İçeriğe Yönlendir

Yeni takılan lpg ve onun g&#246stergesi

Gökhan Bora Yıldız

Recommended Posts

Gökhan Bora Yıldız

aracıma yeni lpg taktırdım şuan çok memnunum,ama lpg gösterge lambası taktırdım depoyu fulledim gösterg ful gösterdi ve daha sonrasında hep kırmızıyı gösterdi birdaha deponun içerisinde nekdar gaz var hiç bir zaman göstermedi,depom silindir tank ve ayrıcada arıza lambamda yanmadı acaba ileride yanarmı..

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
aracıma yeni lpg taktırdım şuan çok memnunum,ama lpg gösterge lambası taktırdım depoyu fulledim gösterg ful gösterdi ve daha sonrasında hep kırmızıyı gösterdi birdaha deponun içerisinde nekdar gaz var hiç bir zaman göstermedi,depom silindir tank ve ayrıcada arıza lambamda yanmadı acaba ileride yanarmı..

hayırlı olsun öncelikle.arıza lambasının ileride yanma olasılığı varda yokta bu kalibraasyon ile ilgili benim yaklaşık 12000km oldu lpg ile daha hiç görmedim yandığını.göstergeye gelince genelde lpgli araçlarda olur alışmanız lazım en güzel ve sonuca yakın çözüm km hesabı ile gitmektir.depoyu doldurun bitene kadar gidin sonra yaptığınız kmye bakın.birdahaki kmlerde bu şekilde yol alırsanız daha sağlıklı olur.

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Ben taktırırkende özellikle simit tanklarda randımanlı olarak çalışmayacağını özellikle belirttiler. Yani genel bir durum. Arkadaşında dediği gibi km hesabı yapacaksınız zamanla alışıyorsunuz. Arıza lambanızda inşallah yanmaz :crazy: ama yanarsada dert etmeyin bilgisayara bağlayıp işi hallediyorlar.Garantiden

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Deponun gaz şamandırası bozuktur öyle full den sonra kırmızı yanmaz kademeli olarak yeşil ışıklar tek tek sönerek kırmızıya düşer bence arızalı garantisi varsa hemen götürün düzeltsinler :crazy:

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Gösterge çok verimli değil. Zamanla bozuluyor. Km hesabı en iyisi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Herşeye rağmen gözünüze takılıyorsa vakitlice götürün söyleyin.Yol yakınken değişim yapılsın.

Yorum bağlantısı
Aziz Türkmen

değiştirseniz de çok uzun süre dayanmayacak, onun için alışmaya bakın derim ben.

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

25 000 km dir göstergeler aynı çalışıyor şimdilik sorun yok her lamba hemen hemen aynı km sönüyor

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Lpg'nin markası ne?

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal
(düzenlendi)

benim lpg lambası da hemen hemen dogru çalışıyor ama ben ona hiç bakmam.

ne zaman 350km ye geldim istasyona yanaşırım.

kilometre hesabında daha rahat olurusnuz.

ancak garantide ise degiştirin tabiki..

tarihinde Orhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Bora Yıldız
benim lpg lambası da hemen hemen dogru çalışıyor ama ben ona hiç bakmam.

ne zaman 350km ye geldim istasyona yanaşırım.

kilometre hesabında daha rahat olurusnuz.

ancak garantide ise degiştirin tabiki..

benim gaz atiker marka,memnunum ben ustamdan da markadanda bursalılar varsa ben balıkesirden taaa bursaya gittim taktırmaya,tomurcuk otomobil benden tavsiye otokopta.....değiştireceğiz artık göstergeyi

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

gösterge sorunları çoğunlukla simit depolarda olur silindirlerde hemen hemen doğruya yakın sonuçta gösterir diye duymuştum ama demek ki sorun çıkartıyormuş.

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal
gösterge sorunları çoğunlukla simit depolarda olur silindirlerde hemen hemen doğruya yakın sonuçta gösterir diye duymuştum ama demek ki sorun çıkartıyormuş.

benim dep simit depo. çok yanlış olamakla beraber tam dogru da göstermiyor.

bu sebepten kilometre takibi yapıyorum hep.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)

4 ay kadar önce bi arkadaşın golfüne lovata taktırmıştık, sizin sorunun aynısı vardı, gaz aldığında 4 lamba yanıyordu hemen sonra lambalar kırmızıya kadar düşüyordu, şamandıra değişti problem düzelmedi, meğer yeni gelen kitlerin kablolarının rengi farklımıymış neymiş, kablo yerlerini değiştirdiklerinde düzelmişti. Belki böyle bişey olabilir sizinki de.

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
4 ay kadar önce bi arkadaşın golfüne lovata taktırmıştık, sizin sorunun aynısı vardı, gaz aldığında 4 lamba yanıyordu hemen sonra lambalar kırmızıya kadar düşüyordu, şamandıra değişti problem düzelmedi, meğer yeni gelen kitlerin kablolarının rengi farklımıymış neymiş, kablo yerlerini değiştirdiklerinde düzelmişti. Belki böyle bişey olabilir sizinki de.

denemekte fayda var aslında.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

yeni takdırtıysanız montajı yapan yere şikayetinizi dile getirin...

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

bendekinde de şöyle çalışıyor.depoyu fulleyince 4 ışık birden yanıyor.sakin kullanımla birlikte yaklaşık 150-160km sonra ışık sayısı 3'e düşüyor.gene yaklaşık 60-70 km sonra direkt kırmızı yanmaya başlıyor.(2 ışığın yandığını daha görmedim. :) )kırmızı ışıkla birliktede 180km civarı gidiyor.biraz acayıp yanı akıl erdirmek bir hayli zor gibi. :lol2:

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Birisi bu göstergenin dijitalini yapmıştı donanımhaberde sonra yok oldu.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Kaybolmamış buldum.

resim2u.jpg

ilk kez görüyorum faydalı olacak güzel bir çalışma.acaba daha geniş bilgi için link falan var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...