İçeriğe Yönlendir

Trip computer bağlantı şeması için yardım

Levent Ayhan

Recommended Posts

Levent Ayhan

arkadaşlar daha önce foruma yazmıştım ancak bilgisi olan arkadaş çıkmadı.

84 granada ma yol bilgisayarı takacağım. ama bağlantı şeması lazım. google da ararken aşağıdaki yabancı forumda konu bahsi geçmiş.iki de resim vermişler ancak bağlantı için birkaç resim daha lazım.siteyle bağlantı kurabilecek ingilizcesi ve bilgisayarı kuvvetli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

www.gs-online.co.uk sitesinden şu fotoları buldum,bunları devamı veya öncekileri lazım... sitede bu fotoları yayınlayan kişinin adı arropegao

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

kalan benzinle ne kadar yol yapabileceğimi,kronometreyi,saati,dijital olarak km yi ve mil hesabını,motor yağ durumunu,fren hidroliğinin durumunu,silecek suyunun depodaki seviyesini,motor suyunun durumunu vs. gibi şeylerin bilgisini veriyor

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Maşallah bu bilgisayar da amma maharetliymiş :D Tutup direksiyonu da kullanırsa görürsünüz :D

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan
Arabanız enjektörlümü karbüratörlümü?

mertol bey aracım karbüratörlü...

Maşallah bu bilgisayar da amma maharetliymiş :nazar: Tutup direksiyonu da kullanırsa görürsünüz :p

ne sandın? adamlar 84 yılında keşfetmişler yol bilgisayarı denen zımbırtıyı...

:nazar::nazar:

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Eğer bu dediğiniz verilerin hepsine ulaşılacaksa, hayli çok konektör ve sensör bağlantısı gerekecek sanırım..

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan
Eğer bu dediğiniz verilerin hepsine ulaşılacaksa, hayli çok konektör ve sensör bağlantısı gerekecek sanırım..

8+2 kablo yeterli oluyor

Yorum bağlantısı
Guest Mertol Kip
(düzenlendi)

Levent bey ümidinizi kırmak istemem ama karbüratörlü araçta bu tiip aletler ile gerçekci bir ölçüm yapmanız gerçekten zor. Her mili saniyedeki akışın ve her cc yakıtın tek tek ölçüldüğü elektronik sistemlerde bile bu tip ölçümlerde hata payı yüksek olduğu halde mekanik bir sistemle sonuç almanız gerçekten zor.. Fikir vermekten öteye gidemez.

tarihinde Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...