İçeriğe Yönlendir

Kaza sonucu yapılabilecek en doğru şey?

Merve Ak

Recommended Posts

Merve Ak

Ufak bir kaza yaptım malesef silecekler son hızda çalışırken dahi önümü zor gördüğüm akşam vaktinde park edili ford tourneo connect aracımla hareket ettim o sırada ön sağ tarafımda bi araç durmuş kısacası hareket eder etmez her iki aracın lastikleri sürttü yani biz yalnızca öyle zannettik fakat incelediğimizde benim arabamda ön sağ lastiğin çamurluğu kapı altına girmiş baskı yapıyor kapı şu anda yalnızca aralanıyo zorlamamak için kullanmıyorum kapıda bir problem yok çamurlukla kapı arasında çok az birde ezik var karşı tarafta birşey yok aracımdaki sorunu sonradan farkettik malesef napmalıyım? bir servise gidip yaptırmaya kalksam ne masrafı olur tahminen sigortaya işlenir mi?

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
(düzenlendi)

olayın olduğu anda resim çekilmiş olsaydı zabıt tutulurdu ve sigorta karşılardı,ama şu durmuda cebinizden yaptırmanız gerekiyor.

normalde çamurluğun düzelmesi ve boyanması 150 tl civarıdır tabi bu rakam hasarın boyutuna göre değişkenlik gösterir.

profilinizden yaşadığınız şehirin bilgilerini doldurursanız belki size yardımcı olucak birileri bulunur.

tarihinde Tayfun Ye?il tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Merve Ak

resmini koyduğumda daha iyi anlayacaksınız ama şu anda koyamıyorum.iş yerinde oldu kaza o anda resimlerini çekmedik tabi 10 kişi bakmamıza rağmen bişey yok dedik geçtik.Daha açıkçası araç babamın babamı kaybettim 1 ay önce araç kullanıyodum ama takdir edersinizki ilgili değildim..mecburiyet insana herşeyi öğretiyor.2 gündür bu konuyu araştırıyorum kaça patlar nerde yaptırmalıyım boyatmalımıyım çamurluk yalnızca kayıp kapının altına 1 santim kadar girmiş boyamaları şartmı? benim müdahale edeceğim bi durum var mı yoksa ellerine verip en iyisini yapınmı demeliyim ayrıca ezik olan yer için napılıyor ezik değilde çamurluk çektirdiği için açılmış çok az ne gibi bi işlem uygulanır fikriniz varmı?sakaryada ikamet ediyorum yetkili servise götürmemi kimse tavsiye etmiyor.belli olduğu üzere kafam karışık durumda.??

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
resmini koyduğumda daha iyi anlayacaksınız ama şu anda koyamıyorum.iş yerinde oldu kaza o anda resimlerini çekmedik tabi 10 kişi bakmamıza rağmen bişey yok dedik geçtik.Daha açıkçası araç babamın babamı kaybettim 1 ay önce araç kullanıyodum ama takdir edersinizki ilgili değildim..mecburiyet insana herşeyi öğretiyor.2 gündür bu konuyu araştırıyorum kaça patlar nerde yaptırmalıyım boyatmalımıyım çamurluk yalnızca kayıp kapının altına 1 santim kadar girmiş boyamaları şartmı? benim müdahale edeceğim bi durum var mı yoksa ellerine verip en iyisini yapınmı demeliyim ayrıca ezik olan yer için napılıyor ezik değilde çamurluk çektirdiği için açılmış çok az ne gibi bi işlem uygulanır fikriniz varmı?sakaryada ikamet ediyorum yetkili servise götürmemi kimse tavsiye etmiyor.belli olduğu üzere kafam karışık durumda.??

öncelikle babanız için allah rahmet eylesin geride kalanlarına sabır versin başınız sağolsun.

servise götürmeyin kaportacılar daha uygun hallederler,dediğiniz gibi basit bir durumsa çamurluk iç destek sacı yamulmuştur ve düzeltildiği zaman çamurluk yerine oturacaktır.ezik kısımın tam neresi olduğunu anlayamadım ama iç kısımı boş bir bölgeyse vakumla boya bozmadan yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çamurluk düzeltilir, kapıda sorun yok ise tek çamurluk boyanır, Serviste çıkacağı rakam 180-220 TL civarıdır.

Yorum bağlantısı
Merve Ak

Sağolun..bende öyle tahmin etmiştim sağlam bi kaportacı lazım bize yani umarım dediğiniz gibi olur da çok fazla sorun ve masraf çıkarmaz.İlgilendiğiniz için teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
Sağolun..bende öyle tahmin etmiştim sağlam bi kaportacı lazım bize yani umarım dediğiniz gibi olur da çok fazla sorun ve masraf çıkarmaz.İlgilendiğiniz için teşekkürler..

ne demek bizim burada bulunma amaçlarımızdan biride yardımlaşmaktır.

Yorum bağlantısı
Merve Ak

araç 39000 km de 45000 km de bakıma götürmem lazım(mış).hazır gitmişken 45000 bakımını da yaptırsam olur mu yada bakım yapmalarını istesem nasıl bi mebla çıkar? araçla bir yıldır kimse ilgilenmiyor motor yağı silecek suyu vs mevcut yalnız bakılması gereken başka birşey varmı bilmiyorum ayrıca malum kış mevsimi geliyor antifriz vs.. konulmalı mı kim koyacak..gitmişken kışa hazır olması için bakım yapılmasını da isteyeyim diyorum??

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
(düzenlendi)

Öncelikle geçmiş. olsun. Sakarya'da bulunan galerici bir arkadaşım var isterseniz bir araştırabilrim. Tanıdık bir kaportacı var mı diye. Fiyat olarakta bir kaç yere gösterip kendiniz analiz yapabilirsiniz. O bahsettiğiniz bakımları kaportacıda yaptıramazsınız. Sanırım aracın garanti süresi de dolmuştur.(Ek garanti yoksa) Bunlar için özel bir servise gitmeniz yeterli olacaktır. Yetkili servis cep yakabilir. :flowers:

tarihinde Metehan ?ahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
araç 39000 km de 45000 km de bakıma götürmem lazım(mış).hazır gitmişken 45000 bakımını da yaptırsam olur mu yada bakım yapmalarını istesem nasıl bi mebla çıkar? araçla bir yıldır kimse ilgilenmiyor motor yağı silecek suyu vs mevcut yalnız bakılması gereken başka birşey varmı bilmiyorum ayrıca malum kış mevsimi geliyor antifriz vs.. konulmalı mı kim koyacak..gitmişken kışa hazır olması için bakım yapılmasını da isteyeyim diyorum??

1 yıldır kimse ilgilenmediyse araçla bence hemen bir bakım gerekli araca 45000 i beklemeyin derim bir gözden geçirilsin.sanayiye falan giderseniz hem bakımını hemde kaportasını hallettirebilirsiniz.istanbulda olsanız ben hemen yardımcı olayım ama sakarya tarafında bildiğimiz esnaf yok.

antifirizi ölçecekler öyle gerekirse konulacak.45000 de fazla bir masraf çıkmaz filitre grubu ve fren bakımı falan yapılır o kadar.

Yorum bağlantısı
Merve Ak

bi akrabamla gidicem onun devamlı gittiği bi kaportacıya gideceğiz bir yıldır ben yalnızca mazot koyup bindim kaportacı sanayiide zaten bakım yaptırabileceğim servis bulmam mümkün olur sanırım.45000 bakımına km 45000 de olduğunda mı gitmeliyim?daha önce yada sonra gidemezmiyim? garantisi doldu.kaskosu vardı ama belgelerini bulamıyorum.varmı yokmu bitti mi bilemiyorum.bu kadar sinirimin bozuk olduğunu hiç hatırlamıyorum.kusura bakmayın ve teşekkürler..

Yorum bağlantısı
bi akrabamla gidicem onun devamlı gittiği bi kaportacıya gideceğiz bir yıldır ben yalnızca mazot koyup bindim kaportacı sanayiide zaten bakım yaptırabileceğim servis bulmam mümkün olur sanırım.45000 bakımına km 45000 de olduğunda mı gitmeliyim?daha önce yada sonra gidemezmiyim? garantisi doldu.kaskosu vardı ama belgelerini bulamıyorum.varmı yokmu bitti mi bilemiyorum.bu kadar sinirimin bozuk olduğunu hiç hatırlamıyorum.kusura bakmayın ve teşekkürler..

Merve Hanım öncelikle geçmiş olsun, plakanızı verirseniz kaskonuzun olup olmadığı konusunda yardımcı olabilirim.

Yorum bağlantısı
Merve Ak

Plakadan sorguladım kasko gözükmüyo.yaptırmalımıyım şehir içinde kullanıcam genelde.neyse o en sona artık önce şu ön kapıyı açmayı başaralım da kaportacıdan gldeikten sonra yazarım çok memnun kaldım sonuçtan diye umarım..saolun

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...