İçeriğe Yönlendir

4*108 ama bi sorun var.

Caner Güneş

Recommended Posts

Caner Güneş
(düzenlendi)

amcam arabasını satınca pejo 307 den cıkma 17inç jantlarınıda satmayı düşünüyordu ama ben biraz keyfini çıkarım sonra satarız deyip kandırdım. jantı bı rot balans cıya götürdük takacaktı bijonları uydu 4*108 gobekde oturuo ama sorun şu jant aşagı yukarı yaklasık 1 cm belki yoktur bile oynuyor tam gobek hizasında deil yanı içeri dışarı sorun yokta aşagı yukarı olarak boşluk var. tornada bişiler yapılacak falan dedi takmadık hiç çıktık.

şimdi degerlı abilerime sorum flanş ne işe yarar buna flaşlamı takılcak. bi arkadasım plastıklerı var yuvarlak ondan koyulcak dedı hiçde pahalı bişi değil dedi. ıkısı aynı seymı. yoksa flanş da deilde, tornadamı bişey yapılıyor.

et degerını falan bılmıyorum bunla alakası varmı ama aşagı yukarı oynuo jant. ????

ha birde lastiklerin üstünde yazan 205/40/17

tarihinde Caner G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya
(düzenlendi)

pejo ile fordun bijon aralığı uyuyor ama et değerleri farklı olabileceği için sıkıntı çıkar, spacer denen bi parçayla bu sorunu hallediyorlar ancak ben pek önermem, ideal aralıları neyse o ölçülerde jant takın. 40 17 de bizim fiestanın ebatında belki focusta biraz küçük durabilir bu lastikler, ben takmanızı tavsiye etmem hem uygunluk hemde ebat bakımından.

tarihinde Ramazan Akkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Pejo göbeği daha geniş, fordun 63.4 mm di galiba, sizin plastik halka dediğinizden takılarak kullanılır fakat sağlıklı değildir, düzgün takılmazsa balans olur, zamanla yine balans yapar, her sök takta o halka değişmelidir vs. yani sağlıklı olmaz, siz göbeği aynı ölçüde olan jant alın pug jantı forda olmaz.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Pug, jantın ofseti 25 ve altıdır,ford ise 35 ve üstü uygun olur aksi halde dışarıya çıkık durur ve çamurluğa sürter,bahsettiğiniz flanş denen parça göbekteki boşluğu gidermeye yarayan bilezik gibi bir parçadır.Tornada yapılsada olur,hazır plastik olanlarından takılsada olur,bende kullandım hiç sorun yaşamadım.

Pug. jantı spacer ile forda olmaz jant daha da dışarı çıkık durur,ford jantı olsaydı spacer ile pug.a olurdu ama tersi olmaz.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Spacer farklı,flanş farklı bir şey. Flanş o göbekteki boşluğu doldurmaya yarayan parça. Alınır takılır,hiç de bi sorun olmaz. Ama Caner'im o jantlar %85 ihtimalle senin focusta dışarıda kalır. Bana fark etmez diyorsan her türlü uydurulur.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Peugeot 307den çıktı ise 35ofset olabilir. Göbek çapı aynı olmadığından bilezik takacaklardır muhtemelen. Tornacılık bir iş ise kesinlikle yanaşmayın. Ha bilezikle hallolucaksa olabilir.

Jantın marka ve modelini yazarmısınız, Birde jantın iç kısmında bazı ibareler vardır onlarıda yazın kesin cevap verelim. ET.. 7j 63.4 vs. gibi...

Yorum bağlantısı
Caner Güneş
(düzenlendi)

bugün gittim jantcı arkadaşımın yanına hiç bir şekilde sorun olmaz ben sürekli yapıyorum bunu hiçte sorun olmuyor dedi. araya ithal plastik bir bilezik koydu her janta takılıyor bu bilezik zaten dedi. balansları yapıp taktı. cok az bişi dışarda kalıyor. arabaya 4 kişi ile binip yükseltili alçalmalarada girdik, esnettik viraj döndük sürtmedi. cuk diyede oturdu spor yay takmaya bile gerek kalmadı bence. sonra test için yüksek hızlara çıktık hiç bi şekilde titreme çekme vs bir sorun olmadı hatta eskisinden daha iyi oldu. frenleme mesafesi inanılmaz derecede azaldı. bilezik ebat büyüten neredeyse herkese takılıyormuş yani.

jantların markası FİNN 205/40/17 de lastik var.

şimdilik 2 tane telden çekilmiş resmi koyuyorum. detaylı resimleri modifiye bölümünde paylaşacağım. bu araba bizim focusmu diyorum her gördüğümde :D

tekrar saolun :)

:nazar:

img0161ah.jpg

erhan1375.jpg

tarihinde Caner G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Caner Güneş
Pejo göbeği daha geniş, fordun 63.4 mm di galiba, sizin plastik halka dediğinizden takılarak kullanılır fakat sağlıklı değildir, düzgün takılmazsa balans olur, zamanla yine balans yapar, her sök takta o halka değişmelidir vs. yani sağlıklı olmaz, siz göbeği aynı ölçüde olan jant alın pug jantı forda olmaz.
Pug, jantın ofseti 25 ve altıdır,ford ise 35 ve üstü uygun olur aksi halde dışarıya çıkık durur ve çamurluğa sürter,bahsettiğiniz flanş denen parça göbekteki boşluğu gidermeye yarayan bilezik gibi bir parçadır.Tornada yapılsada olur,hazır plastik olanlarından takılsada olur,bende kullandım hiç sorun yaşamadım.

Pug. jantı spacer ile forda olmaz jant daha da dışarı çıkık durur,ford jantı olsaydı spacer ile pug.a olurdu ama tersi olmaz.

Spacer farklı,flanş farklı bir şey. Flanş o göbekteki boşluğu doldurmaya yarayan parça. Alınır takılır,hiç de bi sorun olmaz. Ama Caner'im o jantlar %85 ihtimalle senin focusta dışarıda kalır. Bana fark etmez diyorsan her türlü uydurulur.
Peugeot 307den çıktı ise 35ofset olabilir. Göbek çapı aynı olmadığından bilezik takacaklardır muhtemelen. Tornacılık bir iş ise kesinlikle yanaşmayın. Ha bilezikle hallolucaksa olabilir.

Jantın marka ve modelini yazarmısınız, Birde jantın iç kısmında bazı ibareler vardır onlarıda yazın kesin cevap verelim. ET.. 7j 63.4 vs. gibi...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Araç tarafında, Pejonun göbeği, Ford dan daha geniştir, yani bijon somunları 4x108 olsa bile, Ford orjinal jantı, pejonun göbeğine oturmaz, Pejo jantı da Ford arçata laçka durur. Jantı esas taşıyan bu göbektir, bilezik vs. uygulamalarda, tüm yük bijon saplamamalrına biner.

Jant kozmetik olduğu kadar; hayati bir konudur.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ercan Ergül
Araç tarafında, Pejonun göbeği, Ford dan daha geniştir, yani bijon somunları 4x108 olsa bile, Ford orjinal jantı, pejonun göbeğine oturmaz, Pejo jantı da Ford arçata laçka durur. Jantı esas taşıyan bu göbektir, bilezik vs. uygulamalarda, tüm yük bijon saplamamalrına biner.

Jant kozmetik olduğu kadar; hayati bir konudur.

f1 lerin bijon aralıgı kaç ki? ayrıca 4*100 veya 4*108 bu neyı ıfade edıyo 4u anladım bıjon sayısı 100-108 toplam m2 hesabımı yksa her bıjon arasındakı mesafemı?

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarı ile lastikler çok dışarıda duruyor neredeyse çamurluğun dış kısmı lastik tabanının üzerinde,malesef ki bu lastiklerin kasislerde arkada 2 kişi varken sürtmemesi imkansızdır.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
f1 lerin bijon aralıgı kaç ki? ayrıca 4*100 veya 4*108 bu neyı ıfade edıyo 4u anladım bıjon sayısı 100-108 toplam m2 hesabımı yksa her bıjon arasındakı mesafemı?

Bijonların çapraz uzaklıkları,mm cinsinden.

Yorum bağlantısı
Ercan Ergül
Bijonların çapraz uzaklıkları,mm cinsinden.

hmm anladım şimdi tesekkurler

Yorum bağlantısı
Yavuz Ballı

selam caner.arabanın orjinal jantı 14 tü ve 17 mi taktınız?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...