İçeriğe Yönlendir

Geçici plaka

Saygın Can Oğuz

Recommended Posts

Saygın Can Oğuz

Arkadaşlar yarın 2. arabamız Clio'yu teslim alacağız. Yanlız plaka işlemleri yetişmediğinden geçici plaka ile teslim edecekler. O şekilde Söke'den İzmir'e geleceğiz. Geçici plaka yolda herhangi bir sorun yaratırmı? Sonrasında 1-2 gün kullanabilirmiyim yoksa plakalar gelene kadar aracı yatırmak mı gerekir?

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Saygın bildiğim kadarıyla geçici plaka ile şehirler arası yolculuk yapmak çok mümkün değil ama şansa kalmış birazda

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Saygın öncelikle hayırlı olsun, Allah kaza bela göstermesin.

Geçici plakalarla dolaşmanın problem yaratacağını zannetmiyorum.

Ankara'daki EGO otobüsleri 1992 yılından beri geçici plaka ile dolaşıyor.Hatta bazıları plakasız dolaşıyor.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Geçici de olsa plaka sonuçta. Vadesi dolana kadar plaka hükmünde yani...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Satıcıya sorun, benim bildiğim: plakaya kullanıcı ismi de yazılır, mühürlenir, tek kullanıcı ile trafiğe çıkabilir. Trafik sigortanız nasıl yapılacak???

Yorum bağlantısı
Guest Yunus G

Ben babamdan bildiğime göre güzergah ve kullanıcı yazılıyo o güzergah arasında olması gerekiyodu.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Saygın bildiğim kadarıyla geçici plaka ile şehirler arası yolculuk yapmak çok mümkün değil ama şansa kalmış birazda

Normalde birşey soran olmaz da böyle olunca denk gelir işte.

Saygın öncelikle hayırlı olsun, Allah kaza bela göstermesin.

Geçici plakalarla dolaşmanın problem yaratacağını zannetmiyorum.

Ankara'daki EGO otobüsleri 1992 yılından beri geçici plaka ile dolaşıyor.Hatta bazıları plakasız dolaşıyor.

Sağol Evren. Bu da ilginçmiş. Hem yolcu taşınmaz deniyor hem de belediye otobüsü ;)

Satıcıya sorun, benim bildiğim: plakaya kullanıcı ismi de yazılır, mühürlenir, tek kullanıcı ile trafiğe çıkabilir. Trafik sigortanız nasıl yapılacak???

Satıcı gidebilirsiniz, problem olmaz diyor. Lakin ben sürücü harici yolcu taşınmaz diye duymuştum. Ama satıcı sorun olmaz diyor. Sigortayı yaptılar bayiden. Zaten sigorta olmadan g. plaka da düzenlenmiyor benim bildiğim.

Ben babamdan bildiğime göre güzergah ve kullanıcı yazılıyo o güzergah arasında olması gerekiyodu.

O zaman şehiriçinde kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Belediye otobüslerini kıstas almayın, bildiğim kadarı ile farklı bir statüdeler. İkarusların TR sınırları içinde trafiğe çıkma uygunluk belgesi bile yoktu (Martoy)

Yorum bağlantısı
Guest Yunus G
Belediye otobüslerini kıstas almayın, bildiğim kadarı ile farklı bir statüdeler. İkarusların TR sınırları içinde trafiğe çıkma uygunluk belgesi bile yoktu (Martoy)

Abi (Martoy) nedir?

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
saygın bey yeni aracınız hayırlı olsun.

Sağolun, teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

Saygın bey yeni aracınız hayırlı olsun. Bildiğim kadarıyla geçici plaka ile şehirler arası yolculuk yapılabiliyor. Bir yakınımızın Megane aracını ankara dan Eskişehire sorunsuz getirmiştik.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Abi (Martoy) nedir?

Martoy: bir belgedir, üretici firma aracı hakkında verir, M.A.R.T.O.Y. ( Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliği ) Karayolları trafik kanununde hükümler vardır, ve üretilen araçların da bu hükümlere uyması gereklidir. Atıyorum binak araç segmentinde kalması için araç ağırlığı 3000 kg ı geçemez gibi , aks mesafesi vs.

,

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın
Geçici plakada süre, kullanılacak güzergah ve sürücü bilgisi olur. Hiç bir sorun çıkmayabilir ama trafik polisi gördüğü yerde çevirir.Hele güzergah bilgisi olduğu için kesinlikle aracı parka bile çektirir.Bu bilgilerim güncel değil fakat 7-8 sene evvel başıma bunlar gelmişti.

Tam bilgi. :D

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum
Martoy: bir belgedir, üretici firma aracı hakkında verir, M.A.R.T.O.Y. ( Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliği ) Karayolları trafik kanununde hükümler vardır, ve üretilen araçların da bu hükümlere uyması gereklidir. Atıyorum binak araç segmentinde kalması için araç ağırlığı 3000 kg ı geçemez gibi , aks mesafesi vs.

Çok, ayaklı kütüphane bir insansınız..... :D

Yorum bağlantısı
Ömer Aydogan

+1

Yorum bağlantısı
Bayram Korkmaz

Bu yıl içinde almıs oldugumuz sıfır aracı plaka işlemleri yetişmedigi için gecici plakayla getirmiştim. yanlız bana verilen plaka plaza içindi sanırım 6 aylık bir plakaydı. güzergah yada kullanıcı bilgisi bulunmuyodu süre bilgisi dısında. zaten aracı getirdiken sonra kargoyla plakayı geri yollamıstım. sigorta ve kaskosu ise şase numarası ve 43 Y olarak yapılmıstı. daha sonra zeyilname kesilerek plakaya tescil edilmişti. herhangi bir sorun cıkmadı. yolda trafik kontrolundende gecmiştim.. :p)

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. Sağ salim, problemsiz eve getirdik aracı. Sürücünün adını, güzergahı ve kullanım süresini ekteki belgeye yazıyorlar. Yolcu taşınmıyor ama bir problem yaşamadık biz.

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. Sağ salim, problemsiz eve getirdik aracı. Sürücünün adını, güzergahı ve kullanım süresini ekteki belgeye yazıyorlar. Yolcu taşınmıyor ama bir problem yaşamadık biz.

Hayırlı olsun Saygın, kazasız belasız güzel günlerde kullanın...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Hayırlı olsun Saygın, kazasız belasız güzel günlerde kullanın...

Sağol Emre, eksik olma.

Bu arada arabam kısmına aracın fotoğraflarını koydum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

plaka kağıt mıydı. ben bir iki bmw land rover gibi lüks araçta metal ama geçici plak gördüm de.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
plaka kağıt mıydı. ben bir iki bmw land rover gibi lüks araçta metal ama geçici plak gördüm de.

PVC kaplı kağıt idi.

Yorum bağlantısı
Utku Çay

geçici plaka ile belirtilen tarihte sadece belirtilen belli bir yerden başka bir yere aracı götürebilirsiniz, gezemezsiniz, yolcu taşıyamazsınız. Amaç sadece aracı nakletmektir. Aksi takdirde polis başını ağrıtabilir. (Bizim müşterimizin sıkıntı yaşamıştı, uyarmamıza rağmen araç ile gezmeye kalkmış ve ceza yemekten zar zor kurtulmuştu)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...