İçeriğe Yönlendir

Test : 2009 Kış Lastiği (bir Türk Markası)

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

İki farklı ölçüde yapılmış olan bu seneki ADAC kış lastiği testinde Lassa yı da görmek gurur verici, nispeten, ıslak-karlı-buzlu zeminde iyi sonuç alamasa da, erken yıpranmış da olsa ''şartlı tavsiye edilir'' olarak listenin en altından kurtulmuş.

Kısaca: Sava, MArangoni gibi markalardan uzak durulacak, Fulda Kristall montero, Conti800, BridgestonLM30,GoodyearUG7 tavsiye ediliyor.

Islak, karlı zemin, az tüketim için Fulda, Uzun ömür için Conti, sessizlik için Goodyear, buzlu zeminde Bridgestone önde yer almakta. İlginç bir detay: Fulda, Lassa ya göre 100kmde 0.4 lt. daha az benzin harcatıyor. Ekonomi yapmanın kolay yolu.

http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Wint...cePageID=268503

Yorum bağlantısı
İdris Arıcı

ezber bozduran bir sıralama olmuş sanki ya da dört mevsimle kış lastiği arasında ciddi fark var hangisi acaba?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bundan sonra Fuldacıyız :p

Öyle değil mi çağlar abi :))

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Belge ile konuş derler, ya ondan... Test sonucuna bakmak her zaman faydalıdır.

4 mevsim derken???

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce

Bende buna bakıp duruyordum,

fulda buzda karda ve ıslak zeminde iyi performans vermiş, gürültüsü çok da umrumda değil,

birde yakıtta tasarruf sağlıyormuş daha ne isteyeyimki?(hele 1700 rakımda ve soğukta 140 km de 9-10 litre yaktığını düşünürsem -sanırım biraz daha fazla-)

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

karşılaştırmada mıchelın neden yok ?.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

ben bişey anlamadım bundan ya sorun şu galiba (ingilizce bilmemem) bilseydim, böle bi yorum yapmıyacagıma eminim...

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
Sanki almanca gibi. :)

arkadaşım özelden atsana mesajı hemen ele veriyon beni sallamıştım zati.. :p

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
arkadaşım özelden atsana mesajı hemen ele veriyon beni sallamıştım zati.. :blink:

:lol2: Abicim gavurca işte; alayı aynı şeyin tonları. :) Ben de anlamadım,çaktırıyo muyum hiç? :p

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özgür Ahkem Gökce

Onca zaman araştır et falan filan, gel gör ki erzurumda bir tane bayii de bile fulda k. montero 3 ara ki bulasın :rolleyes:;)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Salih Kurtoğlu

Aslında lastik kullanıcılarının kendi yorum ve puanlamalarını içeren bir sistem olsa da herkes görüşlerini memnuniyetlerini dile getirebilse ..

Yurt dışında benzer lastik testleri siteleri var. Türkiye de de yapılması gerekir diye düşünüyorum.

Bizim kullanım alışkanlıklarımız biraz farklı tam olarak bize hitap edemiyorlar....

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Övgü Gürşen
Aslında lastik kullanıcılarının kendi yorum ve puanlamalarını içeren bir sistem olsa da herkes görüşlerini memnuniyetlerini dile getirebilse ..

Yurt dışında benzer lastik testleri siteleri var. Türkiye de de yapılması gerekir diye düşünüyorum.

Bizim kullanım alışkanlıklarımız biraz farklı tam olarak bize hitap edemiyorlar....

buna katışıyorum çünkü ülkemizdeki şartlar gelişmiş avrupa ülkelerine pek uymuyor bence. gerçi insanımızın bir huyundan dolayı tanımadığım insanın görüşlerine pek güvenmiyorum. bu huy aldığı malı eleştirememektir. ayrıca lastikçiyi de bunun uzmanı sayıp aldığı malı yere göğe koyamayan insanlar da vardır. bir ayrıca daha koyayım; lastikçisi çok iyi tanıdığı olanlar ve bu işten çok iyi anlayan iş arkadaşları filan olanlar da mevcuttur.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Marangoni metao hp kış lastiğiyle 1 kış geçirdim(205/55/16 Megane2 ile) ondan önce conti ts 810 vardı.Bi ara sloganı falan vardı en kısa fren mewsafesi diye.Contide kışın frene bastığınızda bene norma bir fren mesafesi vardı abartılacak kadar değil.Marangonide ise bastığınızda arabada abs çok değişik çalışıyordu araba sanki kendini yiyordu durmak için.Anlayamadım psikolojikmidir nedir.Ama açıkcası karda aralarında pek fark yok.yağmurda ise conti daha sağlam basıyordu sanki yere.

:) lastikler tutunamadığından kendini yiyiyordur.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

2 sene önce montero 2 almıştım ve gerçekten çok güzel bir lastik. geçensene de 2 adet alayım dedim ama bir önceki sene 80 tl ye aldığım lastik 140 tl olmuştu dolayısıyla şu anda önlerde lassa snowways era arkalarda montero 2 var. fark varmı derseniz. yol tutuş olarak çok bir fark göremedim açıkçası belkide çok sert araba kullanmadığımdan ama şu varki lassa yağmurda çok daha fazla ses yapıyor. ben lassayı 80 tl ye almıştım geçen sene ve fiyatına göre bence oldukça iyi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Salih Kurtoğlu
Onca zaman araştır et falan filan, gel gör ki erzurumda bir tane bayii de bile fulda k. montero 3 ara ki bulasın :) :)

Tüm Goodyear Bayilerinde Fulda bulabilirsiniz. Erzurum Goodyear bayisinden gönül rahatlığı ile Fulda isteyin. Tüm Goodyear Bayileri aynı zamanda Fulda Bayisidir.

buna katışıyorum çünkü ülkemizdeki şartlar gelişmiş avrupa ülkelerine pek uymuyor bence. gerçi insanımızın bir huyundan dolayı tanımadığım insanın görüşlerine pek güvenmiyorum. bu huy aldığı malı eleştirememektir. ayrıca lastikçiyi de bunun uzmanı sayıp aldığı malı yere göğe koyamayan insanlar da vardır. bir ayrıca daha koyayım; lastikçisi çok iyi tanıdığı olanlar ve bu işten çok iyi anlayan iş arkadaşları filan olanlar da mevcuttur.

Türkiye'nin ilk araç kullanıcılarının kendi kullandığı lastik markalarına yorum yapıp puan vereceği sistem var artık. LastikTestleri.com

Artık söz sürücülerde :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sanırım eski bir site. Üretilmeyen modeller popüler olarak görünüyor :)

Yorum bağlantısı
Salih Kurtoğlu
Sanırım eski bir site. Üretilmeyen modeller popüler olarak görünüyor :)

Muhtemelen yeni bir site. Tüm markaların üretimde olan ve üretimden kalkan bütün lastikleri koymuşlar.

Rapor sayısı 19 daha :) belkide üretimden kalkan lastiklere yorum gondermişler. Gayet başarılı :)

Yorum bağlantısı
Guest Ahmet Arslan

Test sonuçları marka ve model lastikler için ebatlar değiştikçe değişiyor mu yani onu anlamadım,

195/65R/15 Lastik için test sonucu farklı 185/60/15 için farklı marka ve model olabiliyor mu?

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

bende sunu ögrenmek istiyorum bizim bir akrabamızda 4 adet kış lastigi varmış 2007 de almış kullanmış 2008 de ise hiç kullanılmadı ama depoda uygun sartlarda saklamış bu lastikleri bana verecek muhtemelen 2006 üretimidir ben bu lastikleri kullansam problem olur mu

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
bende sunu ögrenmek istiyorum bizim bir akrabamızda 4 adet kış lastigi varmış 2007 de almış kullanmış 2008 de ise hiç kullanılmadı ama depoda uygun sartlarda saklamış bu lastikleri bana verecek muhtemelen 2006 üretimidir ben bu lastikleri kullansam problem olur mu

Olmaz. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Olmaz. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz...

tesekkür ederim mert can

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...

İki farklı ölçüde yapılmış olan bu seneki ADAC kış lastiği testinde Lassa yı da görmek gurur verici, nispeten, ıslak-karlı-buzlu zeminde iyi sonuç alamasa da, erken yıpranmış da olsa ''şartlı tavsiye edilir'' olarak listenin en altından kurtulmuş.

Kısaca: Sava, MArangoni gibi markalardan uzak durulacak, Fulda Kristall montero, Conti800, BridgestonLM30,GoodyearUG7 tavsiye ediliyor.

Islak, karlı zemin, az tüketim için Fulda, Uzun ömür için Conti, sessizlik için Goodyear, buzlu zeminde Bridgestone önde yer almakta. İlginç bir detay: Fulda, Lassa ya göre 100kmde 0.4 lt. daha az benzin harcatıyor. Ekonomi yapmanın kolay yolu.

http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Wint...cePageID=268503

mrb ankaradayım aranızda olmak guzel bir duygu 96 2.0 ztech mondeo ghia hatcback sahibiyim orjinal deri koltuk var ısıtmalı ve otomatik vites hız kontrol patinaj kontrol var kullanım kılavuzunu aradım bulamadım sis farını dugmesini 3 aydır bulamadım sizden ogrendim inanın keşiflerim suruyor kitapcık olursa iyi olur aslında butun bakımlarımı yaptırdım lpg den dolayı surekli anahtar lambası yanıyor bunun basit sondurme tusu nerde dir bilgi verirseniz sevinirim elektirikli koltuk dişlileri sorunlu yukseklik ayarı calışmıyor ve ileri geride artı sunrouf motor dişlisinin sekmanları yok calışmıyor tamiri konusunda bilgili bir firma onerirmisiniz .lastiklerim oldukca kotu 195 65 15 h var uzerinde linklerde test buldum ekte yolluyorum ve kararım michelen enerjy saver oldu tek kusuru gerci onemli ama fazlada fark yok ıslak zeminde iyi gorunmuyor ama diger ozelliklerde ilk sırada tavsiyeniz ne olıur yumusaklık konusunda ve yakıt tuketiminde cok iddialı bir lastik varsa test linki degişik olarak bu lastikle ilgili paylasırmısınız lastik ebadım ne olmalı?ve aku almak istiyorum bosch 82 amper gumus serisi yada 72 amper mutlu gumus serisi tavsiyeniz ne olur digital saat gostergem yani yol bilgisayarı gostergem bozuk tamiri olmuyor nerde bulabilirim tskpost-126-0-66563400-1378121700_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...