İçeriğe Yönlendir

Connect modifiye &#246nerilerinizi bekliyorum

Emre Özen

Recommended Posts

Emre Özen
(düzenlendi)

Merhabalar araçla ilgili yenilikçi bir düşüncem var yeni ve eski nesili birbirine karıştırmak.. fikrim şu araç 2006 model connect ilk çıkan model tamponları boyatacaktım boyacı dediki ön tamponta kırık yer var boya tutmaz yapılsada bir süre sonra başını ağrıtır dedi.(köpeğe çarpmıştık bir keresinde) ön tamponu 2008 model connectlerin ön tamponundan monte ettirsem ? şu tamponu kastediyorum;

transit-connect.jpg

arka stopları 2009 model connectlerin stoplarıyla değiştirsem ?

sany0324.jpg

aynalarıda 2009 model connect aynalarıyla değiştirsem sizce nasıl olur ?

burada..

tarihinde Emre tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çok da güzel olur, kaput ucuna da, yapıştırma nikelaj takviyesi...

Yorum bağlantısı
Emre Özen

onu nasıl unuturum ;) evet kesinlike aklıma yattı o da .. bir connectte focus St'nin jantlarından gördüm oxigin marka çokda güzel durmuş açıkcası sizin fikriniz nedir ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

205/55/16 lastik ebadı üzerine çıkılmaz ise, jant ta yakışır, viraj, hızlanmada sıkıntı da olmaz.

Yorum bağlantısı
Guest Yunus G

Aynaların ufak oluşu görüşü nasıl etkililer acaba ,bana yeni tipler küçük gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Torpidodaki süeti görünce, Pako firmasının Kartal aracını hatırladım.

Yorum bağlantısı
Volkan Aydogdu

Bence görüntü ve yakıt açısından faydalı olur mağlum ön tamponun genişliği ve aynaların yüzeyi sürtünmenin artmasına dolayısıyla yakıt sarfiyatını artırmaya neden...Fakat yan aynalar connectlerde çok işe yarıyor gerçekten bu da güvenliği etkileyebilir görüş mesafesi çok önemli yeni aynaların görüş mesafesi yeterli geliyorsa neden olmasın...

Arka tamponda da oynama yapılabilir daha estetik birşey olabilir...Yeni kasada bile aynı tampon...Bence daha estetik birşey olabilir...Nikelajlar Aytozu-grilerde çok hoş fakat siyah connectlerde sırıtıyor...Durumum musait olduğunda komple nikelaj yaptırmayı düşünüyorum tabi değiştirmezsem : )2006 ların ön panjur da eski...Bu da değiştirilebilir 2007 den son kasaya kadar olanların panjur nikelajla göze daha hoş gözüküyor...

Bir de bu x-press lerin jantları çok hoşuma gidiyor acaba nereden bulabilirim ve fiyatı hakkında fikri olan varmı varsa yardım ederse sevinirim...

Yorum bağlantısı
Emre Özen

zaten orjinal çizgisinden şaşmadan modifiye etmek istiyorum yani kalkıpta sanayide yeni bir tampon tasarlama falan değil daha üst modellerin malzemelerinden yararlanarak ufak tefek şeylerle güzel bi görüntü elde etmek amacım.. jant konusunda 16" den şaşmam çünkü 17" jant kullanan bir connect'e bindiğimde zincir takılı lastikle kar olmayan asfaltta gidermiş gibi bir his veriyor.Yaptırırsam boya işinden önce arka tamponda ufakda olsa bir oynama söz konusu olabilir çünkü arkadan bakıldığında stepne ..vs gözüküyor hepsi röntgende insanın iskeletlerinin gözüktüğü gibi bütün arka iç organları dışarıda :) birde şu ön tampon nasıl ? sizce nasıl olur ? fiyatı makul mu yoksa bu fiyata daha güzel şeyler yapılabilir mi ?

http://www.sahibinden.com/ford_connect_oze...pXQQdisplayitem

ilan no: #16659477

Yorum bağlantısı
Volkan Aydogdu

2. el fiyatı biraz daha makul olabilir...Sıfır olsa kaçırma derdim :)

Yorum bağlantısı
Emre Özen
2. el fiyatı biraz daha makul olabilir...Sıfır olsa kaçırma derdim :)

pazarlık payı bırakır umarım :) çünkü beyazdan griye dönücek renk onun boyaması montajı vs. :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Bu tampon da sadece hava girişleri kesilmiş .Bunu alacağına tamponda da yaparsın .Yanlıs hatırlamıyorsam sıfır tampon 130 lira filan olması lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...