İçeriğe Yönlendir

Ankara'daki trafik uygulamaları

Ufuk Kılınçarslan

Recommended Posts

Cihan Tiftik

5 gün değil,5 saat arayla da aynı cezayı yemek teknik olarak mümkün.

Yorum bağlantısı
Emre Laçin
5 gün değil,5 saat arayla da aynı cezayı yemek teknik olarak mümkün.

bende öyle olduğunu öğrenmiş oldum :) ancak mantığım almıyor bir şey için ceza yazılıyor ise telafisi içinde belirli bir süre verilmeli değil mi ?

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Ben de film yaptırdım. Yasak olduğunu ve ceza gelebileceğini bile bile...

Filmin yasak olmasının sebebi içerisinin görünmemesi meselesi değil.

Benim bildiğim asıl yasak olma sebebi kaza anında camı kırıp çıkma olasılığını azaltması...

filmin yasak olduğu hangi kanunun veya hangi yönetmeliğin hangi maddesinde yazıyor. Bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Araci baglamak cezadan cok daha pahaliya gelir. Araci otoparka cektirse 150 lira yazar cekici

Yorum bağlantısı
Burak Berk

gecen hafta bahçelide çevirdi beni.

camlar film beyefendi :D

abi ben bıyle aldım arabayı

herkesde aynı şeyi söylüyor ;)

klasik polis muhabbetlerinden sonra bana dediki

çevirmeyecektimde arkana bi filmli araba durdu onunkine göre seninki baya koyu o yuzden cevırdım

abı bunun yasal olarak oranı falan nedır dedım

gorusu engellemeyecek derecede olan fılmler yasal ama senınkı sımsıyah dedı eger soz verırsen ceza kesmeyecem soz ver sokturecegıne bende bırakayım dedı

abı ne yalan soyleyeyım sokmem dedım

ozaman cezayı kesıcem ve parka cekıcem dedı

velhasılkelam

arkadaslar cok koyu olmazsa bıde arabadakı aksesuarlar cok abartılı olmazsa cevırmıyorlar bıle

ha bıde merkezı yerlerde daha cok kızılay tunalı bahcelı emek vs gıbı

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

herkesde aynı şeyi söylüyor :D

çevirmeyecektimde arkana bi filmli araba durdu onunkine göre seninki baya koyu o yuzden cevırdım

gorusu engellemeyecek derecede olan fılmler yasal ama senınkı sımsıyah dedı eger soz verırsen ceza kesmeyecem soz ver sokturecegıne bende bırakayım dedı

velhasılkelam

arkadaslar cok koyu olmazsa bıde arabadakı aksesuarlar cok abartılı olmazsa cevırmıyorlar bıle

O zaman ikamet iliniz Ankara diyebilirmiyiz ?

Profilde görünmüyorda... :fiuw:

Yorum bağlantısı
Burak Berk

evet ankara yenı uyeyım daha ayrlarımı yapamadım bu forum sıstemıne pek alıskın deılımde hemen halledıyorum

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

herkesde aynı şeyi söylüyor :D

velhasılkelam

"ı" harfi kullanmasanız, klavyede Türkçe karakter yok diyeceğim, ama "i" kullanmayınca çok garip oluyor...

Yorum bağlantısı
Harun Ceyhan
(düzenlendi)

6 aydır ankarada hergün trafikteyim. daha çeviren olmadı. henüz ceza da yok şükür.

araç kullandığım birkaç ayrı şehir içinde en kötü kuralsız sürücüler de ankara'da maalesef...

edit: bir de şu yandaki şehir yazan yeri nasıl değiştireceğimizi bulamadım kaç aydır :good1:

tarihinde Harun Ceyhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
6 aydır ankarada hergün trafikteyim. daha çeviren olmadı. henüz ceza da yok şükür.

araç kullandığım birkaç ayrı şehir içinde en kötü kuralsız sürücüler de ankara'da maalesef...

edit: bir de şu yandaki şehir yazan yeri nasıl değiştireceğimizi bulamadım kaç aydır :(

Ben Ankara olarak düzenledim, hoşgeldin diyorum Ankara'ya... :good1:

Ben yıllardır Ankara' da araba kullanırım. Gereksiz hiçbir kontrole girmedim diyebilirim galiba. Geçen gün Kızılay göbekte durdurdu bizi, iki araçtan sonra beni durdurdu. Evrakları kontrol etti, teşekkür edip geri verdi.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
Ben Ankara olarak düzenledim, hoşgeldin diyorum Ankara'ya... :(

Ben yıllardır Ankara' da araba kullanırım. Gereksiz hiçbir kontrole girmedim diyebilirim galiba. Geçen gün Kızılay göbekte durdurdu bizi, iki araçtan sonra beni durdurdu. Evrakları kontrol etti, teşekkür edip geri verdi.

abi tek kapı fiesta kamyonet geçiyor ruhsatta degilmi, bazı saatlerde girmesi yasak bildigim kadarıyla....

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Bir de şu Ankara trafiğini düzenleyenler konya-samsun yolu, istanbul yolunu şehirlerarası yol statüsünden çıkarsalar ne güzel olacak. Otobüsleri sokmuyorlar bu yollara ama kamyonlara serbest.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

camlar film beyefendi :(

herkesde aynı şeyi söylüyor :good1:

velhasılkelam

sonucu çıkaramadım ben burdan, siz söktürmek için söz vermediniz oda ceza kesmedimi.....

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Benim duyduğum kadarıyla ankaradaki sistem istanbuldakinden farklı. Kameraları kırmızı ışığın içine koyuyorlarmış. Bu bir şehir efsaneside olabilir ama özellikle trfiğin yoğun olduğu kavşaklarda lambaların sağında solunda mutlaka bir asfalt kazma mevzusu gördüm

Çankaya da her yeri kazıp tekrar hat döşediler.Ancak daha bir bağlantı olmadı.Yeni bişeyler var ama ne olacak bakalım göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
abi tek kapı fiesta kamyonet geçiyor ruhsatta degilmi, bazı saatlerde girmesi yasak bildigim kadarıyla....

Galiba ruhsat değişikliği ile hususi araç sınıfına geçebiliyorlardı yakın zamana kadar Bahtiyar...

Bir de şu Ankara trafiğini düzenleyenler konya-samsun yolu, istanbul yolunu şehirlerarası yol statüsünden çıkarsalar ne güzel olacak. Otobüsleri sokmuyorlar bu yollara ama kamyonlara serbest.

Ankara' da trafiği düzenleyen birileri varmı, önce bunu düşünmek lazım. 10 saniye yanan yeil ışıkta bizim dikkatli sürücüler daha arabayı 1. vitese alıp debriyaj ayarı yaparken kırmızı yanıyor tekrar. Ben 3 araba geçipte kırmızıya dönen ışık biliyorum...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ankara' da trafiği düzenleyen birileri varmı, önce bunu düşünmek lazım. 10 saniye yanan yeil ışıkta bizim dikkatli sürücüler daha arabayı 1. vitese alıp debriyaj ayarı yaparken kırmızı yanıyor tekrar. Ben 3 araba geçipte kırmızıya dönen ışık biliyorum...

Ben gördüm.. 14 saniye yanıyor..

Kavşağın biri kırmızıya müsait, 3 araç yeşilde, 3 araçta kırmızı da geçiyor.. sorun olmuyor...

Diğer kavşakta ise yine 14 saniye yanıyor, ancak 6 saniye kaladan sonra geçersen, soldan gelen trafikle burun buruna kalıyorsun ortada... Işık çok geride..

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

hazır laf açılmışken, dün gençlik parkı ışıklarda bekliyorum itfaiye tarafından merkez bankası istikametine gidecem,en önde beklerken arkadan bi korna sesi dikizden baktım bi taksici,indim aşagıya ne var dedim yol ver saga dönecem dedi bende dedimki;saga dönüş lambası yok illa olması lazımmı dedi bende elbette dedim sonra tebessümlü bi şekilde laflaştıktan sonra yol verdim geçti,bu dogrumudur bu arada sert bi tavır izleseydi hayatta yol vermezdim oda ayrı konu yani....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...