İçeriğe Yönlendir

LPG'lendik

Umut Karataş

Recommended Posts

Umut Karataş

Uzun uzun düşündükten sonra gözümü kararttım ve en sonunda LPG dönüşümünü yaptırdım arkadaşlar. BRC taktırdım, şimdilik gayet iyi bir sorun yok, bakalım henüz yakıtı ölçmedim ama dün 20 liralık gaz attırdım :D km. yi de sıfırladım, şimdilik 140 km. oldu ve halen benzine geçmedi.

Bununla birlikte zaten küçük olan bagajı daha fazla daraltmamak için ince stepne arayışına girdim ve yarım günlük arayıştan sonra ivedik sanayide buldum aradığımı. gerçi kocaeli de bir yerde daha buldum, ank.da bulamasam oradan getirtecektim. biraz uğraştıktan sonra bagaja montajı yaptım, gayet de güzel oldu, fotolarını da ekleyeceğim en kısa sürede.

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum

Hayırlı olsun. Tahminim, gözünü karattığınıza değecek.

LPG Forever. :D

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

hayırlı olsun en yakın zamanda stepne resimlerini ve yakıt değerlerinizi bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Ben de en kısa zamanda lpg taktırmayı düşünüyorum. Okula gidip gelmek için aylık yaklaşık 500-550 km yol yapacağım bu da 1 depo (150 TL) benzin demek neredeyse. Stepne resimlerini koyarsanız çok güzel olur, ben de uygulamayı düşünürüm. Benim tercihim Atiker olur sanırım. Forumda genel yorumlar atikerin iyi olduğu yönünde.

Yorum bağlantısı

Ekim 2008 de aracımı aldım.Zaten az biniyorum diyerekten LPG taktırmadan 10 ay kullandım.Sonra bir baktım, hiç kullanmadığımı düşündüğüm aracımla 12000 Km yapmışım.Minimum tasarrufum -benzin sarfiyatını çıktıktan sonra- en az 1000 TL olurdu.Yaz tatiline çıkmadan LPG takdırdım.Yaptığım hesaba göre en az 700 TL tasarruf etmişim. İlk montaj yaptırdığım süreçte kalibrasyon problemi yaşamama rağmen keşke ilk aldığımda montajını yaptırsaydım diyorum.Mehmet Bey in bir yazısından alıntı yapayım; "Geçen her gün kayıp bence".Umarım telif hakkı istemezsiniz Mehmet Bey :D

Yorum bağlantısı
Umut Karataş

Yaptığım ölçüm sonunda km de 9 lt lpg tüketimi çıktı ortalama olarak. bu da neredeyse yarı yarıya yakıt tasarrufu demek. araçta farkedilir derecede performans kaybı da olmadı, bakalım artık herşey böyle devam edecekse, ilerleyen km lerde bir sıkıntı çıkarmazsa iyiki de taktırmışım diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)

Hayırlı olsun..

Stepne süper, kaç kuruş?

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Umut Karataş
Hayırlı olsun..

Stepne süper, kaç kuruş?

Ben 100 liraya aldım stepneyi biraz pazarlıkla. Zamanında sıfır araba ile gelen stepne bunlar, ayrı olarak satılmadığı için hurdacılardan ya da cıkmacılardan temin ediliyor ancak, o yüzden fiyat değişken olabilir. Ama gerçi kocaeli de bir firma elimizde var dedi, o da 100 lira demişti, belki o firma özel yaptırıyordur. İnce stepne arayan varsa o firmanın iletişim bilgilerini verebilirim.

stepneye ait jantın bijon delikleri araca uygun mu, denediniz mi?

Tabi, orjinal 4 bijonlu ford stepnesi ama alırken stepneyi denedim öyle aldım yinede.

Yorum bağlantısı
Umut Karataş
(düzenlendi)
Yaptığım ölçüm sonunda 100 km de 9 lt lpg tüketimi çıktı ortalama olarak. bu da neredeyse yarı yarıya yakıt tasarrufu demek. araçta farkedilir derecede performans kaybı da olmadı, bakalım artık herşey böyle devam edecekse, ilerleyen km lerde bir sıkıntı çıkarmazsa iyiki de taktırmışım diyebilirim.
tarihinde Umut Karata? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Umut Karataş
kocaelindeki firma fs otogaz mı acaba :nazar:

Evet o firma, biliyomusunuz???

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

evet. benim lpg cim. stepmeler italyadan geliyor. tırcılara getirtiyor. ama forda uygun olanlar 4 bijon da yoktu. genelde 4*100 hatta son parti biraz hatalıydı. türkiyede olmayan bir ebatta gelmiş söyleniyordu :nazar:

Yorum bağlantısı
Umut Karataş
evet. benim lpg cim. stepmeler italyadan geliyor. tırcılara getirtiyor. ama forda uygun olanlar 4 bijon da yoktu. genelde 4*100 hatta son parti biraz hatalıydı. türkiyede olmayan bir ebatta gelmiş söyleniyordu :blush:

hadi ya, valla ben tamamen oraya umut bağlamıştım ama boş vakitte bir de ankara sanayiyi dolaşıyım dedim. iyiki de dolaşmışım o zaman.

Yorum bağlantısı
Umut Karataş
jant ölçüsü kaça kaç acaba istetmenin...

Yanılmıyorsam 125x80r15.

Yorum bağlantısı
Umut Karataş
Hayırlısı olsun. İyi tasarruflar. Son zamnlardan sonra zaten millet arabaya binmeye korkar oldu.

Teşekkürler, evet aynen öyle arabaya binmeye korkar olduk. aslında araçlar çok yakmıyor ama benzin fiyatı çok uçuk. son depoda benzin bitene kadar aracı özellikle sabırla gayet sakin uyur gibi kullandım bakalım ne kadar tasarruf edilebiliyor en fazla diye ama sonunda hesaplayınca bu şekilde bile gene yaklaşık 28 kuruş çıktı tüketim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Ne kadar çok kişi taktırırsa rekabetteb lpg fiyatları düşer heralde.

Bayram tatitilinde 1.75 den gaz almak acayip zoruma gitti ya. Ankara'da biz cennetteymişiz hakikaten. 1.49 shell gaz.

Yorum bağlantısı
Umut Karataş

Evet ben de doğruyu bulduğumu düşünüyorum, yalnız araç marşı biraz geç alıyor, aradım servisi gidecem düzeltecekler basit bi işlemmiş. bu arada bir de uygun bir otogaz alabileceğim istasyon tavsiye ederseniz çok şık olacak. evim dikmen sokullu da işyerim söğütözünde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar
Evet ben de doğruyu bulduğumu düşünüyorum, yalnız araç marşı biraz geç alıyor, aradım servisi gidecem düzeltecekler basit bi işlemmiş. bu arada bir de uygun bir otogaz alabileceğim istasyon tavsiye ederseniz çok şık olacak. evim dikmen sokullu da işyerim söğütözünde.

Fiyatı uygun olduğu sürece shell, daha uyguna bulursam milangaz alıyorum. 10000 km oldu. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Umut Karataş

ben de shell alıyorum ama aldığım istasyonda fiyatı 1.59. Burada 1.25 lik fiyatları falan görünce tereddüt ediyorum, sıkıntı var mı acaba hakkaten bu ucuz gazlarda? lpg taktırdığım servis de bu aralar shell ya da bp nin gazını öneriyoruz dedi, katkılıyı önermiyoruz dediler.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
ben de shell alıyorum ama aldığım istasyonda fiyatı 1.59. Burada 1.25 lik fiyatları falan görünce tereddüt ediyorum, sıkıntı var mı acaba hakkaten bu ucuz gazlarda? lpg taktırdığım servis de bu aralar shell ya da bp nin gazını öneriyoruz dedi, katkılıyı önermiyoruz dediler.

katkılı gazı kimse önermez oldu ama ben bir sıkıntı yaşamadım.çıktığı günden beride kıllanıyorum.bir ara podan aldım oda güzeldi.memnun kaldım.ucuz gazları denemek istiyorum ama çokta çomak sokmak istemiyorum açıkcası gazı değiştirip.bir muddet po ve shell deneyeceğim.bakalım sonrasında bir düzene oturtmak lazım bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...