İçeriğe Yönlendir

LPG tamam da hangi kit?

Guest Fuat

LPG  

47 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest Fuat
(düzenlendi)

3900 km deki 2010 Focus sedan aracıma LPG kiti taktırmaya karar verdim.

Teleflex i maliyetinden dolayı eledim.

Şu anda önümde 3 seçenek görünüyor.Onlarda fiyatları ile seçeneklerde mevcut.

Tercihinizi nedeni ile belirtirseniz memnun olurum.

tarihinde Fuat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

bende atiker takılı 13000km oldu sorun yaşamadım.sadece sabah ilk geçişlerde motor sanki ekstra bir güç tarafından tutuluyor gibi araba giderken kasılıyor gitmek istemiyor.onuda lpg ile benzin yanma-patlama sıcaklıkları farklıdır şeklinde yorumluyorum.yazın olmuyor memnunum yani.ama yeni araba alıp taktıracak olsam brcyi tercih ederdim.atikerin uzun fadede sorun çıkarttığını söyleyen ve yaşayan arkadaşlarım var.bende tedirgin oluyorum açıkcası.

Yorum bağlantısı
Turhan Mehmet Özyer

LPG den muzdarip biri olarak (KME) şunu ifade etmek isterim. Pişmanım taktırdığıma, LPG taktırınca aracın garantisi ölmez diyenlere kulak asmayın servisin insiyatifine kalıyorsunuz. Araç sattıkları için ilk bir iki arızada destek olacaklardır ama sonrası muaallak. LPG ile focus 0,20 TL/km gibi bir yakıta düşüyor ancak. Bu dönem özellikle üç tane ben duydum, iki tane de erginde bahsettiler LPG nin yarattığı sorunları (Focus) için arıza istatistiği yükseldi. Ben yol yapacağım için dizele geçmeyi düşünüyorum LPG ile uğraşacak ne vaktim, ne fazla param ne de sabrım yok artık. Akdeniz otogaz focus için özellikle KME yi öneriyor (1.250 TL 48 lt simit tank ile beraber) bu arada bilginiz olsun, yaptırabiliyorsanız LPG den kaynaklı arızalar için ellerinden bir sözleşme alın, lafa kanmayın ...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
bende atiker takılı 13000km oldu sorun yaşamadım.sadece sabah ilk geçişlerde motor sanki ekstra bir güç tarafından tutuluyor gibi araba giderken kasılıyor gitmek istemiyor.onuda lpg ile benzin yanma-patlama sıcaklıkları farklıdır şeklinde yorumluyorum.yazın olmuyor memnunum yani.ama yeni araba alıp taktıracak olsam brcyi tercih ederdim.atikerin uzun fadede sorun çıkarttığını söyleyen ve yaşayan arkadaşlarım var.bende tedirgin oluyorum açıkcası.

Bende de Atiker takılı ve memnunum.Yaklaşık 12-13 bin km dir kullanıyorum.Herhangi bir arızası olmadı.Sabahları söylediğin şey sanırım motor ısınana kadar olan şey..Bu benzinde de kullansan aynı olur.İlk 3-5 km özellikle 2.viteste 2bin devirde kullanmak iyidir.Motor çabucak kendine gelir.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Salih Arslan

Bende Landirenzo takılı. 25.000 km oldu. hiç bir sorun yaşamadım. sadece 10.000 km de gaz filtresini değiştirdim ve ayar yaptırdım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...