İçeriğe Yönlendir

Egzos manifoldu çatlakmış

Ali Kıpır

Recommended Posts

Ali Kıpır

merhaba arkadaşlar benm 2000 model focusun egzos manifotunda çatlaklık olduğunu söylediler arkadaşlar motoru dinlediğimde bende fark ediyom bunun ciddi bir problemi olur mu ? napmalıyım? teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Motor sesi yüksekmi çıkıyor.? araç performansı düşükmü .? çekişide etkiler. genelde manifolt contası degişir olur biter çatlak ise kaynak olabilir ama ne derece yapılır orasını bilmem ustalık ister manifolt biraz pahalı bir parça.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sadede kulak testi yanıltıcı olabiliyor, manifold contasının kaçırmadığı ne malum? Çatlak ise kısa sürede ses dayanılmaz derecede artacaktır, yerine göre gaz altı kaynağı ile tamir edilebiliyor.

Yorum bağlantısı
Erkan Aslan

eğer çatlaksa biran önce yaptırmalısın yoksa çatlak cam çatlağı gibi ilerliyor.daha bu hafta arkadaşın arabasında aynı sorun vardı 120 TL'ye kaynak yaptırdı.

Yorum bağlantısı
Ali Kıpır
Manifoltun çatlak olmasının aracı kullanımınıza etkisi varmı ?

çatlak olmsının aracı kullanmama bi olumsuz etkiis yok sadece yakıtı etkiler onun dışında bişi olmaz dediler( ustalar)

eğer çatlaksa biran önce yaptırmalısın yoksa çatlak cam çatlağı gibi ilerliyor.daha bu hafta arkadaşın arabasında aynı sorun vardı 120 TL'ye kaynak yaptırdı.

teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

benim araçtada benzer sorun var. Son bakımda, muayene öncesinde, egzozcuda yapılan kontrolde orta susturucunun değişmesi gerektiği ve egzoz manifoltundaki çatlağın muhtemelen kaynakla tamir edilebileceği, ayrıca tamir yapılmadan muayeneden kesinlikle geçemeyeceği belirtildi. Sesin rahatsız edici boyutta olmaması sebebiyle egzoz sistemini yaptırmadan muayene girdim ve problemsiz şekilde geçtim. Egzozcu orta susturucuya 130 TL demişti ve manifolttaki çatlağı ücretsiz kaynak yapacaklarını belirtmişti.

Yorum bağlantısı
Özkan Pehlivan

Manifolt kaçağı varsa çekişte hissedilir bir düşme olur ve yakıt tüketimi yüksek olur. Arabayı yeni aldığımda bende vardı bu sorun ve manifolt değişti. Normalde çok hantal olan arabanın birden gücü yerine gelmişti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...