İçeriğe Yönlendir

99 Model Mondeo Ghia hakkında

Hasan Arslan

Recommended Posts

Hasan Arslan

Arkadaşlar ben 99 model bir modeo ghia almak istiyorum. Fakat bi türlü karar veremedim. Bu konuda biraz araştırma yaptım. En kapsamlı burasını buldum. Bu konuda bi kaç sorum olacak. Birincisi bu araba nasıl bi araba almakla doğru yaparmıyım ikinicisi paraça fiyatları nasıl çok pahalı diyorlar.

bu konularda bilgi verirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekür ediyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

10 yılda başından geçenleri bilmeden birşey söylemek imkansız, sıfır km de olsa, tırdan düşmüş araba için de birşey söylenemz.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

mk2 mondeo olsam 2.5lt V6 dışında başka bir şey düşünmezdim tamamen zevk meselesi ( heleki forumda satanlar var iken). Çağlar abide gerekli açıklamayı yapmış bulunmakta ama dediklerine ek olarak alacağınız araç 2000cc 130hp bir araç kesinlikle motor ve yürür aksamını clio vb.. araçlar ile karşılaştırıp fiyat mukayesesi yapmayınız çok yanıltıcı olur.

Yorum bağlantısı
Hasan Arslan

araba 133 bindeydi ve biraz araştırdım kazası filan yokmuş ama artık önemi kalmadı ben karar verdim aradım adamı ama araba satılmış. Zaten diğer araçlarla yani özellikle clio, hatta toyota 97-98 onlarla karşılaştırmıyorum. Ben oturaklı, böyle işte bu çok satılıyor değilde konfrolu bincek bir arab istiyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mk2'nin kralı 99'dur...

Motoru 2,0 focuslarda kullanılan aynısıdır.. Vites kutusu aynısıdır... Donanımı en zengin model yılıdır...

Bakım masrafı ucuzdur.. parça fiyatları diğer fordlar gibidir..

Temizini denk getirirseniz alın derim..

Yorum bağlantısı

99 modeldeki donanımı zamane araçlarda bile zor bulursunuz. Sürüş keyfi de cabası. Vergileri zaten yeterince düştü, parça fiyatları ise bu sınıf araçlarda zaten çok düşük olmaz. Kısaca doğru karar vermişsiniz, inşallah umduğunuz araca biran önce kavuşup, keyfini çıkartırsınız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Arslan

Arkadaşlar görüşleriniz için teşekür ediyorum. arabayı bulursam inşallah sizle paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ethem Şenkurt

ben 99 ghia 2.0 kullanıyorum. arabamdan çok memnunum. eski sahibinden dolayı bir kaç arıza verdi ama parçaları ucuz olduğu için rahatlıkla halletim. mondeonun en donanımlısı 99 modelidir söylemiş olayım :angry: en kötü ihtimalle çıkma parça bulursunuz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Çelen

Arkadaşlar merhaba,

Ben aranıza yeni katıldım.Bir hafta önce 99 model Mondeo ghia aldım.ve hemen 2 gün sonra uzun yola çıktım.Aldığım hazı anlatamam süper di.Ufak tefek bir iki eksiğim var halledersem işten fırsat bulup daha rahat olacağım.Birde Forumdaki paylaşımlarınız için çok çook teşekkürler.Çok makbule geçiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaşlar merhaba,

Ben aranıza yeni katıldım.Bir hafta önce 99 model Mondeo ghia aldım.ve hemen 2 gün sonra uzun yola çıktım.Aldığım hazı anlatamam süper di.Ufak tefek bir iki eksiğim var halledersem işten fırsat bulup daha rahat olacağım.Birde Forumdaki paylaşımlarınız için çok çook teşekkürler.Çok makbule geçiyor.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
İbrahim Etem Gök
ben 99 ghia 2.0 kullanıyorum. arabamdan çok memnunum. eski sahibinden dolayı bir kaç arıza verdi ama parçaları ucuz olduğu için rahatlıkla halletim. mondeonun en donanımlısı 99 modelidir söylemiş olayım :good1: en kötü ihtimalle çıkma parça bulursunuz.

kapı kollarında aydınlatma yok diye hatırlıyorum :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
kapı kollarında aydınlatma yok diye hatırlıyorum :D

Doğru hatırlıyorsun... :blush:

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
araba 133 bindeydi

Ben 98 modeline 200 km olana kadar bindim. Ses yalıtımı yaptırmış ve güzel bir müzik sistemi kurmuştum. Aracı satacağım zaman amcam yabancıya gitmesin, sen alayım ikinci arabam olur şehiriçinde binerim diye aldı.

Diğer aracı ikinci araç durumuna düştü. Her yere Mondeo ile gidiyor. Şu anda 280 bin km oldu. Hala tıkır tıkır maşallah.

Fiyatına göre son derece kaliteli araçlar bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...