yakan bir araç.

işin sırrı yol bilgisayarında yakıt sarfiyatına göre yol alıyorum.ayağımdan geldiğincede 5.3 lt ti geçmemeye dikkat ettim.

ama sabır isteyen bir durum bu.bidaha bunu yapmam.

Yorum bağlantısı
Guest Fuat

Hocam uzun yolda 5,1 litre anlıkla gidiyorum otobanda.Ama bu meretle de 90 la gidilmiyor ki.Birde uzunyoldada ona göre ekonomin oluyor.Yani taktıranlar şehirlerarası 110 liradan ş.içi 170 lradan bahsediyor.

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu
Hocam uzun yolda 5,1 litre anlıkla gidiyorum otobanda.Ama bu meretle de 90 la gidilmiyor ki.Birde uzunyoldada ona göre ekonomin oluyor.Yani taktıranlar şehirlerarası 110 liradan ş.içi 170 lradan bahsediyor.

fuat hocam inanın bir depoyla 946 km yol yaptım.

maraş---malatya---elazığ----diyarbakır-----urfa-----antep-----maraş

şehir iiçinede girip çıktım.ama 100km yi hiç geçmedim.sabırla dolu bir yolculuktu zaten.birdahada denemem.

normal gazı kökleyincede 720km gidiyor.

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu
Nasıl dayandın 1000 km..Ben Mersin-Adana arası dayanamıyorum ..

en zor olanda neydi biliyomusun; bitane anadolün otobanda beni sollamasıydı

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
en zor olanda neydi biliyomusun; bitane anadolün otobanda beni sollamasıydı

Bide geçerken bakamaz mı yandaki aracın içindekiler kan beynime sıçrıyor. Fakat içimden yok benim aracım okadar hızlı gitmez sizin ki daha iyi diyerekten içimden geçiririm.

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu
Bide geçerken bakamaz mı yandaki aracın içindekiler kan beynime sıçrıyor. Fakat içimden yok benim aracım okadar hızlı gitmez sizin ki daha iyi diyerekten içimden geçiririm.

alanyadan konyaya giderken toroslara tırmanırken benim 2001 ghia yırtınıyodu.az daha kapıyı açıp ayağımla itekliyecektim. tam bunları içimden geçirirken fi tarihinden kalma olan taunus fişek gibi geçti yanımdan. sadece benim yanımdan değil aynı zamanda öndeki passatın yanındanda.film orda koptu

Yorum bağlantısı
İsmail Geyik

Tuna hocam bu rekorun bende olduğunu sanıyordum.6.00 litre ile bende idi.Artık rekor sizde.Ama ben bile şaşırdım buna.Yakıt ortalamanız sabrınızın ne kadar kuvvetli olduğunu gösteriyor.Ben 6.00 litreyi tuttururken sabır taşı olmuştum.Şehirler arası 2500 km ortalamamdır.Ama bir daha böyle bir iddia ile yola çıkmam. :fiuw:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...