İçeriğe Yönlendir

Alfa 156'yı nasıl bilirsiniz?

Talip Eren

Recommended Posts

Talip Eren

Arkadaşlar hiç aklımda yokken Alfa 156 ilgimi çekmeye başladı bu aralar.şu anki aracım pug 306,yani spor ağırlıklı arabaları severim.156 bu kategoride oldukca iyi görünüyor,donanım olarak gayet dolu araçlar,tasarımıda güzel geliyor ancak pek tavsiye edilmiyor gibi.sık arıza yapar(varyatör,debimetre vs),çok yakar,parça pahalı,motoru nazik,alt takımlar hassas çabuk bozulur gibi negatif yönlerinden bahsediliyor,net te yaptığım araştırmada bu şekilde anlatılmasına rağmen kullanıp çok memnun olanlarda var.araba konusunda en güvendiğim forum burası olduğundan danışmak istedim,otomobil konusunda profesyonel abiler,daha önce veya hali hazırda kullanan arkadaşlar değerli bilgilerinizi esirgemezseniz sevinirim.şu an alacam diye değil,arabam duruyor zaten,bir sonraki aracım olarak düşüneyim mi yoksa hiç kafa yormayıp 306 ya devam mı edeyim?

şimdiki aracım:306

buda alfa 156

alfa156.jpg

big121942412mr.jpg

big12194241gnt.jpg

Yorum bağlantısı
Nuri Atasever

benim aklımda alfa modelleri hep sorunlu diye kalmış ama hiç alfa kullanmadım bir kaç defa dediğiniz modelin içinde yolcu olarak bindim şık sportif bir araçtır kendileri. forum.donanimhaber.com a da bir başlık aç otomobil genel bölümüne hem kullanıcılardan hemde duyanlardan daha fazla bilgi alabilir sin

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

alfa bende sattım ve kullandım.çok yakın bir arkdaşımda izmirde sadece alfalara bakan özel serviste şef.şunu demek isterim 159 konforlu bir araç ama yüksek km lerde prb başlıyor.sizde yazmışsınız.varyatör klaasik zaten.bence alını yeterki fiyat mantkılı olsun.zira 2.el yavaş gidiyor.yakıt konusnda 12 lt gözden çıkarmanız lazım.bulduğunuz araçların linklerini koyarsanız daha somut bakabiliriz olaya

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

306 da pek güzelmiş en sevdiğim sedanlardan :)

alfa 156 lar ateşli italyan ama her ateşli gibi fazla para yemesi kaçınılmaz :)

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
(düzenlendi)

156 bende düşünmüştüm çok hoşuma gidiyordu hele birde bakmak için gidip içinde oturunca kendimi yarış arabasında hissttim gerçekten çok değişik bir havası arabanın içinin ama kimse önermedi.arıza sorunlarından falan bahsettiler soğudum bende 156dan.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ya 156 yada 159 da idi 1-3-5 viteslerde eliniz konsola çarpıyor diyordu bir testte :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Makyajlısı fena bir şey. Parça fiyatları uçuk. Motorlar fiat,parçası bol. Çok yakıyor. Ama kalitesiz değil.

Gta bodykitle araba resmen uzay mekiği muamelesi görüyor. Tecrübeyle sabittir.

156GTA-AM_06_lg.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

abimin arkadaşı alfa hastasıdır,sürekli alfa alıp satar. sanayide tanımadığı usta yoktur, o kadarını söyleyeyim :)

ama bi türlü bırakamıyor, kötü alışkanlık gibi :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1.6 156 lar çok yakar, az kaçar, az yol tutar, ses sistemi doblo ile aynı kötü, sadece otoparkta birçok arabayı sollar :flowers: bakımlarda 8 adet pahalı buji değişir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
1.6 156 lar çok yakar, az kaçar, az yol tutar, ses sistemi doblo ile aynı kötü, sadece otoparkta birçok arabayı sollar :lol2: bakımlarda 8 adet pahalı buji değişir.

çok yakar masraflıdır ama. pekte az kaçmıyor. sanıeım 9bin devir çeviriyordu. ve torku focusla aynıydı

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
(düzenlendi)

Öncelikle alfa diyince bi kenara koyacaksınız bence 156 dedin mi tutkuya kapılmak üzeresin demektir.. Evet alfa bir tutkudur söylenen problemleri bir çok arkadaş yaşadı ve halen yaşamakta fakat ford'ta opelde citroende bir çok araçta sorunlu modeller ve kronikleşmiş porblemler vardır.. fakat alfa herşeye değer. Ben Çağlar abiye bu konuda pek katılmıyorum çünkü iyi kaçar iyi yol tutar ses sistemi bi ihtimal doluluk oranına göre değişmekte yakıt performansa göre çokta abartı değil ama yolda giderken gözlerin sizde olması ve o sürüş keyfine değer.. Bu sırada ben focus tdci kullanıcısı olabilirim ama ona rağmen alfa 156 mı satmadım işte bu bir tutkudur.. alırken iyi araştırmak gerekli ama kesinlikle tavsiye ederim..

tarihinde Serhat S. Yaz?c? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

8000 leri göremez. o taaa eski 133 zamanındaydı.

yarış versiyonu olması lazım:

--------------------------

Alfa Romeo 156 FR

Power : 285 bhp @ 7750 rpm

Torque : 277 Nm @ 6750 rpm

Weight : 1140 kg

Top speed : Top speed : > 240 km/h

--------------------------------

düz 156 şöyle:

No. of cylinders, layout 4, in line, front transverse

Max. power output:

bhp-EC (kW-EC) at rpm 120 (88)

6300

Max. torque: kgm-EC (Nm-EC) at rpm 14.7 (144)

4500

Fuel feed Bosch Motronic M2.10.4 MPI electronic injection, combined with ignition

Drive front

Steering box rack and pinion with power steering

Front brakes: (dia. mm) 281 (ventilated)

Rear brakes: (dia. mm) 251

Boot capacity (dm3) 378

Top speed (km/h) 200

Acceleration 0 to 100 km/h (secs) 10.5

EC directive consumption (l/100km)urban cycle 11.4

out of town cycle 6.4

combined cycle 8.2

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Makyajlılardan olsa bir tane fena olmaz aslında. Donanımlı versiyonlarında bose müzik sistemi var. Makyaj sonrası bahsedilen sorunlar ne durumda bilmiyorum ama büyük oranda düzelmiştir diye tahmin ediyorum. İçine oturunca verdiği his bambaşka gerçekten..

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Çağlar Bey bu Twinspark denilen çift buji sistemi nasıl işlemekte?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cemal Koçyiğit

piyasası yoktur.sorunludur.ama kullanımı tipi ap ayrı hele bide kırmızı oldumu 156 çok kullandım.yer uçağı.2.0 / 150

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Nedense internetteki 2.el alfalar hep izmirden satılık.

İzmir bayii iyi satış yapmış herhal...

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

ben de kullanan birkaç kişiden süreki problem çıkarıyor diye duydum dış görünüşü çok güzel ama ben konsollarını hiç beğenmiyorum güvenlik falan da yok benc değmez.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Fiyatının uygun olması insanı cezbediyor.

15 e 2000 model 2.0 155 hp alfa varken, aynı model 1.8t passatlar 20 küsur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

156 ların fiatın hangi modeli ile aynı alt yapısı var. bir 1.9 jtd motorları vardı :D gere kalan ortak noktasını bilmiyorum :D

Ama Alfa, kırmızı Alfa. kırmızı 156 Alfa, 2.0 kırımızı 156 Alfaaaaaaa

tek sorun vitesi 1-3-5 e alırken konsola eliniz çarpıyordu. yada o 159 daydı :D

Yorum bağlantısı
Hakan Baha

Alfa 159 ve Alfa GT aşık olunası iki arabadır. Sorununu falan bilmiyorum ama herhalde binmesi müthiş keyiflidir.

Ayrıca 2006-2007 model alfanın benim focustan daha çok sorun çıkaracağını hiç sanmam.

Ama alfa alınacaksa ya 159 ya da biraz daha cesaretle GT alınmalı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...