İçeriğe Yönlendir

Lpg tankının 10 yılı doldurması..

Ali Tekiner

Recommended Posts

Ali Tekiner

Selam. Malum tankların kullanım süresi 10 yıl. Süreyi dolduran araçların tankları değiştirmleri gerekiyor deniliyor. Ama sadece tank mı değişiyo yoksa beyin gibi diğer aksamın değişmeside gerekiyomu?? Birde maliyeti nedir bilen varmı.. ? :blush:

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

iki hafta önce muayene için gittim.sızdırmazlık kontrolü yapılırken tankın 9 yıllık olduğu görüldü.rapor yazdı

tank,şamandıra ve kontrol ünitesi(düğme) değiştirildi.230 tl verdim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Tank değişiyor sadece beyin değişmiyor..Tank maliyeti 200-250 tl arası bişey oluyor.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

bir arkadaşın şahini için bilgi aldık bizde tank+şamandıra+düğme(gösterge) için 230 tl dendi.

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Kanuni zorunlulukları bir tarafa koyarsak. Tankın 10 yılda değişmesine gerek var mı?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Kanuni zorunlulukları bir tarafa koyarsak. Tankın 10 yılda değişmesine gerek var mı?

Kanuni zorunluluğu bir tarafa koyamıyoruz çünkü sızdırmazlığa mutlaka 2 yılda bir gidildiği için yapacak bişey yok.Adam bakıyor değiştir diyor yoksa sızdırmazlık raporu vermiyor.

Peki ruhsatla alakalı bi işlem varmı?

Hayır ruhsatlık bir işlem yok..

Yorum bağlantısı
Ali Tekiner
(düzenlendi)

kanunu görmezden gelsen bile mühendisler odası 10 yıldan sonra tankın patlamaya hazır bomba olduğunu söylüyor...

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Bala
Kanuni zorunluluğu bir tarafa koyamıyoruz çünkü sızdırmazlığa mutlaka 2 yılda bir gidildiği için yapacak bişey yok.Adam bakıyor değiştir diyor yoksa sızdırmazlık raporu vermiyor.

Ayhan biliyorum sızdırmazlık verilmediğini, zaten o yüzden dedim kanunu bir tarafa bırakırsak diye. Tamam zorunlu devlet demiş yaptıracaksın diye biz de değiştireceğiz. Ben ne kadar gerekli tartışalım diyorum.

Özetle "depo sizce 10 yılda bozulur mu?"

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan
Ayhan biliyorum sızdırmazlık verilmediğini, zaten o yüzden dedim kanunu bir tarafa bırakırsak diye. Tamam zorunlu devlet demiş yaptıracaksın diye biz de değiştireceğiz. Ben ne kadar gerekli tartışalım diyorum.

evet bozulur... buradaki arkadaşlar çıkma tankın tabana gelen kısmına çiviyle çekiçlemişler.anında içine göçmüş...

Yorum bağlantısı
Osman Bala
evet bozulur... buradaki arkadaşlar çıkma tankın tabana gelen kısmına çiviyle çekiçlemişler.anında içine göçmüş...

Bunu merak ediyordum sağolun.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Haa abi tamam oruç olunca biraz kafa geç basıyor :good1: Ben LPG taktırdığım yerde çıkmış depo gördüm karton gibi katlamışlardı.Bunlar hep böylemi demiştim..Hayır ama aradan 10 yıl geçince inceliyor demişti..

Yorum bağlantısı
Osman Bala
Haa abi tamam oruç olunca biraz kafa geç basıyor :) Ben LPG taktırdığım yerde çıkmış depo gördüm karton gibi katlamışlardı.Bunlar hep böylemi demiştim..Hayır ama aradan 10 yıl geçince inceliyor demişti..

Eyvallah demek ki değişmeli.

Kendi arabam olsa 5 yılı bile doldurmadan değişirdim herhalde.

Abi LPG'den senin kadar tırsan kalmadı artık şu memlekette. :lol2: Yalnızsın kabul et. :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Universal tasarımlı ve içinde likit halde basınçlı gaz barındıran bir sistemi, her araba modeline monte eden teknisyenin eğitimi de benim için önemli. :lol2:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özdemir Erten

tank için tekrar fiyat aldık aynı şekilde depo+şamandıra+gösterge için 230tl dendi başka bir yerden.demekki sadece tankın değişimi yeterli olmuyor yada oluyorda adamlar satmak için şuda değişecek buda değişmeli falanmı diyorlar.?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...